Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A jobbik hogyan zárkóztatná...

A jobbik hogyan zárkóztatná fel a cigányságot?

Figyelt kérdés
2015. júl. 24. 13:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

A cigányságot nem kell felzárkóztatni. Ha ők nem akarják, mi megfeszülhetünk, ha 700 év kevés volt rá, akkor most senki nem tudja megváltani a világot. Dolgozzanak, tanuljanak, és legfőképp tartsák be a törvényeket, ne csináljanak 8 gyereket ha nincs bevételük, tanuljanak tisztaságot, rendet.


A szegény fehér ember - de jó néhány cigány is - ezekre mind képes, sokunk szegény családba született, még sincs 7 testvére, nem tojtak ott, ahol rájuk jött, vitték valamire kemény munkával. Nem kell feltalálni a meleg vizet.

2015. júl. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudtam, hogy a Jobbikot Gyurcsány pénzeli, rosszul tudtam ? :O
2015. júl. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

#12


Thürmer Gyulának volt egy ilyen beteges elmélete.

2015. júl. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
29%
Miért akarná egy épeszű ember felzárkóztatni őket? Hagyjátok már ezt a hülyeséget.
2015. júl. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
18%

"A cigányságot nem kell felzárkóztatni. Ha ők nem akarják, mi megfeszülhetünk, ha 700 év kevés volt rá, akkor most senki nem tudja megváltani a világot."


Te meg a családod meg nem vagytok csilló billárdosok? Hát igen, valakik nem is akarnak pénztkeresni... A te taníttatásodat már nem is értem miért fizette az állam.

2015. júl. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
54%

A gyereknevelésre alkalmatlan szülőktől elvenné a gyerekeket és intézetbe adná, munkához kötné a segélyt, illetve ugyanúgy alkalmazná a törvényeket cigányokra, mint magyarokra.

A Jobbik cigánypolitikájával csak egy baj van: ők is abból a hibás feltételezésből indulnak ki, hogy a cigányok emberek, és képesek beilleszkedni a civilizációba.

2015. júl. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

A társadalmi integrációt lehetne, kellene javítani, de a cigányság felzárkóztatása lehetetlen.

Ez olyan mintha azt várnánk, hogy India, Pakisztán, Banglades felzárkózzon Európa fejlettségi szintjére.

2015. júl. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy egyenlőségjelet tesznek a cigánykérdés és a szociális kérdés között. Tehát, ha felszámolják a mélyszegénységet és felzárkóztatják a szegényeket (=cigányok, az ő felfogásuk szerint), akkor sikerrel járnak.


Nem számolnak azzal, hogy nem pusztán csak anyagi, de kulturális vetülete is van a problémának.


A kulturális különbségeket és az ebből fakadó feszültségeket nem lehet eltüntetni azzal, ha kistafírozzuk a cigányokat.

A cigány akkor is cigány marad, ha szegény vagy ha milliárdos.

2015. júl. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
63%

Az lemaradt, hogy az előző kommentemben a ballib felfogásról beszéltem. Ők nagyvonalúan szemet hunynak az etnikai konfliktus felett, illetve elintézik azzal, hogy a magyarságnak kell változni, mert nem elég befogadó, sőt rasszista, trappista, masiniszta stb...


A Jobbik szerint a cigánykérdés egyúttal etnoszociokulturális kérdés.


Ez áll közelebb a valósághoz.

2015. júl. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!