A liberalizmusnak meg a marxizmusnak van köze egymáshoz?
Anyu azt mondta hogy hasonló kicsit a két ideológia.Csak a liberális emberek kultúrmarxisták.Ez mit jelent?Mi az a kultúrmarxista?
A marxizmust tudom mit jelent mert tanultam róla.De, a kultúrmarxizmust nem.
16/F
Az ellentéteik egymásnak.
A liberalizmus teljes mértékben individualista és demokratikus, míg a marxizmus kollektivista, diktatórikus állásponton áll.
1# Hülyeséget beszélsz. A kommunista rendszer egy utópia ahol minden a népé, ahol mindenki faji és vallási alapon egyenlő, ahol teljes szabadságban él a nép. Ez a kommunista utópia, és amíg ez meg nem valósul csak addig van szocialista diktatúra.
A liberalizmus is nagyon hasonló ehhez az elmélethez, ők is az utópisztikus totális szabadságot hirdetik, de ennek megvalósítása érdekében korlátozzák az emberek jogait lásd Svédország ami Európa egyik legdiktatórikusabb országa.
Szóval igen a liberalizmust nem véletlenül nevezik kulturális marxizmusnak.
2-es, itt éppen neked nincsen fogalmad a dolgokról.
Én inkább liberálisnak nevezném az USA-t, ahol rengeteg jogod van, még kommunista és náci párt is létezhet, nem pedig Svédországot.
voltak kommunista zsidók?
voltak
vannak liberális zsidók?
vannak
nacionalista ideológia-e a kommunizmus?
nem
nacionalista ideológia-e a liberalizmus?
nem
ezek alapján egyértelmű a válasz
aki ennél egy kicsit is mélyebben feszegeti a témát, azt ignoráld mert cionista ügynök és össze akar zavarni
egyébként a cionizmus is testvér-ideológia ezekkel, az hogy nacionalista ne tévesszen meg, a zsidó nacionalizmust nem hasonlíthatjuk az árja nacionalizmushoz
tehát magyarul
kommunizmus ~= liberalizmus ~= cionizmus
nem kell megköszönnöd, hogy felvilágosítottalak ;)
Egyik rosszabb mint a másik.
A svédek meg elmeroggyantak.Nekik annyi.
A liberalizmust és a kommunizmust ugyanazok a csoportok pénzelték és népszerűsítették.
Mindkettőnek ugyanaz a célja, csak más eszközöket használ fel.
Igen, a liberalizmusból alakult ki a marxizmus. Mindkettő a racionalizmus terméke, materialista jellegűek, a mennyiséget helyezik a minőség fölé. A marxizmus annyiban más, hogy a történelmet osztályharcként mutatja be, ahol a XIX. századra már csak két osztály marad: a proletáriátus és a burzsoázia. Ezért elkerülhetetlen lesz e két osztály összeütközése, a proletáriátus végleg fel fogja számolni a burzsoáziát és a nemzeteket, mert az államokat és országokat a tőkések csak azért hozták létre, hogy megosszák a munkásokat. Marx elkerülhetetlennek látta rendszere megvalósulását, miszerint a gazdasági válságok addig ismétlődnek, míg a kapitalizmus teljesen össze nem omlik.
A liberalizmus az egyén boldogítására jött létre, hogy ne függjön az ember semmitől, csak saját magával foglalkozzon. Így nincs szükség katonáskodásra, államra, nemzetre, vallásra, hiszen ezek mind megkövetelik az embertől a helytállást baj esetén, ugyan, ezek védelmet is nyújtanak a polgároknak, akárcsak a feudalizmusban, amikor tizedet kellett fizetni a királynak, viszont ezért cserébe a király katonai védelmet nyújtott az adott területnek. A liberalizmusban ugyanúgy kell adózni, sőt, még sokkal többet is, csak ezért az adóért cserébe nem katonai védelmet kapsz, hanem szolgáltatást, szórakozást. Úgyhogy szórakozhatsz, bulizhatsz minden nap, lehetsz eretnek, részegeskedhetsz, csak ha éppen háborús konfliktus van, akkor ki vagy szolgáltatva egy idegen nemzetnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!