Szerintetek végleg beégette magát a baloldal a menekült kérdés minden realitást nélkülöző és felelőtlen megítélésével?
21:59 ! Kedves honfitársam abban a háborúban ami után a nagyapád 4 évig volt hadifogoly nem az MSZP vitte bele Magyarországot hanem az akkori jobboldali magyar kormány.
Aztán ne gondold hogy a mi nagyapáink apáink nem harcoltak abban a háborúban Magyarországért.
A határon túli Magyarok állampolgárságát sem az MSZP vonta meg tőletek, mert mint tudható népszavazás döntött erről.
A fideszről meg csak annyit hogy a mi adóforintunkból nagylelkűsködik a határon túli Magyarokkal, miközben Magyarországon négy millió éhező van, vagyis mi dolgozunk értetek, ti mit tesztek miértünk?
A büszkeség az egy szép erény de azzal nemszabad tudatlanul visszaélni.
Mindezek ellenére támogatom a magyar autonómiát az elcsatolt területeken és tisztellek titeket akik ott éltek és vívjátok a mindennapi harcaitokat a Magyarságotokért mert mint említettem mi itthon ugyan ezt tesszük és nekünk is van ezer és ezer gondunk bajunk de mi nem hibáztatunk ezért senkit a határainkon túlról és nem várunk segélyeket sem onnan. (Írta egy Magyar ember Magyarországról)
"A határon túli Magyarok állampolgárságát sem az MSZP vonta meg tőletek, mert mint tudható népszavazás döntött"
Az MSZP és személy szerint Gyurcsány Ferenc szóban és plakátokon kampányolt a kettős állampolgárság ellen.
A szavazás végén az IGEN - SZAVAZATOK NYERTEK, azonban a szavazatok száma el a szükséges százalékot. De az "igen" volt több.
Ezért az eredményért az akkori kormány, az MSZP és Gyurcsány Ferenc vastagon felelős.
A csekély részvétel is szavazás.
2004. december 5-én Magyarországon két kérdésben tartottak országos ügydöntő népszavazást. A népszavazást eredetileg csak a kórházak privatizációjával kapcsolatban, a Munkáspárt kezdeményezésére írták ki. Az MVSZ aláírásgyűjtésének sikeres lezárulása után ehhez még egy, a magukat magyar nemzetiségűnek valló, nem Magyarországon élő, nem magyar állampolgárok kedvezményes honosítását lehetővé tévő törvény megalkotását elrendelő kérdés társult.
Mádl Ferenc 2004. december 5-re írta ki a két kérdésben az ügydöntő népszavazást, amelynek eredménye az Országgyűlés számára kötelező érvényű lett volna. A szavazás élénk közéleti polémiát váltott ki, társadalmi és szakmai szervezetek sokasága kapcsolódott be a választási küzdelembe. A népszavazás azonban mindkét kérdésben eredménytelen volt az alacsony részvétel miatt. Az eredménytelenül végződött voksolás az egészségügyben nem járt következményekkel, a magyar politika és a határon túl élő magyarság kapcsolatát azonban hosszú távon megterhelte.
"A csekély részvétel is szavazás."
Persze, az. Csak a kérdés arra irányult lejáratta - e magát a baloldal. Le, mivel a határon túli magyarok ellen kampányoltak - ezt nem nehéz bebizonyítani - a bevándorlókat pedig mégis szívesen látnák.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!