Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik retorikája rontja az...

A Jobbik retorikája rontja az esélyit?

Figyelt kérdés

Sok ismerősömnél azt tapasztalom, h Mszp Fidesz tévén nézik a Jobbikról szóló híreket. Persze hogy nem szimpatikus nekik, azt mondják szélsőséges.


Én úgy nézük a Jobbik programja 80%ban jó, de nagyon lejáratják magukat a merev gondolkodásukkal, a rasszizmussal, meg ahogy szónokolnak, pl h földig rombolják a tv-ket. Amit persze én tudok h nem úgy értették, de sokan elhiszik ezt, éss fel vannak háborodva.


Kérdem én miért jó ez a Jobbiknak? Vannak sok jó gondolatuk, amik jó lenne ha teret nyernének, de mivel igy fogalmaznak sok szavazatot vesztenek. Megéri ez nekik? E miatt kevesebben kerülnek be a Parlamentbe belőlük, és az nemzetünket kevesebben képviselik majd:(


Vagy ott van amit szintén nem értek.

Mi bajuk az lmp-vel? Uszítják a népet az lmp ellen, pedig annak köze nincs a szdszhez. Egy hummanista emberközpontú párt. A Jobbik meg magyar képviseletű, ahogy mondják. Szerintem a kettő megfér együtt!!!

Sőt, még a Civil Összefogás is csatlakozhat hozzájuk.


Miért nem tudnak ezek barátságban lenni?

Mindenki a hatalomra éhes? akkor elárulják magukat?

A Jobbik, hogy ugyanolyan hataloméhes mint az Mszp?

Az Lmp pedig h Nem lehet más a politika?


2010. márc. 25. 21:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%
A rasszizmus alatt konkrétan mire gondolsz? hogy fel szeretnék számolni a cigánybűnözést? Ők se mondták egy szóval sem, hogy minden cigány bűnöző. Nem szeretnék, hogy Izrael felvásárolja Magyarországot, szerintem ez még nem rasszizmus, azt se hallottam, hogy a négerek vagy a kínaik ellen tartottak volna beszédeket. Manapság divat használni a rasszista szót, ezért olyan elcsépelt.
2010. márc. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%
Itt minden kérdés a jobbikkal kapcsolatos? Uncsi már... :S
2010. márc. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Tényleg unalmas, vagy nagyon utálja mindenki vagy nagyon szereti. De hogy mindenkit ez a párt foglalkoztat a legjobban az biztos.
2010. márc. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Arra értem h mindig szidják a cigányokat, nem pedig arról beszélnek h nem jutnak munkához, szakképzetlenek, meg h hogy lehetne ezt a problémát megoldani. Csak a cigányok rossz tuljdonságaikra vannak kihegyezve! Általánosítanak, minden cigányt egy kalap alá vesznek, ami sérti őket. A fekete bőrűeket is lenézik. Pl volt egy video a Barikádon ősszel h Londonban mennyi a bevándorló, és h milyen rondán néznek ki az utcák mert csak feketék sétálgatnak ott, és hogy szegény angolok.


Meg mi az hogy kijelentik h cigánybűnözés! Miért nem azt mondják h bűnöző cigányok?


Ha mindig a rosszat hangsúlyozzák nekik akkor ne csodálkozzanak h gyűlölet lesz a reakció. Meg persze a magyarokban is indulatot kelt.


De ne ragadjunk le a cigány témánál. A kérdésre válaszoljatok lécci!

2010. márc. 25. 21:50
 5/16 anonim ***** válasza:
A cigánybűnözés egy valós probléma. Ha ezt te nem vagy képes elismerni akkor nincs miről beszélgessünk.
2010. márc. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Vannak tipikusan olyan bűncselekménytípusok amelyek 99%át a cigányok követik el, pl színesfémlopás, 5000forintért gyilkolás, telefonért késelés stb.
2010. márc. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
ugye nem gondolod h a cigánykérdést a jobbik fogja megoldani ?
2010. márc. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem, majd az szdsz :D s Kolompár orbán :D:D
2010. márc. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Sok ismerősömnél azt tapasztalom, h Mszp Fidesz tévén nézik a Jobbikról szóló híreket. Persze hogy nem szimpatikus nekik, azt mondják szélsőséges. "


a TV nem éppen jó színben tünteti fel a jobbikot, semmi pozitívumot nem mutatnak meg róla. egyoldalúak nagyon.



"n úgy nézük a Jobbik programja 80%ban jó, de nagyon lejáratják magukat a merev gondolkodásukkal, a rasszizmussal, meg ahogy szónokolnak, pl h földig rombolják a tv-ket. Amit persze én tudok h nem úgy értették, de sokan elhiszik ezt, éss fel vannak háborodva. "


nem rasszisták, ha ezt nem fogod fel... akkor előttem már elmondták.

a TV rombolás pedig. sok hülye aki elhiszi, hogy lerombolják miközben Vona majdnem elröhögte magát miközben ezt mondta.


De figyu, amikor valaki azt mondja, hogy eltapossuk a másikat, akkor az is ezt jelenti, hogy eltapossák konkrétan?



"Kérdem én miért jó ez a Jobbiknak? Vannak sok jó gondolatuk, amik jó lenne ha teret nyernének, de mivel igy fogalmaznak sok szavazatot vesztenek. Megéri ez nekik? E miatt kevesebben kerülnek be a Parlamentbe belőlük, és az nemzetünket kevesebben képviselik majd:( "


Látod-látod rátapintottál a lényegre. Nem mondanak rossz dolgokat, csak épp nem minden emberek tetszik nem hiszi el mindenki. Ilyen pl a multi megadóztatás. Meg vannak győződve róla, hogy ha adóztatni merészeljük őket, akkor meghalunk.

Nah de a lényeg, gondolkozz. Ha valóban hatalmat akarnak, akkor olyat mondanak ami mindenkinek tetszik, mint pl a fidesz, illetve ők épp nem mondanak semmit.



LMP ellen nem uszítanak, csak volt némi probléma a kopogtatókkal kapcs, de amúgy ezen kívül nem tudok róla, hogy uszítanának ellenük vagy fújnának egymásra.



"Miért nem tudnak ezek barátságban lenni?"

a barátsághoz két oldal kell. senki sem hajlandó a jobbikkal szóba állni, nah nem azért mert annyira rosszak.

a jobbik megmondta, hogy ha a fidesz nemzetet szolgáló törvényjavaslatot nyújt be, akkor ők támogatják. ők nem azt csinálnák mint a fidesz tette 8 éven át, hogy mindenben csak ellent mond dacosan. Őket nem érdekli a nép.



"Mindenki a hatalomra éhes? akkor elárulják magukat?"

előbb elmondtam miért nem a hatalomra tör a jobbik.



"A Jobbik, hogy ugyanolyan hataloméhes mint az Mszp?"

lásd fennt.


"Az Lmp pedig h Nem lehet más a politika?"

LehetNE más a politika. de nem lesz. Mindenesetre az lmp-vel az a baj, hogy lagymatagok, lágyak. Ide erős kezek kellenek. Én egy biztonságos erős országot szeretnék, nem pedig egy olyat ahol himbálózunk a semmiben.

2010. márc. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"ugye nem gondolod h a cigánykérdést a jobbik fogja megoldani ?"


persze,hogy nem majd a fidesz vagy mszp akik el sem ismerik,hogy van ilyen!ébredj már fel!

2010. márc. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!