Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz az, hogy 2010-ben még...

Igaz az, hogy 2010-ben még arról cikkezett a külföldi és a Magyarországi sajtó, hogy a gazdaságunk összeomlik és úgy járunk mint a görögök?

Figyelt kérdés
2015. aug. 5. 10:12
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
70%
Abból a 25 milliárdos IMF hitelből több mint 20 meg volt amikor a Fidesz hatalomra került. És egy fél év sem kellett hogy eltüntessék.
2015. aug. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
58%
Jó szórakozást feltűnt Duenna! innentől kezdve móka és kacagás lesz minden! :-D
2015. aug. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 Duenna ***** válasza:
21%

9-es!

"mit vett a FIDESZ KORMÁNY A MARADÉK IMF PÉNZBŐL?!" - Az IMF maradékpénzt nem lehetett visszaadni az IMF-nek éppúgy, mint ahogy te sem tudod visszaadni a bankodtól felvett 3 millió forint hitelt! Így el kellett költeni, és ha már el kellett költeni, akkor a ó balliberálisok által elherdált állami vagyont kellett belőle visszaszerezni!


"hol van a 3000 Milliárd forint magánynyugdíj pénztári pénz?" - Hol van már a 13. havi nyugdíj, amit gyurcsányék vettek el a nyugdíjasoktól, holott egy fél évvel még azt hazudták, hogy a nyugdíjakhoz nem nyúlnak! Errefel mi is történt?


Csak az emlékezet felfrissítése miatt:


A magánnyugdíj pénztárak vagyonának egy részét beforgatták az állami nyugdíjkasszába, másik részét államadósságra fizették, ami az ország stabilitása szempontjából a legfontosabb feladat volt.


A magánnyugdíj kasszákba a balliberálisok erőszakkal kötelezték az akkori fiatalokat a belépésre (1994-1998 között) majd a magánnyugdíjpénztárak a nyugdíjmegtakarítások egy részét tőzsdére vitték, ahol eljátszották a befizetők nyugdíját, ezért volt veszteséges (legalábbis papíron) majdnem minden magánnyugdíj kassza!


A balliberális ellenzék azt állította/állítja, hogy a kormány szétverte a magánnyugdíjpénztárakat. Ők valami miatt fontosnak érezték, hogy ezt a hamis állításpontot képviseljék.


Több mint 2700 milliárd forint volt akkoriban a magánnyugdíjkasszák kezelésében, ez busás hasznot hozott nekik, tehát hihetetlen erős érdek fűződött ezeknek az érdekköröknek ahhoz, hogy fenntartsák a saját maguk által kitalált magánnyugdíj kasszáikat!


A magánnyugdíjpénztárakból 1998-tól évről évre egyre nagyobb összegek mentek ki az állami pénztárból a kötelező magánnyugdíj pénztárakba. Az államnak ettől függetlenül kötelessége volt kifizetni az akkori nyugdíjasok nyugdíját, de ha az állami nyugdíjkasszában nincs pénz, akkor le kellett faragni a nyugdíjak összegét, mint például tette ezt a gyurcsány kormány akkor, 4-5 %-kal kevesebb nyugdíjat számoltak el a nyugdíjasoknak nyugdíjba vonulásukkor.


Ez egy MSZP-pénztár - a kötelező MSZP-pénztár lényege, hogy az adófizetők pénzét az MSZP-holdudvarhoz tartozó pénzemberek számára privatizálták. Vagyis, a magyarok nyugdíjának fedezetét magánbefektetők kezére játszották át, s ezzel a trükkel az egész nyugdíjrendszert a szakadék szélére sodorták. A kormány ezeknek a trükköknek kíván véget vetni, ezért nyugdíjmentő intézkedéseket hoztak, rövid és hosszú távon is biztonságba helyezték minden magyar ember nyugdíját.


A kormány megteremtette a nyugdíjpénztár választás szabadságát! Eddig kötelező jelleggel kellett a magánnyugdíjpénztárakba belépni, melyek a válság ideje alatt komoly veszteségeket termeltek, és károkat okoztak mintegy 3 millió magyar állampolgárnak! A kormány úgy döntött, hogy ezeknek a megtakarításoknak a tőzsdén való kockáztatása a továbbiakban nem vállalható, illetve nem írható elő kötelezően! Az új rendszer költsége az akkori magánnyugdíjkasszák 4,5 százaléka helyett 0,9 százalék lett, a vagyonkezelési díj pedig 0,8 százalékról 0,2 százalékra csökkent. Ezek a számadatok a nyugat-európai szintet jelentik. A kormány megmentette a nyugdíjakat, és megteremtette a lehetőséget, hogy a magyar emberek biztonságba helyezzék nyugdíjcélú megtakarításaikat.


Van az állami nyugdíjkifizetésnek egy meghatározott számítási szabálya, törvénye, ami alapján az állam köteles -ha fene fenét eszik akkor is- kifizetni a nyugdíjas állampolgárnak a törvényben meghatározott számítási mód szerint a nyugdíjat! A magánnyugdíjkasszánál ilyen szigorú elszámolás nincs, mert ott a nyugdíjkifizetés lehet sokkal magasabb, de lehet az államinál sokkal alacsonyabb is, attól függ, hogy a nyugdíjtőzsdén mennyit veszítettek, vagy mennyit nyertek. Aki arra számít, hogy majd a nyugdíjtőzsdén megforgatott pénze kaszál, az a magánnyugdíjkasszát választotta/választja.


