Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valóban annyira magyar a...

Valóban annyira magyar a Jobbik, hogy még a kokárdát sem tudja helyesen megkötni?

Figyelt kérdés

Az imént egy "felbuzdító" kérdésben volt ez a link:

http://www.youtube.com/watch?v=BOW041D4HHw&feature=player_em..


Vona Gábor hívja az igaz magyarokat az igaz magyar ünnepre. A videó végén ott a kokárda, amely színhelytelenül, az olasz mintát követve van megkötve. Köztudott, hogy március 15-én 1848-ban a kokárdát fordítva kötötték, a zöld KÍVÜL volt, mert a centrális dolgokat mindig belülről kifelé olvassuk. SOHA nem hordták a forradalomban így a kokárdát.


Tény, hogy a "köznép" már így használja, de ha én egy radikális párt vagyok, akkor én nem birkulok és KÖVETEM A HAGYOMÁNYOKAT, az igazi eszméket.


Tény az is, hogy pl. Orbán Viktor is így hordja a kokárdáját (legalábbis tavaly így tette).


De ez számomra akkor is döbbenet, hogy egy "igazi magyar eszméket", ezer éves alkotmányt, nagymagyarságot hirdető párt ne autentikusan jelenítsen meg egy fontos jelképet.


2010. márc. 15. 10:09
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Kérdező, te sem vagy valami értelmes. Ne zavarjon, hogy a szabadságharc ideje alatt is sokan használták "hibásan", és hogy ma is így hordja mindenki.


[link]

2010. márc. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Már a '48-as időktől kezdve szinte mindenki így hordja a kokárdát, ahogyan a jobbikos videóban van. Biztos lehetsz benne, hogy tudja Vona Gábor, hogy az igazi kokárdán a zőld van kívűl, de ha most ők úgy teszik be a videóba, és úgy hordják, akkor azt nagyon sok ember nem fogja érteni, h miért is, hanem csak annyit lát, hogy máshogy van a kokárdájuk. Ilyenen olyan fölösleges fennakadni.

Egyszerű, a magyaroknak szerintem több mint 99%-a úgy hordja ahogy a jobbikos videóban van, eddig jó volt így, most meg nem fogunk ezen a téren elmenni egy másik irányba.

Erre mondják azt, h a kákán is csomót keres...

2010. márc. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

[link]

Na most mi van, na most mi van?

2010. márc. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!