Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértesz a "menekült...

Egyetértesz a "menekült kvóta" rendszerével?

Figyelt kérdés

Ugye az EU (Brüsszel) azt szeretné ha a tagországok egy bizonyos számú migránst befogadnának.


Én csak arra lennék még kíváncsi, hogy azokat a menekülteket akiket például Romániába vagy Lettországba küldenének mivel lehetne őket ott tartani.

A menekültek főleg Németországba Franciaországba Svédországba szeretnének eljutni. Ha ezeket a menekülteket például Romániába viszik mivel fogják őket ott tartani - mert szerintem a lehető legelső alkalommal elindulnak például Németországba.


2015. szept. 13. 12:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Hülyeség úgy ahogy van.
2015. szept. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 tetro ***** válasza:
21%
Egyet. Nem lehet elvárni azt, hogy csak néhány ország viselje a terhet, közösen kell kezelni a helyzetet.
2015. szept. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Nem értek egyet. Pontosan az általad említett okok miatt. Ha annyira fontosak számukra a menekültek jogai, akkor miért nem tartják tiszteletben, hogy nagy részük csak bizonyos országokban hajlandó élni? Ebből később csak konfliktusok lesznek, ami sem az Uniónak, sem a migránsoknak nem kedvez.
2015. szept. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
Nem. Akkor értenék egyet, ha minden országra 0 fő jutna.
2015. szept. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Számomra az nem világos hogy hány embert akarnak szétosztani?Folyamatosan özönlenek a migránsok igy a kvóta számnak folyamatosan növekednie kellene,hogy a fenébe lehet úgy rábólintani valamire aminek nem is tudják a pontos számát?Lehet hogy most pl 100fő jutna Magyrországnak de lehet egy hát mulva már 1000...

A másik hogyha a menekült mondjuk németbe akar élni akkor hogy lehet kivitelezni hogy mondjuk románoknál maradjon?

2015. szept. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%

Hiába megy Németországba, megfelelő papírok nélkül nem tud magával mit kezdeni menekültként. Ha pedig esetleg megszerezné a tartózkodási engedélyt, akkor már csak egy munkaadón múlik, hogy költözhet-e.


Annyiban valóban rossz a kvótarendszer, hogy nem fair, hogy valaki Luxemburgba kerül, valaki meg Bulgáriába, de most jobb ötletem nekem sincs. Ha nem lesz kvótarendszer, akkor elvileg Magyarországra kerülne több százezer menekült, ami igen kellemetlen lenne nekünk.

2015. szept. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

""Ha nem lesz kvótarendszer, akkor elvileg Magyarországra kerülne több százezer menekült, ami igen kellemetlen lenne nekünk""


Miért???



Miért kerülne Magyarországra több százezer menekült?

2015. szept. 13. 13:31
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
Mert az első uniós országba toloncolják vissza őket ahol regisztrálva voltak vagyis ide. Én már féltem az eurós befektetéseim mert akkor a bukta lesz itt az euban hgy csak nézünk.
2015. szept. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
30%

Most a helyzet a következö, hogy Görögország, Olaszország és Magyarország az elsödleges befogadó. Itt érnek be az Euba és vannak regisztrálva, így már most Mo több tízezert regisztrált.

Most még a Dublini rendelet ér, ha elmennek is a menekültek innen, akkor is ide tartoznak mert itt lettek regisztrálva. Ugye ezt a 3 ország nem bírja, és erre akarják bevezetni a Kvotarendszert. Ez azt jelentené, hogy mikor valakit a Görög határon regisztrálnak azt buszra teszik és egy olyan országba teszik ahol még arányában kevés a menekült.

Ez Mo-nak mindenképpen jót tenne, mert hirtelen eltünne egy nagy adag menekült. Amiért nem hozták még be, mert pl a lengyelek, csehek, angolok ezzel nagyon nem járnának jól, mert öket ez nem érinti most annyira.

Ugye ezek a menekültek nem a segélyért jönnek, így dolgozni csak az adott országban tudnának(segélyt is csak ott kapnának).

2015. szept. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem, pont azok miatt ami már le lett írva. Egyrészt nem oldaná meg a problémát, mert nem annyi a menekült amennyi épp az országban van, hanem még 1,8 millió Törökországban és százezrek a környező országokban, pl több mint százezer Egyiptomban. Az nem megoldás, hogy pár ezret itt Európában szétosztunk és hátradőlünk, hogy a probléma megoldva.

A másik, meg hogy hogy tartanánk őket más országban, ha ők nem akarnak ott maradni. Olvastam egy cikkben, hogy erre lenne az megoldás, hogy akit szétosztanak, az más országban nem igényelhet menekült ellátást, de nem hiszem hogy működne is.


De szerintem nem lesz nagy elosztogatás, mivel a nagy része nem szír, úgyhogy ki lesznek vágva az EU-ból. Na persze erőszak is lesz, mert nem fognak belenyugodni. Úgyhogy szerintem lesz még nagyobb balhé mint ami most van, ez még semmi.

2015. szept. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!