Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szereted, ha a munkahelyeden...

Szereted, ha a munkahelyeden új kihívások elé állítanak, mely arra ösztökélnek hogy gondolkozz ne csak rutinból melózz?

Figyelt kérdés

Volt egy elemzés mely szerint a magyarok pont nem szeretnek gondolkodni az innovatív feladatokra nem valók, mert nem ehhez szoktak hozzá és elvileg az idősek a szocializmusbani egyoldalú munka miatt, míg a fiatalok pedig a túl akadémiai iskolarendszer miatt szeretnek, mintegy droidként dolgozni és úgy tekintenek a munkahelyre, mint egy rabszolgatartó üzemre.


Namost ezt az elemzést külföldiek készítették és multik véleményét kérték ki. Az érdekelne, hogy ez mennyire vall rád illetve az okok helyesek-e amiket feltártak ?



2015. nov. 6. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:
38%

sok helyen melóztam már, és sok munkakörben.

számtalanszor volt, hogy a több éves akár évtizedes megszokott munka tendenciákat én változtattam meg, úgy hogy javaslatokat adtam hogyan lehetne könnyebbé és jobbá tenni az adott munkafolyamatokat.

ez egyrészt abból adódott, hogy elég lusta vagyok, legalábbis nem szeretek olyat csinálni, amit ellehetne végezni jobban és gyorsabban is.

sokan ragaszkodnak a "jól bevált" évtizedes folyamatokhoz, és addig még az alkalmazottak leszarják ez nem is fog változni.

soha nem tartottam a kihívásoktól, sőt örültem is ha valami újat kellet csinálni, és nem a monotonitás ment állandóan.

viszont ahogy írtad, a magyar emberek nagy része egy semmirekellő kényelmes f...., elvárja hogy nyugati béreket kapjon, de neki max a lábát kellejen csak lóbálnia.

ez biztos hogy a kommunizmus hagyatéka, ott voltak kitartottak a dolgozók, legalábbis az állam kitartotta őket, még a rendszer fel nem emésztette önmagát.

igaz ez már nem a kérdéshez tartozik, de azokat az embereket bírom, akik naphosszat siránkoznak hogy f...szopó Orbán miatt nem tud elmenni dolgozni, mert a diktátor arra szakosodott hogy munkanélküliséget teremtsen, és ellehetetlenítse a "munka kerülőket".

és mikor szerzek neki(k) munkát, válaszként:

"hát a f...szom mennyen annyié' dógozni, hülye vagy?"

inkább otthon ül tovább, és sajnáltatja magát, na meg szapulja a rendszert, amiért alanyi jogon nem tartja el a semmitevésben.

ilyenek ezek a magyarok.

2015. nov. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

" a magyar emberek nagy része egy semmirekellő kényelmes f...., elvárja hogy nyugati béreket kapjon, de neki max a lábát kellejen csak lóbálnia"


Főleg, hogy így is többet melózunk mint nyugaton :P

2015. nov. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Utálom.
2015. nov. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szarul fizető munkát nem is kell elfogadni, csak ha nagyon muszáj. Azért ilyen alacsonyak a bérek, mert beérik az emberek a rosszabbal is. Nyugati bért meg simán kitermelik a dolgozók (multikban mindenképp, hisz a technológia legtöbbször megvan), csak szépen kitalicskázzák az országból. Igen, tudom hogyha többet kéne fizetni, akkor inkább összepakolnának és elmennének keletebbre a multik, de attól még nem az emberek hibája az alacsony bér.
2015. nov. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én fiatalként bekerültem egy olyan munkahelyre, ahol rajtam kívül mindenki 40 felett volt. Habár én is próbáltam volna újítani,de semmi fogékonyság nem volt rá, sőt....és ezt több kortársamnál is látom, hogy bennük is,mint ahogy bennem is ott vannak az "innovatív feladatok/megoldások" egyszerűen nincs rá igény, támogatás az idősebbek részéről. Hogy mi lehet ennek az oka? Talán a megkeseredettség, talán a félelem attól, hogy kiderül más jobban csinálja és ez kihatással lehet az ő karrierjükre/megbecsültségükre vagy egyszerűen csak túl akarnak lenni az egész napon és otthon lenni végre.


Az, hogy a magyar lusta vagy lusta lenne gondolkozni egyszerűen nem igaz. Előttem már írták: tessék összehasonlítani egy magyar egy nyugati emberhez képest mennyit és HOGYAN dolgozik! Nem véletlenül szeretik a magyar munkásokat külföldön.


Amire még felhívnám a figyelmet az az, hogy külföldiek készítették (ez lenne a legkevesebb), de az, hogy a multik véleményét kérték ki. Én nem dolgoztam még multiban soha életemben, de például egy multinál dolgozó péknek,milyen innovatív feladatokat kéne végeznie? Egy raktáros, hogy végezze a munkáját, hogy ne legyen monoton? Vagy egy húspulti eladónak miért kéne drasztikusabban gondolkozni? Kérik a húst, elveszi levágja, max. megkérdezi, hogy "ennyi lett, maradhat?", meg ha elfogy a hús hoz még, a műszak végén meg takarít (de erre asszem van külön ember). A multikban droid munka van szerintem.

2015. nov. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!