Hogyan jelenik meg a politikában a manipuláció?
A médiában egyoldalúan mutatnak be eseményeket, úgy ahogy az számukra kedvezőbb, ezzel félrevezethetik a közvéleményt. Ha például összehasonlítod a mno, nol, 444, kurucinfo híreit, látható, hogy ugyanazon eseményeket sokszor egészen eltérő nézőpontok szerint mutatják be.
A politikában fontos eszköz az ellenségkép, politikai ellenfelek démonizálása, degradálása is, hogy ezzel erősítsék saját pozícióikat. Meg kell győzni az embereket, hogy "nincs alternatíva", azt kell tenni, amit ők mondanak, különben a hanyatlás, összeomlás felé tartunk. Ha az adott politikai csoport hatalmon van, akkor ami jó, sikeres, azt a kormány megpróbálja saját érdemeként bemutatni, ha valami rosszul működik, akkor a felelősséget másra hárítják. Az ellenzékieknél meg ugye fordítva van. Ha valami probléma, baj van az adott országban, azért mindig a kormánypolitikusok a felelősek, de ők meg tudnák oldani.
Nézd meg a bevándorlással kapcsolatos Nemzeti konzultációt.
Ki lett adva, saját bevallásuk szerint egymillióan visszaküldték (most tekintsük ezt hitelesnek, még akkor is, ha nem az), annak 95%-a azt írta meg benne, amit a kormány akart. Többek között annak köszönhetően, hogy jellemzően a kormánypártok szavazói küldték vissza az ívet, az ellenzékiek nem voltak hajlandók és sokmillió ember pedig nem is akart foglalkozni a dologgal.
Magyarán kb. 950.000 ember állítása határozza meg a bevándorláspolitikát. Ennek ellenére a kampányban, a plakátokon és a reklámokban azt kommunikálják, hogy Magyarország döntött. 950.000 = 10.000.000 Na, valahogy így működik a tömegmanipuláció, ez a példa jól bemutatja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!