Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az a magyarkodás?

Jeffrey Spender kérdése:

Mi az a magyarkodás?

Figyelt kérdés
Gyakran hallom, hogy elítélik, de mivel nem definiálják, pontosítják, hogy micsoda az, amit elítélnek, így nem tudom értelmezni, hogy micsodát ítélnek el.
2015. dec. 12. 15:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%
Minden magyarkodás, ami nemzeti, tehát a liberálisoknak nem tetszik, mert ők nemzetellenesek.
2015. dec. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%
Amikor valaki aköré építi fel az életét, hogy ő magyar és egyfolytában azzal van elfoglalva.
2015. dec. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%
Aki akkora magyarnak érzi magát hogy abba kis híján bele őrül. Nekem van egy ilyen ismerősöm ő szerintem magyarkodik. Leírom milyen és mit csinál: Természetesen jobbikos. Gárda tag. Természetesen valami turul szobor előtt avatták taggá. Rendszeres résztvevője a Kurultáj magyar törzsi gyűlés éves rendezvényének. Minden Kárpátia koncerten ott van. Fekete bakancsban jár. Ruházata is fekete. Facebokon egy időben kezdte posztolni a következőket minden nap: Nagy magyar ország térkép naponta, két Kárpátia szám, 3-4 vers . Min 1 db Trianont becsmérlő cikk. Eleinte volt vele kisebb sikere 2-3 hétig aztán úgy 3 hónap után feladta mert a kutya nem volt rá kiváncsi. Hát szerintem ez a magyarkodás de ez már orvosi eset.
2015. dec. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
36%

A #2-höz még hozzátenném, hogy mindezt lehetőleg mások rovására teszi, valós alapja és joga nincs, viszont vérig sértődik, ha ezt szóvá teszik. Többnyire üt is.

Csak kevesen vannak, akik ezt alaposan végiggondolják, és jól megfogható érdekből teszik (érdek az is, ha másokat akarunk irányítani). A döntő többség egyszerűen át van verve és felhasználják.

A liberalizmusnak ehhez mindössze annyi köze van, hogy ez utóbbiak előszeretettel szidják, miközben fogalmuk sincs, mit szidnak. Nem is érdekli őket, csak a "lealázás" olyan kellemes nekik.

Még további annyi köze lehet, hogy az ostobaság a liberálisoknál sem tiltott dolog, és ők ezt mások anyázására használják. Ami persze olaj a tűzre.

De foglalkozni egyikkel se kéne, hiszen a cselekvésük mozgatórugója (mindkét oldalon) éppen a feltűnési viszketegség.

2015. dec. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
11%
Sovinisztákra szokták mondani
2015. dec. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
59%
A nemzeti érzelmek kultúralatlén módon történő kinyilatkoztatása. Vegyünk egy példát: az 56-os forradalom kitörésének évfordulójára rendezett fáklyás felvonulás a nemzeti érzelmek kulturált megnyilvánulása. Az árpádsávos tetkós kopaszok felvonulása a cigány önkormányzat épülete előtt a nemzeti érzelmek primitív megnyilvánulása, azaz "turbó magyarkodás". Remélem érezhető a kontraszt.
2015. dec. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%

Amikor valaki nagyon feltűnően büszke arra, hogy magyar. Hogy hol a határ, az nagyon szubjektív. Általában amúgy baloldaliak szokták használni.


Vannak például olyan emberek, akik március 15.-én egy fél méteres kokárdát felvesznek, én ezt például már túlzásnak tartom. Viszont engem a rovásírásos póló / nagymagyarországos kulcstartó / tarsoly egyáltalán nem zavar, mert néha én is "magyarokodom" ilyenekkel...

2015. dec. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
22%

Akik azt hiszik hogy ők egy kiválasztott csoportba születtek, mert ide pottyantották ki őket. De olyan hogy magyarság, nincs. Persze egy olyan területre szület az ember ahova, de hogy erre valaki büszke legyen, vagy szégyellje, teljesen felesleges. Egy darab földön nincs mit tisztelni.


Érj el valamit az életbe, segíts másokon, és akkor majd rád büszkék lehetnek a melletted élők. De hogy valaki itt veri magát hogy ő milyen faxxa a migránsok meg mocskosak, azokat megvetem, mert semmilyen alapuk nincs hasonlítgatni magukat olyanokkhoz, akik abban különböznek tőle hogy mások a szülei. Ő is születhetett volna négernek, akkor se lenne kisebb a szebembe, mintha magára ölti a turulos pólóját és az utcán hitler beszédet halgatna.

2015. dec. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
49%

Valóban érdemes definiálni és elválasztani, mert a liberálisok szeretik ráhúzni mindenkire és le is nézni őket (mondjuk nem tudom miért).

Egyáltalán nem tartom magyarkodónak azokat az ismerősöket, akik alapítottak egy közösséget, majd íjászkodnak, lovagolnak, régi magyar öltözéket készítenek meg egyebek, de egyébként hétköznap nem mondod meg róluk, persze azzal sincs baj, ha kiderül hogy olyan kis övre fűzhető oldaltáskája van.

Amitől én rosszul vagyok az nem is még a cigányozó, Kárpátia koncertre járó réteg, mert a legtöbbnek volt már bőven baja a romákkal, hanem az az igazi semmirekellő, 8 általánossal rendelkező, acélkapcás, honvédségi gyakorlóban, hulla részegen egy bogrács mellett okoskodó idióta, aki teljesen oda van magáért, mert ő magyar és mekkora király, mert most is bortól rúgott be, ahelyett hogy inkább lefürdött volna, mert már egy hete vizet nem látott.

2015. dec. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Aki / akik szorgalmasan nyomogatja / nyomogatják a piros kezeket, mi nem tetszik neki / nekik a válaszokban ?
2015. dec. 12. 17:36
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!