Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy van az, hogy tőlünk...

Hogy van az, hogy tőlünk nyugatra sok minden olcsóbb és a fizetésük a többszöröse a mienkének?

Figyelt kérdés

Mondjuk Ausztria meg Németország és az élelmiszer.

A Németekén melóz ismerősöm elmondta mit és mennyit vett milyen áron és elhűltem.

Azt mondta többet és jobb minőségű ételt kapott.

Az Ausztriában élő sem panaszkodik erre.

Jó,megjegyezték, hogy a gyümölcs nem volt olyan finom,de ennyi.


Kizsákmányolnak más országokat?Vagy mitől?

Se Ausztriának se Németországnak nincs jövedelem a volt gyarmatokból!

Nem értem ezt az egészet.



2015. júl. 30. 09:58
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
24%
Ezek a Németekén dolgozó ismerősök annyi mindent mondanak, hogy én is hasraesek mindig tőlük. Nekem ők a példaképeim. És neked?
2015. júl. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 TamásTóth ***** válasza:
69%

Minden az ország termelékenységétől függ. (egyszerüen fogalmazva a GDP-től)


Mivel M.O termelékenysége jóval elmarad Ausztriától (kb 55-60%-a lehet) Ezért job ott az élet (kb kétszer jobb vásárlóerőparításon számolva)


Hogy miért roszabb a termelékenységünk:


Magasabb adók, járulékok, iparági adók, magasabb anyagköltség (lehet ez is), magasabb kamatok a tőken (hitelen és részvényesin egyaránt) Innováció hiánya, technologiai lemaradás. Meg persze az állami cselekedetek kiszámíthatatlansága. (Nem tudhatod, hogy holnap nem vetnek-e ki rád különadót, akkor meg annyi volt a számításaidnak)


Az, hogy elérjük-e valaha az ő szinvonalukat, az attól függ, hogy tudunk-e többel növekedni, mint ők. Ebben az évben kb 3% volt M.O GDP növekedése (az okokat most ne firtassuk) Auszriának kb 1% azt hiszem. Olvastam egy cikkben nemrég, hogy ha minden évben 2%-kal TÖBBEL növekedünk, mint Ausztria, akkor 40-50 év múlva elérjük az osztrák életszinvonalat.


Tehát a lényeg:


A gazdaság termelékenységétől függ az életszinvonal (a bérek) és nem fordítva. Nem azért jó a gazdaság Ausztriában, mert magasak a bérek, hanem azért magasak a bérek, mert jó a gazdaságuk.


Ajánlom a következő cikkeket:

[link]

[link]

[link]


Ezek szerint, ha évente 3 %-kal többel növekedünk, mint a nyugat, akkor 23 év ha csak 2 %-kal többel növekszünk, akkor 35 év és ha csak 1%-kal többel növekszünk, akkor 70 év alatt érjük be a Nyugatot. (Ausztriát)

2015. júl. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
66%

A teny viszont az hogy altalaban veve Nemetorszagban is es Ausztriaban is dragab az elelmiszer mint Magyarorszagon.


Miert nem kerdezted meg mennyiert vesz a boltban egy kilo kenyeret, egy kilo csirkemellet vagy hasonlot? Persze, ipari hulladekot mint a csipsz, mogyorokrem, fagyasztott pizza lehet hogy olcsobban is megkapod, de ha mondjuk egy csalad egeszseges elelmezese a cel, akkor leesne az allad az araktol.


Es akkor meg az egyeb koltsegekrol ne is beszeljunk, probalj berelni egy lakast, vegyel igenybe szolgaltatast, vagy nezd meg mennyi az aramszamla.


Nyugaton a megelhetes sokkal dragabb mint Magyarorszagon, akarmit mondanak az ismeroseid, akik vettek akciosan egy csomag csipszet es most nagyon okosnak erzik magukat.

