Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is valós ez az...

Szerintetek is valós ez az EU-s felmérés?

Figyelt kérdés

Nem olyan túl régóta vagyok a GYK-án de a kommentekből és a feltett kérdésekből szinte "süt" a tájékozatlanság és az alapvetően a politikához és gazdasághoz való nemértés.


Nemrég volt egy EU-s felmérés ahol azt próbálták felmérni, hogy az EU-n belül mely országokban mennyire tájékozottak és mennyire értik a politika és gazdaság dolgait - eseményeit az állampolgárok. Az eredmény Magyarország számára siralmas lett. Az utolsó helyeken végzet a gazdaság és politika megértésében. Ez meglátszik (sajnos) ezen az oldalon is.


Annyi "sületlenség" áramlik az emberektől mint baloldali mint jobboldali téren.



Ezt ki is használja a sajtó -jó pénzt kapnak érte külföldről- elég írni egy félremagyarázott , átszerkesztett "politikai" cikket és már rögtön akár tízezrek képesek alaptalanul hőbörögni ahelyett, hogy próbálnának a dolgok mögé látni és nem "felülni" mindenféle írásnak.


2015. dec. 18. 16:54
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Esetleg valami forrással tudnál szolgálni?
2015. dec. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Ahhoz nem kell túl nagy ész, hogy feltűnjön, hogy a GYK politika részlegen 95%-ban gyökerek válaszolnak. Azért ezeknek a jelentős része szándékosan ilyen, vagyis troll, persze azért akadnak páran, akik tényleg hülyék. Ez a téma egyszerűen vonzza a hülyéket, itt mindenki úgy érzi, hogy hozzá kell szólnia, akármi is legyen a mondanivaló.
2015. dec. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2015. dec. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3%

Átlagember: 60 000ft fizetés

Politikus: 10 000 000ft + 5 kocsi + 5 villa


Innentől kezdve akár tájékozottak akár tájékozatlanok vagyunk a politikában a pénzünk nem lesz több. A politikával csak annak érdemes foglalkoznia aki ezért pénzt kap.

2015. dec. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
20%
Az átlagember nem 60 ezret keres, és sajnos az ilyen "nem az én dolgom, nem érdekel" felfogás miatt van most (és már 25 éve) ekkora tré hatalom az ország élén.
2015. dec. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Annyi "sületlenség" áramlik az emberektől minD! baloldali minD! jobboldali téren."


Tök igazad van, de kérlek, ha már a sületlenségek miatt ostorozod honfitársaidat, írd le helyesen! Köszi!

2015. dec. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

""Átlagember: 60 000ft fizetés

Politikus: 10 000 000ft + 5 kocsi + 5 villa""



Melyik politikus keres havonta 10 millát?



A Magyarországi politikusi fizetések (ha már felhoztad) messze elmaradnak a nyugati fizetésektől.



Egy nyugati átlagmunkás havi öt- hatszázezret visz haza míg egy nyugati politikus a többszörösét.



DE ez teljesen független attól, hogy az egyén mennyire tájékozott vagy mennyire képes megérteni a politika és gazdaság folyamatait.

2015. dec. 18. 17:14
 8/10 anonim ***** válasza:
43%

#4


Nem tudom, te hol élsz, hogy arrafele 60e a fizetés.

Nekem van egy lakásom. Havi nettó 160e keresetem.

Nem sok, de nem is szűkölködök. A minimálbér is olyan 110-120 körül van. Akkor nem tudom, hogy honnan szoptad a 60 ezret.

2015. dec. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

És te honnan "szoptad" a 110-120 körüli minimálbért? 2015-ben a minimálbér BRUTTÓ 105 ezer forint, és ha egy csipetnyit is tisztában lennél a nagy magyar valósággal, tudnád, hogy a vállalkozók jelentős része 4 órával jelenti be az alkalmazottait, és bár nem annyit dolgoztat, mégsem fizet sokkal többet. Valóban nem 60ezer a magyar átlag, hanem jelenleg 150-160ezer forint körül van, de ez nem azt jelenti, hogy minden átlagosnak látszó ember ennyit is keres. Amikor ezt az átlagot kiszámolják, akkor abban benne van a havonta milliókat kereső banktisztviselő és a közmunkás is. És bizony elég sokan visznek haza szégyenteljesen kevés fizetést.

Mielőtt kioktatsz valakit, kicsit tájékozódj.

2015. dec. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

""vállalkozók jelentős része 4 órával jelenti be az alkalmazottait""



Melyik országban?

2015. dec. 20. 11:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!