Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyesek miért nem értik meg,...

Egyesek miért nem értik meg, hogy mi az igazi baj a bevándorlókkal?

Figyelt kérdés

Az,hogy állandóan az 56-os menekültekhez hasonlítják őket...hát a magyarokat én is befogadnám...tehát itt az a probléma,hogy olyan kulturális különbségek vannak, hogy az összeférhetetlen, tudom,hogy nagyon jól hangzik az a liberális propaganda,hogy békében,együtt,sokan,sokszínűség, na de ez hol működik?Melyik az az ország amelyikben békében élnek feketék-fehérek,keresztények-muzulmánok?

A fehér-fehér se tud békében élni, miért kell tetézni még nagyobb ellentétekkel?

Teljesen más az Európán belüli vándorlás, egy kultúra, egy vallás, egység, nehéz a konfliktusra okot találni, ÉS még így is sikerül.

A liberalizmus amúgy is egy utópia, az emberek nem ilyenek, pont mint a kommunizmus, soha sehol sem lesz egyenlőség, butaság egy ilyen eszme szellemében cselekedni.

Vannak jó gondolatai a liberalizmusnak, de amit próbálnak megvalósítani azt nem lehet.

Ráadásul a muzulmánok sem az a gyámoltalan nép, akik majd eltűrik az ellenük irányuló faji alapú támadásokat, sőt, még kezdeményezni is fognak, és pont a magyar népnek kéne a legjobban tudnia,hogy mi a következménye egy "színes világnak". (1920.jún. 4)

Őszintén szólva, engem elkeserítenek az "ellenzékiek", szomorú,hogy egyes emberek ennyire nem képesek a jövőbe látni, tudja mindenki,hogy mi lesz a következménye annak,ha ide jön több százezer menekült, és erre akad is néhány példa.(Fro.)

Ha a százezernek mindig csak a töredéke marad itt, akkor egyszer érvényesül a mondás,hogy sok kicsi sokra megy, nem jó érv az sem,hogy továbbmennek....az egész nem jó így.


2015. júl. 16. 12:38
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

14: "Pl. Nemetorszag. Kollegaim kozott van arab, torok, van nehany neger srac, arabokkal, albanokkal, torokokkel, magyarokkal, nemetekkel jarok edzeni, az szomszedom torok a masik svajci, es abszolut bekeben elunk."


Az ilyen embereket, akikről te is beszélsz, mi is szívesen látnánk itt. Csak ők nem jönnek ide a tizedannyi fizetésért. És az ilyenek nem a zöldhatáron szöknek át egy szál koszos gatyában.


Vedd már észre, hogy két külön kategóriáról beszélünk. És ráadásul az aki ott dolgozik veled, az oda akart menni dolgozni, abba az országba. Azok a menekültek, akiket meg nagy valószínűséggel visszatoloncolnak ide a Dublin III alapján (igen, velük lesz a baj leginkább, nem a mostani átvándorlókkal!), és mi meg nem tudjuk hová elpasszolni őket (Szerbia nem engedi a területén át kitoloncolni a menekülteket, pedig ott jöttek be többnyire), nos ők az akaratuk ellenére lesznek itt a nagy magyar pusztaságban (és nem mellékesen mi sem vágyunk az erőszakosan idetoloncolt emberek társaságára).


Tetszik látni a különbséget? Ha nem, akkor mi lenne ha kihúznád a fejed a seggedből?

2015. júl. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 szederpiros válasza:

A kérdésed ún. túl sokat állító kérdés: [link]

Azt _állítja, hogy baj van a bevándorlókkal, és azt is _állítja, hogy egyesek ezt nem értik. A kérdésed formailag az utóbbi okára kérdez rá ("Miért"), de a kérdést követő szövegből az derül ki, hogy te már tudod is a választ ("a liberalizmus"), és csak helyeslést vársz.


Ez a kérdésfeltevés nem korrekt.


Feltételezem nem volt szándékod, de hasonlóan működik, mint az a nemzeti konzultációs kérdés, hogy "Tudta-e Ön, hogy a megélhetési bevándorlók törvénytelenül lépik át a határt, és az elmúlt időszakban hússzorosára nőtt a bevándorlók száma?"

