Miért van az, hogy az orvosok, tanárok és mérnökök jelentős része jobboldali beállítottságú inkább?
#11
Mert egy épeszű balos sem akar a jobbos-paradicsomotokban élni. Majd a hazaszeretet fizeti a nyugdíjatok, a fűtést meg megoldjátok nagy-Magyarország térképekkel.
Én is reál szakos vagyok és erősen jobboldali.
A baloldal nekem a töketlenkedésről, tehetetlenségről szól, ezeket hatalmas mértékű provokációval próbálja leplezni.
Például nem nem tudják mi legyen a menekültekkel.Az ő megoldásuk, hogy betelepítik őket, meg állampolgárságot osztanak.Ezt csinálnák, csak a jelenlegi helyzet úgy kívánja, hogy leplezniük kell a céljaikat.
A jobboldal viszont megoldaná, csak köti az uniós jog megy egyéb balos-liberális szellemiségű intézmények a kezét.
"Mert egy épeszű balos sem akar a jobbos-paradicsomotokban élni."
Épeszű? Balos?
Akik a MANYUPért kardoskodtak? Volt-e népszavazás, hogy akarnak-e az emberek egyáltalán manyupot?
Mikor ismeri el a baloldal, hogy a manyup rendszer ráfizetős volt?
A beállítottság megállapításakor érdemes alapvetően szétválasztani a két oldal elméleti ideológiáját a gyakorlati kivitelezésétől. Ugyanis az emberek döntő többsége – ha pedig köznapi dolgokról van szó, szinte mindenki – a gyakorlati tapasztalatai miatt kötődik ide vagy oda. Csak ritka alkalmakkor és kevesen veszik elő az elvi megfontolásokat, hogy kötődésüket megfogalmazzák.
Ma nálunk a baloldalt a szocializmussal, az onnan származó emberekkel azonosítják, következésképpen hiteltelennek tekintik. A liberalizmust hozzá kötni pedig már végzetes tévedés. A mai magyar liberalizmus alapvetően jobboldali, rendszerbuktató volt, így indult az MDF egy része és a Fidesz. Az SZDSZ elsősorban baloldal (szocializmus) ellenesés, de mindenekelőtt érdekember. Csakhogy az emberek elég hamar kiábrándultak belőlük, mert amit vártak tőlük, nem valósították meg. Az MDF szétesett, a Fidesz irányt váltott (hiszen 1994-ben megszűnt az addigi jobboldal). Az SZDSZ létezése feltételeként fordulatot vett és beállt a baloldalra. De fontos megállapítani, hogy a nálunk ezután létező liberalizmus érdekből lett baloldali, valójában utálta azokat, akikhez kapcsolódott. A mai jobboldalt egyfelől a mindig is hatalomcentrikus Fidesz, illetve a rosszul megvalósított kapitalizmus okozta zűrzavar szülte Jobbik alkotja.
Ugyanakkor a jobboldal – baloldal közötti elvi különbség a tőke, illetve a munka középpontba állításából fakad. A tőke érdekeinek eltúlzott és irreális képviselete hozta létre a neoliberalizmust, valójában ez a nálunk libsiként emlegetett szitokszó. A munka érdekeit ma nem képviseli senki, hiszen ma mindenkinek (bármely oldalnak) az érdekei a tőkéből fakadnak.
Hogy ki hová kötődik, azt egyfelől meghatározza az érzelmi beállítottsága, származása, neveltetése, másfelől – bizonyos mértékig – az, hogy mik az érdekei. A jobboldal ma – hamisan – rendet, nyugalmat ígér, az említett értelmiségi réteg munkája számára ez alapvető, és mivel kevéssé érdekli az adott politikai nézet elvi megközelítése, jobboldalinak nevezi magát. A humán beállítottságúak viszont jobban ismerik az elvi megfontolásokat, inkább ezek alapján döntenek.
De ismétlem, a kötődés és a szakma ilyen összekapcsolása nagyon esetleges, és feltételezéseken alapuló, hiszen statisztikai adatok nem ismeretesek. Még annyit: más álláspontok válaszolóinak minősítése, különösen sértegetése viszont nem tekintendő válasznak és reagálásra méltónak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!