Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyesek miért nem értik meg,...

Egyesek miért nem értik meg, hogy mi az igazi baj a bevándorlókkal?

Figyelt kérdés

Az,hogy állandóan az 56-os menekültekhez hasonlítják őket...hát a magyarokat én is befogadnám...tehát itt az a probléma,hogy olyan kulturális különbségek vannak, hogy az összeférhetetlen, tudom,hogy nagyon jól hangzik az a liberális propaganda,hogy békében,együtt,sokan,sokszínűség, na de ez hol működik?Melyik az az ország amelyikben békében élnek feketék-fehérek,keresztények-muzulmánok?

A fehér-fehér se tud békében élni, miért kell tetézni még nagyobb ellentétekkel?

Teljesen más az Európán belüli vándorlás, egy kultúra, egy vallás, egység, nehéz a konfliktusra okot találni, ÉS még így is sikerül.

A liberalizmus amúgy is egy utópia, az emberek nem ilyenek, pont mint a kommunizmus, soha sehol sem lesz egyenlőség, butaság egy ilyen eszme szellemében cselekedni.

Vannak jó gondolatai a liberalizmusnak, de amit próbálnak megvalósítani azt nem lehet.

Ráadásul a muzulmánok sem az a gyámoltalan nép, akik majd eltűrik az ellenük irányuló faji alapú támadásokat, sőt, még kezdeményezni is fognak, és pont a magyar népnek kéne a legjobban tudnia,hogy mi a következménye egy "színes világnak". (1920.jún. 4)

Őszintén szólva, engem elkeserítenek az "ellenzékiek", szomorú,hogy egyes emberek ennyire nem képesek a jövőbe látni, tudja mindenki,hogy mi lesz a következménye annak,ha ide jön több százezer menekült, és erre akad is néhány példa.(Fro.)

Ha a százezernek mindig csak a töredéke marad itt, akkor egyszer érvényesül a mondás,hogy sok kicsi sokra megy, nem jó érv az sem,hogy továbbmennek....az egész nem jó így.


2015. júl. 16. 12:38
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

"Had válaszoljak a keresztény-muzulmános részére:


- Törökország

- Kazahsztán

- Kirgizisztán

- Etiópia

- Egyiptom"


Egyiptom, ahham...

[link]

2015. júl. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
23%
Kíváncsi lennék, hogy akik most habzó szájjal uszítanak a menekültek ellen, azok mit szóltak volna, ha 1956-ban Ausztrián kívül sehova sem engedték volna be őket, mondván ott van a szomszédjukban egy biztonságos ország? Vagy ha abban az időben falakat emeltek volna a magyarok százezrei ellen, hisz a távolból senki nem tudja hogy ki a tisztességes és ki nem az. Persze azt a fórumokról lehet tudni, hogy a magyarok csak dolgozni akartak, semmi mást, bla, bla, bla. A mai menekültek 95%-a dolgozni, nyugodt életet élni akar! A maradék 5%-nak viszont tényleg nincsen helye Európában.
2015. júl. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 szederpiros válasza:
22%

Szia,

igazad van, a helyzet súlyos. De először is, a menekültek legnagyobb része a halál elől menekül, te meg azt latolgatod, hogy hogyan lehet majd velük együtt élni. Mindkettő valós probléma, de az emberhez méltó, civilizált hozzáállás szerint először az az elsővel kell foglalkozni, és a másodikkal csak aztán. És ezt nem csak a "liberálisok" mondják, hanem konzervatív emberek is, pl P. Vértesaljai László SJ ( [link]


A kérdésedre szerintem az a válasz, hogy te azt hiszed, hogy van kézenfekvő, egymondatos válasz egy több-tíz-millió embert emigrációra kényszerítő problémára, csak "egyesek nem értik". Szerintem nincs ilyen válasz, és az emberek értik amit mondasz, csak más fontossági sorrendet követnek a problémák között.

