Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hiszi azt minden Jobbiko...

Miért hiszi azt minden Jobbikos, hogy aki nem ért egyet velük, az RTL-klubot vagy TV2-t néz?

Figyelt kérdés

Mert hogy az "agymossa" őket. Hát kérem, én pl. idejét se tudom, mikor néztem utoljára tévét, és nyomtatott újságot is időtlen idők óta nem vettem már a kezembe, netről tájékozódok, és mindig több portálról épp azért, hogy a különböző nézőpontokból legalább megpróbálhassam összerakosgatni a valós képet. És mégse vagyok Jobbikos.


És ezzel egyáltalán nem vagyok egyedül, rengetegen vannak még így.


Mégis, legalábbis itt az oldalon rendre azt a reakciót látom Jobbikoséktól, hogy aki velük nem ért egyet, az média-agymosott.


Nem veszik észre, hogy ezzel maguk alatt vágják a fát? Plusz hogy ők se jobbak, csak őket meg a kurucinfó, barikád, máriaországa és más hasonlók agymossák? Tök ugyanaz, csak a másik oldalról. Akkor meg főleg miért háborognak?


2010. márc. 3. 11:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
70%

Miért hiszik sokan azt, hogy ha a netről tájékozódnak, rögtön mindennel képben vannak.

Ami a nyomtatott médiában megfigyelhető, az jelen van a portálok többségén is. Valahova húznak.

2010. márc. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
76%

Miért hiszik sokan azt, hogy ha a netről tájékozódnak, rögtön mindennel képben vannak.

Ami a nyomtatott médiában megfigyelhető, az jelen van a portálok többségén is. Valahova húznak.



Eben igazad van!

Csak hogy a neten egy clik és össze vetheted, az oldalakat leszűrve valamit. A Tv s médiában meg pld a Jobbik 1% os részvételével, mi lesz az állásfoglalás közízlésformáló hatása?

2010. márc. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
70%
kijavítalak, az ORTT felmérése szerint 0.1%
2010. márc. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Kösz!
2010. márc. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Miért hiszi azt minden Jobbikos, hogy aki nem ért egyet velük, az RTL-klubot vagy TV2-t néz?"


Mert a jobbikosok olyan műveletlen sötét tahók, hogy többségük azelőtt, hogy a kurucinfón kezdett volna lógni, RTL-klubot és TV2-t nézett, mást meg egyszerűen nem ismer.


"netről tájékozódok, és mindig több portálról épp azért, hogy a különböző nézőpontokból legalább megpróbálhassam összerakosgatni a valós képet. És mégse vagyok Jobbikos."


Ha valaki több irányból tájékozódik (amin nem a TV2-t értem), annak számára evidens, hogy a kurucinfó és a barikád hazudozó szennylapok, de a legnagyobb baj a színvonaltalanságuk. Általában aki tájékozott, az nem jobbikos. Azok a jobbikosok, akik (1) most 16-17 évesek, fogalmuk sincs a politikáról, csak mennek a divat után, mint a kis birkák, (2) egyszerű prolik, akik eddig az RTL Klubon és TV2-n csüggtek. Attól, hogy átváltottak zsurucinfóra, nem lett a gondolkodásuk semmivel se kritikusabb.


"Nem veszik észre, hogy ezzel maguk alatt vágják a fát? Plusz hogy ők se jobbak, csak őket meg a kurucinfó, barikád, máriaországa és más hasonlók agymossák? Tök ugyanaz"


Persze hogy tökugyanaz. Az emberek egy része megérti ezt a pofonegyszerű összefüggést, hogy nincs olyan, hogy mindenki hazudik, csak az én kedvenc újságom ír mindig igazat, meg mindenki agymosott, csak az nem, aki egy véleményen van velem és a kedvenc politikusommal. Az emberek egy másik része, a buta emberek, pedig nem képesek megérteni még egy ilyen egyszerű összefüggést sem. Az ilyenek egy jelentős része most éppen jobbikos. Félreértés ne essék: most 15-20% a Jobbik népszerűsége, 3-4 éve még 5% sem volt. Ezek a jobbikosok néhány éve még ugyanilyen fanatikusan valamelyik másik pártot képviselték.


Pont azért hallod szinte csak jobbikosoktól, hogy "Ne csak a TV2-t nézd...", mert a jobbikosok éppen abból a rétegből kerülnek ki, amelyik számára a legutóbbi időkig csak az RTL és a TV2 jelentette a "médiát".

2010. márc. 4. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!