A magánnyugdíjtőzsde az egy spekulációs pénzügylet, ebből nagy nyugdíjhozamot remélni felér egy eszementséggel, ugyanis, a befektető érdeke az, hogy minél több pénzt fölözzön le magának, nempedig nagy hozamot kifizetni a nyugdíjasnak! Aki tisztában van a tőzsdézéssel, az jól tudja, mifán terem a pénznek ez a fajta spekulációs megforgatása! Soha nem az nyer, aki odaadta a saját pénzét, hanem az, aki tudja, hogyan tegye magának nyereségessé!


A nyugdíjtőzsdén való nyugdíjkockáztatás a továbbiakban nem vállalható, nem tartható fenn, így ilyenkor egy államnak, egy kormánynak –ha jól működik-, kötelessége közbelépni. A kormánynak az a felelőssége, hogy biztosítsa az embereknek, hogy legyen nyugdíja, a kormány ezt teszi, ha nem tenné, akkor a választók joggal kérnék rajta számon, hogy miért nem tesz meg mindent a nyugdíjuk biztonsága érdekében.


A gyengébbek kedvéért:


Amikor létrehozták a magánnyugdíjpénztárakat 1998-ban, az úgy történt, hogy az állami nyugdíjbevétel egy részét, egy bizonyos százalékát az állam átutalta a magánnyugdíjkasszáknak! Ez az átutalás bevételkiesés volt az államnak! Régen csak állami nyugdíjpénztár volt. Ezt az állami nyugdíjpénztárat kétfelé osztották, magánra és államira. Tehát, ami (korábban) egyébként az állami kasszába ment volna bevétel, az tulajdonképpen a magánba ment akkor, amikor létrehozták a magánnyugdíjpénztárakat!

Vagyis: amit csinált a kormány a magánnyugdíjkasszákkal, hogy nem utalta át többé a nyugdíjbevételeket a magánnyugdíjkasszába, az nem azt jelentette, hogy ellopta a befizetett összegeket, hanem azt jelentette, hogy VISSZAVETTE az állam a saját bevételét, vagyis, nem osztja meg többé az állam a nyugdíjbevételét a magánkasszákkal! A befizetett pénz megmarad az állami nyugdíjkasszában, nem vesződik el, nem lopja el az állam, hanem az az állami kasszában landol. A magánkasszába mindenki utalhatja továbbra is a nyugdíjbefizetéseit, az államnak semmi köze nincs hozzá! Mindenki kockáztathatja a majdani nyugdíját. Nyerhetnek is rajta sokat, de több mint valószínű, veszíteni fognak rajta. Magánkassza még senkinek nem fizetett több nyereséget, mint amennyit saját magának kihalászott belőle!

2015. aug. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
84%

Draga Duenna,


szerintem hagyd abba a cikkek bemasolasat, plane hogy nem is erted oket.


Amit beirtal annak a nagy resze hulyeseg. Egy dologra ternek ki:


" a magánnyugdíjpénztárak a nyugdíjmegtakarítások egy részét tőzsdére vitték, ahol eljátszották a befizetők nyugdíját,"


Ez konkretan nem igaz, ugyanis akkor nem lehetett volna REALhozamot fizetni, marpedig a MANYUP allamositasakor a biztositottak tobbsegenek relahozamot fizettek a penztarak. En is kaptam penzt, felesegem is. A Fidesz ugy vedte meg a nyugdijamat hogy ellopta a megtakaritasomat es elkoltotte. Koszonjuk!

2015. aug. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 Duenna ***** válasza:
21%

14-es!

Nézz már utána jobban, mielőtt lehülyézed a másikat,mert a végén kiderül, hogy te vagy a hülye és tájékozatlan!

2015. aug. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

# 15/15 Időpont ma 11:51


Még jó, hogy senki nem mondta, hogy hülye vagy. Szövegértelmezés egyes.

2015. aug. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
7%

Az államcsődhöz legközelebb a Gyurcsány kormány alatt voltunk, bár ebben a gazdasági válság is komoly szerepet játszott (meg persze Gy kormány 13. havi nyugdíja).

Majd jött Bajnai és szépen rendbe rakta a pénzügyeket, amit utána 2. Orbán kormány részben újra tönkre vágott.

2015. aug. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

# 17/17 Időpont ma 12:01


Azért az a legközelebb is nagyon messze volt tőle. Most is csak azért nem vagyunk ott, mert szórjuk az államkötvényt ezerrel, amit majd úgysem ennek a kormánynak kell kigazdálkodni.

2015. aug. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
78%

Az allitolag "eltozsdezett" vagyonbol tobb tiz milliard realhozamot fizettek ki:


[link]


Kedves Duenna, megmondjam mennyi a hozama az allami feki-rendszerben a nyugdijbefizetesednek? Pontosan 0, azaz nulla. Nemhogy realhozam, de semmilyen hozam nincs.

2015. aug. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 Duenna ***** válasza:
23%

18-as!

Miért vette fel a gyurcsány kormány 2008-ban a 25 milliárdos IMF hitet, amikor nagyon jól tudta, hogy nem az ő kormányának kell majd kigazdálkodnia?


Az államkötvényt veszik a magyarok, mint a cukrot, és ez nagyon jó a magyaroknak és az államnak is, mert a pénzt itt, az országban forgatják vissza! Államkötvényt külföldiek is vásárolnak sajnos, mert ők kiviszik az országból az államkötvényre kapott kamatos pénzt! ezt le kell nyelnünk, de még mindig jobban járunk, mintha úgy adósítjuk el magunkat, hogy majd a hitelező megmondja, mit és hogyan építsünk le, adjunk el neki azért, hogy visszakapja a pénzét!

2015. aug. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!