2015. júl. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
47%

"?Melyik az az ország amelyikben békében élnek feketék-fehérek,keresztények-muzulmánok? "


Pl. Nemetorszag. Kollegaim kozott van arab, torok, van nehany neger srac, arabokkal, albanokkal, torokokkel, magyarokkal, nemetekkel jarok edzeni, az szomszedom torok a masik svajci, es abszolut bekeben elunk.


Persze majd jon nehany idiota aki Magyarorszagrol majd jol megcafolja ezt mert olvasott valami uszito cikket a kurucon, de ha tudni akarod, ez a valosag.

2015. júl. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

12-es


Mint mondtam, a magyarokat én is befogadnám.

Miféle kifogást emelhettek volna a valóban dolgozni akaró és dolgozó magyarok ellen?Nem összehasonlítható a kettő!Ott egy kultúra, egy rassz, egy vallás menekült, akik mint mostanra látható integrálódtak, teljesen elfogadták az adott ország szokásait, hagyományit és -sajnos-, teljesen beolvadtak.(legalábbis én nem hallok öngyilkos merénylő magyarokról,mert valaki mondjuk nem ismeri Trianon történetét, ha érted a párhuzamot...)

Ez is egyébként egy aljas érv, a szerbek sem mondják,hogy áh adjuk már vissza a magyaroknak a Vajdaságot, hisz a török elől beengedtek...ilyen nincs.

Ezt el lehetne felejteni.

Viszont a menekültek ,tehát feketék és arabok nem feltétlen fogadják el a befogadó ország szokásait.

2015. júl. 16. 16:51
 16/24 anonim ***** válasza:
0%

"Viszont a menekültek ,tehát feketék és arabok nem feltétlen fogadják el a befogadó ország szokásait."


Mondod ezt te minden erdemi tapasztalat nelkul, a szamitogeped mogul okoskodva ugy hogy eletedben nem talalkoztal meg egy arabbal sem, nemhogy egyutt elj veluk.

2015. júl. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

14-es


Én meg cigányokkal járok dolgozni, volt cigány osztálytársam,barátom,munkatársam, sőt az én edzőterembe még egy fekete is jár.

Semmi probléma nincs velük.Akkor nincs is a cigánysággal gond?

De rohadtul van, mert mikor a 15 éves osztálytársamat elvitték, azért mert összevert és kirabolt egy 81 éves nénit, akkor rájöttem,hogy velem kedves, mert ismer, de ha éjszaka szembejönne 10 barátjával, biztos,hogy minimum megfenyegetének, vagy akár kirabolnának, megvernének, sőt talán emg is ölnének.

2015. júl. 16. 16:56
 18/24 A kérdező kommentje:
Én az a fajta vagyok aki tanul más hibájából, nekem nem kell szeptember 11, nem kell Charlie, én nem vagyok ennyire naiv és buta,hogy megvárjam ezeket bízva a legjobbakban.
2015. júl. 16. 16:57
 19/24 anonim ***** válasza:

ez lesz itt is szép új jövő!


https://www.youtube.com/watch?v=T_v7lHzOi0g

2015. júl. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
83%
12-es azért ne hasonlítsd a magyar menekülteket a mostani afrikai menekültekhez . Ez azért nem ugyan az. A pl Debrecenben kardal hadonászó emberke felőlem azonnal takarodhatna vissza oda ahonnan jött. Egy itt befogadtuk béke van nincs oka kardozni. Kettő a kardot otthon kellett volna elővenni hogy ki áljon az országáért és magáért. Az iszlám állam még is csak az ő vallásából nőtte ki magát nem a keresztyénségből. 5-ös meg nincs tisztában azzal amiket összehord. Mi az hogy biztosítani a gördülékeny áthaladást. Ekkora marhaságot régen olvastam. Hogyan képzeled vagonokba tenni majd el vinni Berlinig? Be se fogadják őket , a másik ha cseppet is tisztába lennél a törvényekkel simán visszatoloncolnák őket a befogadó országba, vagyis ide.
2015. júl. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!