Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baj a kötelező erkölccsel?

Mi a baj a kötelező erkölccsel?

Figyelt kérdés
jobb az a züllés ami a suliban megy?
2010. márc. 1. 12:47
1 2
 11/19 bumbi02 ***** válasza:

fölösleges az erkölcstan, gondolj bele kb hány olyna foglalkozás van manapság hogy ne cigizz ( sztem általnos iskolákban évente minimum 2.. nekünk mindig ovlt ien) mégis hányan cigiznek már 14-15 évesen... másrészt valakit 14-15 évesen nem tanithatsz meg már viselkedni az a szülök dolga hogy születésétől fogva rendesen tanitsák a gyereket viselkedni, iskolába már nem tudnak rajta változtatni h ha otthon mást lát...

hittan: nem lenne kissé a vallásszabadság korlátozása? (egy kis ironia azoknak akik holokauszttörvényt támadják:) )


és amugy meg mind2 kb olya szinten mozogna mint egy rajz vagy ének óra, beszélgetések,kiabálások, odanemfigyelések,alvások órán mert senkinek nem fog számitani....

2010. márc. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

jah, meg se próbáljuk, ez megoldás? mit árthat? ne mondd, hogy árthat mert nem árthat semmit. Nem egy jó hozzáállás és főleg nem optimista az, hogy üljünk ölbe tett kézzel, mivel senkit sem hallottam még alternatívékat javasolni.


Hisz manapság a gyereket nem szabad nevelni osztályozni mert az korlátozza. Rendőrséget erősíteni sem ,mert ne legyünk katonaállam, stb.. akkor mit tennétek?


mellesleg:

"hittan: nem lenne kissé a vallásszabadság korlátozása? (egy kis ironia azoknak akik holokauszttörvényt támadják:) ) "

próbáltál okosat mondani, de áldozata lettél a tudatlanságodnak. A jobbik kötelező hittant VAGY erkölcstant ajánl. azaz aki nem vallásos annak nem kell hittanra mennie.

2010. márc. 1. 22:04
 13/19 anonim ***** válasza:

"vagy szerinted helyén van, hogy fogamzásgátlóként használják az abortuszt az emberek?"


KIK? Én még ilyenről nem hallottam.

Azért ez a terhes nőnek is nagyon szar, nem hinném, hogy inkább elszenvedné ezt (azért neki is fáj, és nemcsak lelkileg, hanem fizikailag is), minthogy gumit húzzanak.

2010. márc. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"Hisz manapság a gyereket nem szabad nevelni osztályozni mert az korlátozza."


Látod, ezzel speciel én sem értek egyet!

2010. márc. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

"KIK? Én még ilyenről nem hallottam.

Azért ez a terhes nőnek is nagyon szar, nem hinném, hogy inkább elszenvedné ezt (azért neki is fáj, és nemcsak lelkileg, hanem fizikailag is), minthogy gumit húzzanak."


Pedig ez egy eléggé felkapott téma. Nézz utána, amit írtam az úgy van, nem én találtam ki. Piszok felelőtlenek a fiatalok.


bár a kérdés nem az abortuszról szól, de arra még válaszolj, hogy ha szerinted a fiatalok a lányok annyira felelősségtudatosak, hogy védekezzenek mert nem akarnak elszenvedni ilyen beavatkozásokat, akkor mivel magyarázod azt az iszonyú mennyiségű abortuszt évente? Nem akarod azt mondani, hogy mindegyik tabletta mellett jött össze vagy mindegyik fejlődési rendellenesség vagy nemi erőszak eredménye ugye?

2010. márc. 1. 22:44
 16/19 A kérdező kommentje:
jah és mellesleg nagyon-nagyon sokan nem szenvednek el fájdalmakat miatta. lelki fájdalmat biztos nem. Nem érdekli őket, hogy a magzatot megölik, a testi fájdalom pedig kibírható, csak az érdekli őket, hogy mikor szexelhetnek újra.
2010. márc. 1. 22:45
 17/19 anonim ***** válasza:

Az erkölcsöket alapesetben a gyerek otthon a szülőktől tanulja. Ha lenne ilyen, hogy erkölcstan óra, semmit sem érne, mivel a gyerek inkább a környezettől tanul, kivéve mondjuk az irodalmat, matekot, törit, amit nem igazán tud a környezettől átvenni. Erre való az iskola, nem pedig az otthoni nevelés pótlására. Ezzel az erővel akár BKV óra is lehetne, amin megtanítanák pl a metró-szakasz-átszálló-jegy (vagy hogy írják) használatát.


Ja és a "züllés" azt hiszed, hogy elmúlna egy erőltetett óráról, amit utálnának a tanulók? Szerintem csak nőne, ez nem katonaság, hogyha nem tartja be a tananyagot, nem hagyhatja el a laktanyát.

2010. márc. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"akkor mivel magyarázod azt az iszonyú mennyiségű abortuszt évente?"


Biztos burokban élek vagy ilyesmi, de én nem tudom mennyi az az iszonyú mennyiségű abortusz évente.

100.000?

200.000?

Fogalmam sincs, de majd igyekszem utánaolvasni a témának.

2010. márc. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 bumbi02 ***** válasza:

hittan: nem lenne kissé a vallásszabadság korlátozása? (egy kis ironia azoknak akik holokauszttörvényt támadják:) ) "

próbáltál okosat mondani, de áldozata lettél a tudatlanságodnak. A jobbik kötelező hittant VAGY erkölcstant ajánl. azaz aki nem vallásos annak nem kell hittanra mennie.


tehát vagy erkölcsös legyek vagy vallásos... kettő nem megy egyszere? xd

2010. márc. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!