Miért nekünk kell befogadni a migránsokat, miért nem az USA-nak és közelebbi társainak, amikor ők tették tönkre a Közel-Keletet, Afrikában meg nem voltak hajlandóak rendet csinálni?
A mérsékelt, szekuláris arab diktátorok (Kadhafi, Szaddám, Basszár el-Asszad) kormányzása alatt béke és rend volt az országaikban, az emberek a politikai jogokat kivéve nem voltak korlátozva, nem okoskodtak bele az emberek magánéletébe, a nők és különböző vallási-etnikai kisebbségek nem voltak elnyomva, kivéve a vallási őrülteket, azokért meg nem volt kár, mert azok csak ártani tudtak és tudnak mindenkinek.
Miután ezen kormányzatokat az USA teljesen nyílt vezényletével elsöpörték, azok után demokraták kerültek hatalomba, akik ugyan biztosították ugyanúgy a jogokat az emberek számára, mint az előző garnitúra, de azok nem tudtak mit kezdeni az ISIS-hez hasonló csoportokkal és emiatt a korábbi szebb arab országokból egy vallásőrültek által irányított pokol lett.
Az ne zavarjon senkit, hogy el-Asszad még él és próbál kormányozni, de nála jelentősen lecsökkentek az irányítása alatt levő területek.
Fekete-Afrikában meg az a helyzet, hogy ott anarchia, törzsi háborúk voltak, a kilencvenes években próbálkoztak rendfenntartással, de a finoman szólva érdekes (inkább érthetetlen) kezelés miatt az UNOSOM és társai befürödtek, pedig ott is lehetett volna valami normálisabb diktátor-elnököt kormányba ültetni és megszilárdítatni a hatalmát. De a kelletlen kezelés miatt befürödtek ezen műveletek, kivonultak, tovább ölték és ölik egymást a négerek, ami az ottaniak migrációjához vezetett. Az onnan elvándorlókat ugyan felfogta Líbia, de mivel most ott is káosz, fél-anarchia van, ezért ide özönlenek és csinálják a feszültséget a rendes integrálódás helyett.
Ezt már olyan sokszor megbeszéltük a te kérdéseid alatt is...
Jogos a felvetésed, hogy az USA sok mindenért felelős, de a menekültek itt vannak és most kell nekik segítség. Ne mások hibáztatásával legyél elfoglalva, viselj türelemmel és megértéssel a menekültek iránt, a többit meg intézzék el a politikusok, magánemberként sajnos mi úgyse tehetünk semmit, csak szavazhatunk négyévente.
Písz :)
Kérdező, tökéletesen igazad van.
Égbekiáltó gyalázat, hogy mással fizettetik meg a saját rablóhadjárataikat az amerikaiak.
Ők jól jártak. Rátették a kezüket az olajra, kábszerre, ellenőrzésük alá vonták a térséget, aztán mint aki jól végezte dolgát, otthagyják a mocskukat és elvárják, hogy takarítsunk helyettük.
Felveszek egy millió hitelt. Magamra költöm, te fizesd ki helyettem.
Na, akkor most jöjjön az első kommentelő:
"Jogos a felvetésed, hogy az USA sok mindenért felelős"
Konkrétan szinte MINDENÉRT.
, de a menekültek itt vannak és most kell nekik segítség. "Ne mások hibáztatásával legyél elfoglalva"
Játszunk valamit. Felveszek egy milliós hitelt egy uzsorástól. Én megkapom a pénzt, te fizeted.
Áll az alku?
Jobbat mondok.
A falu végén laknak Kalányosék. Kolompár Nintendó ittas állapotban szétcsap közöttük egy éjjel, Kalányosék elmenekülnek, te meg jófiú vagy és beengeded őket. Természetesen csak egy éjszakára, mert ők is azzal állnak elő, hogy csak éjszakára maradnának.
Csakhogy Kalányosék alaphangon nyolcan vannak. Anyuka, apuka, nagymama, öt pulya. Másnap közlik, hogy a biztonság kedvéért maradnának még egy napot.
Még egy hetet. Még kettőt. Egy hónapot...
Ja, és "természetesen" a helyzet konszolidálásáig (értsd: Kolompár Nintendó és bandája kijózanodik) te tartod el őket. A hűtőt felzabálják, egy kis költőpénz is kell nekik. A pulyák hangoskodnak, bömböltetik a tévét, ugrálnak az ágyon, de szegények eltérő kultúrából jönnek, tehát elnézed nekik. Szép lassan eltünedeznek az értékek a házból, aztán egy szép napon elcsattan az első pofon... Amit te kapsz.
Akkor én előugrok egy bokorból és ezt mondom neked: "viselj türelemmel és megértéssel a menekültek iránt"
"a többit meg intézzék el a politikusok, magánemberként sajnos mi úgyse tehetünk semmit, csak szavazhatunk négyévente."
Ez ám a demokrácia-felfogás!
4 évig kuss, aztán megmondhatod, hogy melyik rablóbanda fosszon ki. Bravó. Jól idomítottak.
#3:
Mindenki tudja, hogy közel sem szent Szaddám és a hozzá hasonló diktátor-elnökök, de legalább nem tűrte, hogy a szélsőségesek úgy elburjánozzanak, mint azt most láthatod. Hasonló helyzet volt, mint jelenleg sok afrikai országban. Vannak országok ahol a demokrácia nem járható út, mert a nép csak egymást ölné. Ezekbe az országokba egy erős kezű diktatúra kell, mert az utóbbi áldozatai még így is eltörpülnek ahhoz képest, amit a nép tenne magával.
Meg vannak Szaddámnál sokkalta brutálisabb diktátorok, akik nyíltan diktátor-elnökök vagy próbálják magukat szultánoknak nevezni, mint a Szaúdi uralkodócsalád, mégis virágzó kapcsolatot ápol velük az Egyesült Államok és csomó európai ország. Szaúd-Arábia sokkal jobban rászorul a demokratizálásra, mint Kadhafi Líbiája vagy Szaddám Irakja. Szaúd-Arábia egy nemzetközi, elnyomást mérő indexen 7 pontot kapott, megelőzve Észak-Koreát, ahol "csak" 6,5 pontot tudott összehozni az éles elméjű vezető.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!