Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A migránsokra napi hány ezer...

A migránsokra napi hány ezer forintot fordít a kormány?

Figyelt kérdés

Mennyi az a minimum amit meg kell kapniuk?

Ez EU-s előírás azt hiszem.

Az ellátáson kívül mennyi költőpénzt kapnak egy hónapra ?

Már olyat is hallottam, hogy heti 20 ezer forintot kapnak.

Ez igaz?

Gondolom ebben az ellátásuk költsége is benne van és nem azon felül. Ugye ?

Mert ha nem akkor az, hogy többet költ rájuk az állam, mint amennyiért sokan dolgoznak egy hónapig az....



2015. aug. 22. 15:21
1 2
 11/20 Duenna ***** válasza:
10%

10-es!

A havi 7 ezer forint egy hülyeség!

2015. aug. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
33%

"A havi 7 ezer forint egy hülyeség!"


Így van. Naponta kerülnek ennyibe, szállással ellátással adminisztrációval stb. Nem mindegy hogy készpénzben kapják vagy felzabáltatják velük? Lényeg, hogy ennyibe kerülnek NAPONTA és FEJENKÉNT.

2015. aug. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
74%
De nem nekünk hanem az EU-nak. Persze a tények nem jelentenek akadályt, kedves 51%-os hörgőgép meg a többi bérkommentelő patkány, ugye? :)
2015. aug. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
87%

" Nem mindegy hogy készpénzben kapják vagy felzabáltatják velük? "


Nem igazán. Ugyanis, ha épp kormányon lennék és az egész közmédia a kezem alá dolgozna, napi 8 órában nyomatnám az országban, hogy minden menekült napi 7000 forintot kap az államtól, akkor valszeg egy hét után nagyobb cirkusz lenne a Budapest belvárosában, mint 2006-ban.


Azért nagyon nem mindegy, hogy a menekültek ellátása kerül napi 7000 forintba vagy a menekültek ellátása kerül egy főre lebontva 7000 forintba. Ebben a 7000 forintban benne van az ellátásuk, az utaztatásuk, a velük foglalkozó emberek fizetése stb..


A menekültek a menekültügyi kérelem elbírálása alatt jogosultak költőpénzre, ami most valami havi hétezer-egyszáz valamennyi. Ha nem igényel étkezést akkor ezen felül napi 1000 forint.


Lehet azt mondani, hogy sok rájuk a napi 7000 forint, de egyrészt annak a nagyobb részét nem mi, hanem az EU állja. Másrészről ez az összeg a magyar munkaerőhöz kerül,magyar beszállítókat fizetnek ki belőle stb, csak ezt mindenki elfelejti. A menekülteket regisztráló dolgozók magyarok, ahogy a menekülteket szállító buszt is Józsi vezeti és ha van esze a kormánynak, akkor tisztán magyar termelőktől/gyártóktól rendeli a menekültek ellátására szánt eszközöket, élelmiszert stb..


2014-ben a kormány 78 milliót költött a menekültügy támogatására, az EU 458 milliót adott ugyanerre nekünk.


Ehhez képest a nemzeti konzultáció az 1 milliárd volt ( gyengébbek kedvéért 1000 millió Ft), Matolcsy 220 milliárdot (220 000 millió Ft!!) -ot talicskázott ki az NMBből a kamu alapítványaiba, ez senkit nem zavar? Szaros fél milliárdon megy a hőbörgés hetek óta - ami ráadásul kisebb részt a mi pénzünk és visszaforog hozzánk - viszont az a kutyát nem érdekli, hogy máshol meg ennek a 450 szeresét lopják el az államkasszából sunyiban. Gratulálok, sikerült bekapni a csalit :D


Azt meg sem említem, hogy pl Quaestor/Budacash/Hungária brókerbotrány cirka 175milliárdba kerül a BEVAnak ( 175 000 milió). Ugye? Ez is el van felejtve :D


Arra leszek kíváncsi, mi lesz a kerítésbuliból. Ez kivételesen egy jó húzás volt a kormány részéről, furcsamód elkezdték őrizni a szerb és a Macedón déli határt, mert fosnak, hogy ott ragadnak náluk a migránsok (pont a napokban lehetett olvasni, látni a tvben, hogy a macedón hadsereg könnygázzal oszlatja a belépni próbáló 2-3000 migránst a görög határon - kérdés, hol vannak a görög határőrök....). Az sem kizárt, hogy e miatt megszűnik ez a migrációs nyomás, mondjuk egy fél éven belül akkor utána mi lesz a következő vezető hír, amivel altatni lehet az országot.


