Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kommunizmusban a vallásos...

A kommunizmusban a vallásos csengésű magyar településneveket miért nem nevezték át?

Figyelt kérdés

Pl.


Törökszentmiklós --> Gorkij


Szentgotthárd --> Szvetogorszk


Kiskunfélegyháza -> Gagarin



2015. aug. 8. 18:23
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#9


Tipikus magyar vagy, belekötsz a másikba, de a kérdésre nem adsz választ. Nem vagyok egy Hitler rajongó, de most kénytelen vagyok őt idézni:

"Csak annak van joga kritizálni, aki a feladatot jobban meg tudja oldani."


Onnan tudom, hogy nekem mondták. Mert lehet, hogy ti vígan énekeltétek a himnuszt, meg a sporteseményeken nyilvánvalóan kötelező volt nyomatni, de amúgy ahol tudták próbálták a Himnuszt eltüntetni.

2015. aug. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

#9

És akkor egy kis off utólag:

Annonym függöny mögül könnyen beszélhetsz, szánalom, hogy még mindig ezen vagy fennakadva, és minden kérdésnél ezt írod be.

2015. aug. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
11-es! Lehet, hogy neked mondták, hogy nem énekeltük a Himnuszt, de ez nem igaz. Éltem abban az időben és a Himnuszt minden fontos alkalommal énekeltük. Sokszor még a Szózatot is. Az Internacionálét csak az állami ünnepeken, évnyitókon-évzárókon nem.
2015. aug. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!