2015. júl. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 TamásTóth ***** válasza:
69%

Még annyit, hogy:


Arra, hogy nyugati árak vannak azt tudom mondani, hogy a szabadkereskedelem (mert az van) azoknak a termékeknek az árát, amik mozgathatóak a világpiaci ár fele tolja. Ezért van az hogy nem sok különbség van ha itt M.O-n akarsz venni 1 kg sajtot vagy NémetO-ban.


A nem mozgatható áruk ára különbözik, mivel a szabadkereskedelem erre nincs hatással (értsd ha valaki egy étteremben jobbat azonos áron vagy olcsobbat azonos minöségért add, akkor se fog az ember Németországra menni ebédelni minden nap (mert nincs rá lehetősége) Ezért van az, hogy a szolgáltatóiparban lévő árak M.O-n jóval elmaradnak a nyugatiaktól.(Hotel,nyaralás,wellness,éttermek, stb) A lakás árak is ezért jóval alacsonyabbak itt például.


Ahhoz, hogy összetud hasonlítani az életszinvonalat vásárlóerőparításon kell számolnod, mint már írtam az elöző kommentemben Ausztriában kb 2-szer élnek jobban, mint itt M.O-n.

2015. júl. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobb termelékenység (GDP), kevesebb adó és korrupció.
2015. júl. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
0%

hogy élnének már 2* jobban? menjünk már a fenébe

ausztriában elmehetnék 1500 nettóért junior mérnöknek vagy itthon 200 ezerért

ott 500 euró megtakarítás keletkezik, itthon meg 120 ezer


na a nagy 2* jobban élés...

2015. júl. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
93%
Ha politikusaink nem tömködnék a saját és haverjaik zsebét pénzzel, akkor nem kéne annyi adó és így több maradna az adózóknál, akkor nálunk is lehetnének nagyobb nettó fizetések, amiből sokkal jobban ki lehetne jönni egy hónapban.
2015. júl. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim válasza:
38%

Egyre többen jövünk rá hogy meggazdagodni úgy lehet hogy a másik ember elszegényítése által. Ez az országok esetében úgy működik hogy egyes országok TUDATOSAN lehetetlenítenek el más országokat.


Itthon a rendszerváltás előtt volt termelés. Ma termelés nincs csak bedolgozás. Mindent az EU finanszíroz de ennek megvan az ára és egyszer be is fejezhetik. Kivagyunk nekik szolgáltatva. Ők jól élnek belőlünk.


Ez azért bosszantó mert a németek két világháborút is kirobbantottak és mégsincsenek a helyükön...a történelem szemétdombján.


Tehát röviden a nyugati gazdagok rajtunk gazdagondnak meg és használnak ki kényükre kedvükre.


TamásTóth porhintése megmosolyogtató...remélhetőleg pénzért teszi amit tesz.

2015. júl. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:

Ő pont a csirkemellet említette. Sőt kimondottan barátságos áron vett fél kiló marhahús ! De legyen csak negyed.

Sosem éltem ott így nem tudom.Olyat viszont már mondtak nekem, hogy nem fog itt a bevásárló központokban ételt venni, mert Ausztriában olcsóbban árulják. Ugyan az a multi.


Lehet, hogy Németországban átszámítva több kerül,de ha 10x annyi a fizetése még mindig olcsóbban kapja.

Értem, hogy a rossz minőségű az olcsóbb, de mi is azt vesszük itthon. Mondjuk erre is azt mondták , hogy jobb minőségű.Meg azt is, hogy ott tele van a chipszes zacsi nem úgy mint nálunk.

Egy napi keresetéből messze több étlet tud vásárolni, mint idehaza.

2015. júl. 30. 10:46
 10/45 anonim ***** válasza:
100%

" elmehetnék 1500 nettóért junior mérnöknek vagy itthon 200 ezerért

ott 500 euró megtakarítás keletkezik, itthon meg 120 ezer "


Egyreszt ezek a szamok nem stimmelnek, masreszt igy nem lehet cafolni azt amit cafolni akartal.

2015. júl. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!