Még mielőtt megkapom, én sem rajongok a bevándorlókért. De azért sem, hogy politikai haszonszerzés céljából felhasználjuk őket.

Tételezzük fel, hogy az elmúlt 25 évben néhány dolog máshogy történik. Például nem hagyjuk nullára amortizálódni a szovjetek által itt felejtett laktanyákat. Jó ne mindet, de mondjuk megyénként egy normálisabb létesítmény esetén megtörtént volna az állagmegóvás. Lenne minden megyében egy több száz főt ellátni/elszállásolni képes polgárvégelmi intézmény, ami néha jól jönne ( árvíz, havazás, akármi ) és nem mellesleg lett volna hova kipaterolni a hajléktalanokat Budapestről. Ééésss lenne hova elhelyezni a migránsokat is, ha mást nem csak pár napra amíg megtörténik a regisztráció, rendbe szedik magukat és mennek tovább a dolgukra. Az is pénzbe kerülne természetesen, de mennyivel kulturáltabb körülmények között lennének ők is és nekünk sem szúrná a szemünket, hogy odakuláznak a II. János Pál Pápa térre a fűre...


Nem dédelgetni kell őket, de van egy fennálló komoly probléma. Egy kis akarással kulturáltan és normálisan is lehetne kezelni a dolgot. Nálunk megint az akarás hiányzik és szerintem nem véletlenül.

2015. aug. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Andizsuzsi ***** válasza:
61%
Duenna! Meg is tudsz hitelt érdemlően cáfolni, vagy csak úgy gondolod?
2015. aug. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

8, ezt nem látják az EU-ban vagy úgy gondolják nekünk ennyi pénz is elég ?


most akkor az étkezésen,szálláson stb. kívül kapják a 5000-7000 ezer forintot vagy azt ebből vonják?


Mondjuk nekem nincs napi 3500 költőpénzem ha tényleg 2000 ezret ad az állam a napi 5500-ből.


Először én is havi 7000 ezerről halottam. Naponta ennyi az sok lenne.


14, McClane ha 78-at költött a 458-ból akkor a fennmaradó összeggel mi lett?Mondjuk arra én is kíváncsi vagyok, hogy amíg erről szólak a hírek mi mindenről nem. Mikről terelhetik el a figyelmet.

2015. aug. 23. 11:07
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Félreértetted. Saját forrásból költött rá 78 milliót és ezen felül uniós forrásból még 458 milliót.
2015. aug. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"most akkor az étkezésen,szálláson stb. kívül kapják a 5000-7000 ezer forintot vagy azt ebből vonják?


Mondjuk nekem nincs napi 3500 költőpénzem ha tényleg 2000 ezret ad az állam a napi 5500-ből. "


Összesen kerül egy migráns napi 7000Ft körüli összegbe, étkezéssel,szállással, mindenféle ellátással - ha adott be befogadási kérelmet - havi költővel mindennel. Ez itt megint egy kis ferdítés volt. Ha így lenne akkor az első fél évben Magyarországra érkezett kb 98 000 migráns egy napi ellátása többe kerülne, mint a tavalyi egész éves keret ( 686 millió ).

2015. aug. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ez akkor is sok.
2015. aug. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom figyelmedbe a az előző hozzászólásom közepén található néhány sort:

"Másrészről ez az összeg a magyar munkaerőhöz kerül,magyar beszállítókat fizetnek ki belőle stb, csak ezt mindenki elfelejti. A menekülteket regisztráló dolgozók magyarok, ahogy a menekülteket szállító buszt is Józsi vezeti és ha van esze a kormánynak, akkor tisztán magyar termelőktől/gyártóktól rendeli a menekültek ellátására szánt eszközöket, élelmiszert stb.. "

2015. aug. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!