Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehetséges, hogy a lakásárak...

Lehetséges, hogy a lakásárak esni fognak? Érdemes befektetési céllal nagyvárosokban lakást venni?

Figyelt kérdés

Kérdésem az, hogy érdemes-e lakást venni Magyarországon megyeszékhelyen vagy Budapesten kiadási célból több évtizedre előreláthatólag?


Érvek ellene:

-Állítólag százezer lakástulajdonos áll végrehajtás alatt, és ezeket a lakásokat a bankok ha nyomott áron értékesítik, akkor még lentebb nyomja az árakat.

- állami bérlakások: az állam vásárolja meg ezeket a lakásokat, és a piacinál alacsonyabb árat állapít meg.

- airbnb albérleti piac árfelhajtó hatása miatti állami albérletpiaci szabályozás

- esetleges ingatlanadó bevezetése (bár ezt a bérbeadó elvileg áthárítja a bérlőre, csakúgy, mint a 30%-os (szja+eho) adót. Elvileg.).


Érvek mellette:

- jobb hozam, mint az államkötvény, bank

- fizikai eszköz

- vidék elnéptelenedése. Aki nem külföldre megy, az a nagyvárosokba, ahol ipar van. Célcsoport ők lennének, közülük is, akik később sem tudnak megengedni maguknak saját lakás vásárlást, mert kvázi éhbérért dolgoznak a gyárakban. Ebből adódóan kis rezsijű, olcsón kiadható lakásokban gondolkodok.


Mi a véleményetek?


2015. aug. 17. 14:48
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Sokan attól tartanak, hogy lufi van a lakáspiacon (Budpaesten, megyeszékhelyeken), azaz értékesebb a készpénz, mint akár egy lakás. Ráadásul most a CSOK és airbnb, alacsony banki kamatok miatti pénzmenekítés miatt történhetett túlzott drágulás... De persze, hosszú távon infláció ellen véd és 5%-os hozam is szuper... kérdés, hogy nominálisan (minimális hivatalos inflációt feltételezve) várható-e értékcsökkenés... (lufi pukkanás, mint az 2008 után volt)
2017. nov. 4. 17:18
 12/12 anonim ***** válasza:

Ez a gazdasági helyzettől függ. Nem tudni előre, hogy jön-e egy újabb nagy gazdasági válság, recesszió Európában. Ebben az esetben esnének az ingatlanárak. De mivel az ország, lakosság válságállóbb lett, most talán nem lenne annyi problémás lakáshitel, kényszerértékesítés, mint a 2008-as válság után.

Az alacsony kamatkörnyezet hosszú távon marad Európában a szakértők jóslata szerint. Ebben az esetben vonzóbb az ingatlanbefektetés, részvénybefektetés, mint a kötvény, bankbetét, így megérheti ingatlanba fektetni. A nyugati nagyvárosokban is ezért emelkedtek óriásit, akár 60%-ot is a lakásárak az utóbbi években. Budapesten, a magyar nagyvárásokban a további növekedés ellen hathat, hogy a természetes fogyás és a külföldre vándorlás miatt hosszabb távon csökkenhet a kereslet. Azonban Budapest, Győr és néhány nagyváros esetében a belföldi migráció mérsékelheti a keresletcsökkenést.

2017. nov. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!