2015. júl. 17. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Kérdező, te csak a felszínes problémákat látod és érted, azt se nagyon. A „továbbküldés” nem a megoldás, hanem a kényszer szülte cselekvés. A polgárháborúnak meg egyszerűen más a jelentése, de nem az a lényeg. Annyit hőböröghetsz, amennyi jólesik, ha ez nyugtat meg, de ettől még itt lesznek és folyamatosan jönni fognak a menekültek. Megoldást nem kínálsz, mert nem tudsz. Ahhoz ugyanis nemzetközi hatalom, pénz és elsősorban akarat kell. Leírtam, nyilván azért nem reagáltál rá, mert nem értetted meg – vagy kényelmetlen lett volna. Nem, én se Fidesz vitát szeretnék, de nem tekinthetünk el az ő tevékenységüktől. A Fidesz csalásokra nem adok neked bizonyítékot, mert ezzel foglalkozó profik folyamatosan teszik, a Fidesz néha dühös is érte, de téged ezek nem érintenek meg. Miért pont az én „bizonyítékaimat” fogadnád el? Te csak egy egyszerű bepalizott ember vagy, akinek nem az számít, mit mondanak (tesznek), hanem az, ki mondja/teszi. És nem a hozzászólásom alapján tehet erről Amerika (nem Amerika, hanem az USA! – van ott még néhány ország – ennyit a felületességről). Menekülésre okot adó káosz illetéktelen beavatkozások után szokott kialakulni, és a menekülés megszüntetése a káosz megszüntetésével lehetséges csak. Ennek következményeit nem érted, úgy tűnik.


Hasonló a helyzet mortymr nevű felhasználóval. Nem érti a lényeget, ezért látszatprecizitást produkál. Szerződéseket, amik nem tartoznak ide, és amiket nem a mostani jelenségek miatt alkottak. Problémamegoldáshoz előbb a problémát meg kell érteni. És semmiféle korábbi szerződés nem tartozik a problémához. A probléma az érkezők növekvő száma és az ok, ami miatt érkeznek. De ennek valód feltárásáról én itt nem olvastam semmit.


A mostani politikai kérdések nagyobbik része e témával foglalkozik, mintha más nem is lenne. És a megfogalmazások jó része kísértetiesen hasonlít a Fidesz propagandához. Nagy ritkán egy-egy ellenzéki (itt előszeretettel liberálisnak titulált de semmi liberálist nem tartalmazó) hablaty is visszhangzik itt. De az okokról, a valódi megoldásokról mély kuss van. Hát hogyne, az kicsit nehezebb, ahhoz (hamis) nemzetközi megbélyegzés tartozna, az pénzbe (a kerítés árának sok ezerszeresébe) kerül, azt nem szeretik a nagy nemzetközi haszonélvezők. Nem is merik/akarják mondani politikusok se. De majd e fórum a helyére teszi, itt elképesztően nagy ismeretekkel rendelkező, objektív, visszafogott emberek vannak.

2015. júl. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

"Szerződéseket, amik nem tartoznak ide"

Már hogy a fenébe ne tartozna ide. És még én nem értem a lényeget...


"A probléma az érkezők növekvő száma és az ok, ami miatt érkeznek. De ennek valód feltárásáról én itt nem olvastam semmit."


Szuper, és szerinted mit tehet Magyarország a forrás/ok megszüntetése érdekében? Elárulom neked: a nagy büdös semmit. Már ott kezdődik a probléma, hogy nem is mi idéztük elő. Ennek folyományaként nem is mi szeretnénk viselni a következményeket. Hogyan várhatod tőlünk a megoldást?


Mondhatnánk azt, hogy igazságtalan a világ, van ahol éheznek az emberek, van ahol dúskálnak a javakban, van ahol béke van, van ahol háború. Ez sajnos adottság. Ettől még amennyire csak lehetséges, meg kell védenünk a saját részünket, még ha a világ nagyobb része káoszba is akarna borulni. Legalább meg kell próbálni, ha mást nem is tehetünk...

2015. júl. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!