Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valóban annyira magyar a...

Valóban annyira magyar a Jobbik, hogy még a kokárdát sem tudja helyesen megkötni?

Figyelt kérdés

Az imént egy "felbuzdító" kérdésben volt ez a link:

http://www.youtube.com/watch?v=BOW041D4HHw&feature=player_em..


Vona Gábor hívja az igaz magyarokat az igaz magyar ünnepre. A videó végén ott a kokárda, amely színhelytelenül, az olasz mintát követve van megkötve. Köztudott, hogy március 15-én 1848-ban a kokárdát fordítva kötötték, a zöld KÍVÜL volt, mert a centrális dolgokat mindig belülről kifelé olvassuk. SOHA nem hordták a forradalomban így a kokárdát.


Tény, hogy a "köznép" már így használja, de ha én egy radikális párt vagyok, akkor én nem birkulok és KÖVETEM A HAGYOMÁNYOKAT, az igazi eszméket.


Tény az is, hogy pl. Orbán Viktor is így hordja a kokárdáját (legalábbis tavaly így tette).


De ez számomra akkor is döbbenet, hogy egy "igazi magyar eszméket", ezer éves alkotmányt, nagymagyarságot hirdető párt ne autentikusan jelenítsen meg egy fontos jelképet.


2010. márc. 15. 10:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%

szerintem meg te egy kekeckedő provokátor vagy!

ha fordítva kötik az a baj, ha nem fordítva az a baj,...mindegy, csak belekötünk valamiért a Jobbikba, ugye ?

2010. márc. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Nem provokátor vagyok, mégcsak bérszónok sem. Egyszerűen ledöbbentem rajta. Távol áll tőlem a politika, nem írtam még talán a politikai kérdéskörben soha.

Nem belekötöttem a Jobbikba, feltettem egy kérdést, hogy hogy egyeztethető össze az eszméivel a nem autentikus kokárdaviselés.

Ha neked ez provokáció, akkor legyen provokáció. Nem annak szántam, egyszerűen tényleg érdekel, hogy miért kell egy ekkorát hibázni.

2010. márc. 15. 10:14
 3/23 anonim ***** válasza:
73%
Én Jobbikos vagyok és rajtam helyesen van a kokárda. A többiek nevében nem nyilatkozom.
2010. márc. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
72%
A köztudatban így ragadt meg, és te tudod, hogy eredetileg nem így volt. Ha helyesen tette volna fel a kokárdát, akkor meg az agyatlanok kezdenek el provokálni, hogy "némá hogy tette fel a kokárdáját ez a paprikajancsi". Így meg te. És ugyanoda jutunk. Ettől nem fognak kevesebben szavazni a Jobbikra.
2010. márc. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
79%

első válaszoló vagyok.

rendben, elismerem ha ilyen szépen megmagyarázod, hogy nem provokációból tetted fel a kérdést,...de akkor miért nem valami ilyen formában:

Hogyan helyes a kokárdát viselni?

miért úgy teszed fel a kérdést, hogy rögtön a Jobbikot támadod vele, hogy lám ,mekkora magyarok, oszt mégse tudják mi a helyes.

én eléggé tájékozott vagyok a történelmet és a hagyományokat illetőleg, de megmondom őszintén, most először hallok erről a kifordítom kokárdáról.

most akkor melyik a helyes verzió???

az én kokárdámon a piros van kívül és a zöld belül.

2010. márc. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
81%
És az nem ciki hogy a Pilvax-nál az Mszp a radikális ifjú Petőfi emléke mellett a radikálisokat ócsárolja?
2010. márc. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Azért nem úgy tettem fel, hogy "hogy helyes", mert TUDOM, hogy hogy helyes.

És azért címeztem a Jobbiknak a kérdést, mert köztudott a magyarságtudata, és egy Jobbikos videóban találtam fordítva megkötve. Ezért merült fel bennem, hogy de miért is? Hiszen tőlük NEM EZT VÁRNÁM.


Ha pedig a színhelyesen megkötött kokárda okán tenne fel valaki kérdést, egyértelműen meg lehet magyarázni, hogy az az oka annak, hogy a zöld van kívül, mert ÍGY HELYES. És ezzel el van intézve.

Tényleg érdekel, hogy mi az oka annak, hogy nem autentikusan használják.


Persze itt mindenki provokátor aki a Jobbik felé intéz olyan kérdést, amely számukra kedvezőtlen.

2010. márc. 15. 10:26
 8/23 anonim ***** válasza:
9%

rendben van,meggyőztél!

én visszavonom az első ,meggondolatlan hozzászólásomat amiben provokátornak címeztelek!

de most akkor hogyan is helyes viselni??? a zöldnek kell kívül lennie???

2010. márc. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
76%

Mondd, fiam, te totálisan hülye vagy?


Másrészt: öröm látni, hogy már csak ilyen dolgokba tudtok belekötni, agy-mosott barmok.

2010. márc. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
68%
A csaladinet-en olvastam, hogy már Szendrei Júlia is tévesen kötötte meg Petőfinek. A forradalom idején is már sokan tévesen hordták...
2010. márc. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!