Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért érvelnek az stadionépíté...

Miért érvelnek az stadionépítés mellett azzal, hogy segíti az egészséges életmódot?

Figyelt kérdés

Labdát rugdosni és szaladgálni az szerintem nem sport.


Úgy állítják be a stadionépítést,mintha az valami népegészségügyi kérdés lenne.


Miért nem építenek több konditermet a kis városokba,falvakba is?


Mi haszna abból a társadalomnak,hogy pár gazdag gyerek a stadionban rugdoshatja a labdát?


2015. dec. 8. 15:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

'Labdát rugdosni és szaladgálni az szerintem nem sport.'


Szerinted a futball miből áll? :)))

2015. dec. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem is lenne ezzel gond de most egy stadionba ki mehet be focizni? Az az egy csapatnyi ember, sok helyen még az utánpótlás csapatok se mehetnek a pályára. Vidéken meg a focipálya felújítási program abból állt hogy magas kerítéssel körbevették őket, régen az járt oda aki akart most már csak az a pár focista. De ha már itt tartunk a gyurmázás sem segíti az egészséges életmódot sőt.
2015. dec. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

"Labdát rugdosni és szaladgálni az szerintem nem sport. "


Akkor jó hülye vagy fiam, a stadion építésekről szerintem is lehetne vitatkozni, de attól, hogy valami nem szimpatikus attól még sport.

2015. dec. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Én most arra gondolok,hogy önmagában egy focipályától még nem lesz egészséges az ember.


Egy konditerem ezerszer többet ér,ahol gépek vannak.

Ha annyira fontos lenne nekik az emberek egészsége,akkor állami konditermeket építenének,nem pedig focistadiont.


Az más kérdés,hogy elég népszerű a világon,de nincs köze az egészséges életmódhoz.Mert az nem ott kezdődik,hogy van egy füves pálya,ahol lehet futni.Ugyanis futni akárhol lehet.

2015. dec. 8. 16:27
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Sportnak teljesen sport a foci, csak a stadionokba foldi halando nem sportolhat :)
2015. dec. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"Én most arra gondolok,hogy önmagában egy focipályától még nem lesz egészséges az ember.


Egy konditerem ezerszer többet ér,ahol gépek vannak."


Attól sem leszel egészséges, hogy csirkerizsen meg volumass-en élsz és nyomkodod a súlyokat. Önmagában az is kevés ( ezt talán még Bunny is megmondta).


A foci -akármennyire is nem szereted - egészséges. A futás, a változó intenzitású futás egészséges és a labdát rugdosni, mint csapatsport az is jó szórakozás. Persze egészséges ez is csak akkor lesz, ha normális étrended van hozzá és rendszeresen csinálod, bár ugyanezek nélkül a terem sem lesz egészséges... :D


A stadionépítést én sem támogatom, de azért azt kijelenteni, hogy a a foci nem egészséges...


Ha már mindenképp sportba öljük a pénzt oktatás és egészségügy helyett és a focit favorizáljuk akkor csinálhattak volna ezer+1 normális focipályát, akár részben fedett műfüves pályát szabadtéri kondival meg hasonló nyalánkságokkal és akkor tényleg adtunk volna valamit a fiataloknak, hogy egészségesen éljenek. Az M1-en HDban nézni a Paks-Nyíregyházát viszont tényleg nem egészséges :D

2015. dec. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

4: Nem, ha annyira fontos lenne nekik az egészség, akkor nem állami konditermeket építenének, hanem kórházakat.

De minimum a meglévőket újítanák fel európai színvonalúra.

De legalább olyan színvonalúra, hogy ne egy osztályvezető főorvosnak kelljen vödröt tennie egy csöpögő plafon alá...(saját tapasztalat)


Vajon hány új kórház épült az elmúlt 5-6 évben? Hm?

És hány új stadion?


Hónapról-hónapra tízmilliárdokkal nő a kórházak egészsége és orvosok ezrei hagyják el - valószínűleg örökre - az országot.


Na ez a fő probléma, és nem pedig az, hogy miért nem konditerem épül a stadion helyett!!

2015. dec. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Amit a focipálya tud,azt egy futógép is megteszi egy konditeremben.

Vagy egy olyan hely,ahol nincsenek emberek és zavartalanul tudsz futni.


Ja,hogy csapatsport,meg ökörködés.

Ezért építsük stadiont,hogy lehessen ökörködni?


Én ezért is edzek itthon,mert nem szeretek olyankor másra figyelni.

Eleve nem is szeretem a csapat sportokat,mert szerintem azok nem arról szólnak,hogy egészségesen élsz.

A sport és a társaság az két külön dolog.Szét kell választani.


De láttam már ilyet konditeremben is,hogy oda mennek "beszélgetni".Hát szerintem a legtöbb embernek se kedve se ideje nincs erre,ha edzeni akar.


Értem én,hogy a foci egy nagy üzlet.Bár,hogy Magyarországon ez mennyire térül meg,az vitatható.

De akkor mondják ezt,és ne állítsák be úgy,mintha a focipálya valami sportolási lehetőséget adna tömegek számára.

2015. dec. 8. 17:02
 9/15 A kérdező kommentje:

"Na ez a fő probléma, és nem pedig az, hogy miért nem konditerem épül a stadion helyett!!"


Hát pedig a konditermek sokkal sokrétűbb edzésre nyújtanak lehetőséget.

Arról nem is beszélve,hogy sok munkahelyet teremtenének vele.

Focistadiont pedig nem lehet építeni minden városba,faluba.

Konditermet viszont bárhol lehet kialakítani.

2015. dec. 8. 17:05
 10/15 anonim ***** válasza:

Az alapprobléma mellett mész el.

Arról vitatkozunk, hogy a pizza vagy a hamburger a finomabb, holott száraz kenyérre sincs pénzünk.

2015. dec. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!