Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baj a kötelező erkölccsel?

Mi a baj a kötelező erkölccsel?

Figyelt kérdés
jobb az a züllés ami a suliban megy?
2010. márc. 1. 12:47
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
erkölcstan mielőtt belekötne valaki, hogy nem értelmes a kérdés.
2010. márc. 1. 12:48
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy az emberek egy jelentő része még a fogalmat sem ismeri, nem hogy az általános életszerű alkalmazását a tudományban tanultaknak. Azt hiszik hogy csiribá csiribú, és nem értik hogy nagyon sokat segíthet a jövő generációk számára.


[link]

2010. márc. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Mindenki bűnöző kölköket szeretne nevelni hogy a cigók nyomdokaiba léphessen, ezért ágálnak ellene.
2010. márc. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Mert nem lehet erkölcsöt oktatni, főleg nem kötelező jelleggel! Nem lehet erőszakkal értéket tömni az emberek fejébe!


Gondolj bele, most azért züllenek a fiatalok, és azért van itt ez a "liberális fertő", mert az iskolában kötelező "liberális szemlélet és züllés" című óra van?

2010. márc. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

a gyerekeknek minden óra "kötelező", így nekik nem oszt nem szoroz.

mellesleg meg ekkora bűn megmutatni nekik, hogy mi lenne a helyes?

2010. márc. 1. 16:58
 6/19 A kérdező kommentje:
mellesleg akkor neked a nevelés is egyfajta erőszak ugye?
2010. márc. 1. 16:58
 7/19 anonim ***** válasza:

Nem, a nevelés az más, minthogy neked ott kell ülnöd és ezt kell hallgatnod. Én nem tartom rossz ötletnek, csak teljesen feleslegesnek.

Vajon, aki eldobja a szemetet vagy a cigit a buszmegállóban, az nem tudja, hogy amit tesz, az helytelen?

Ha elmondanák neki heti 1 órában, hogy ez helytelen, akkor vajon nem csinálná.


Én már inkább a hittant támogatom, akkor legalább a gyerekek kulturáltsága és ismeretei kicsit tágulnak.


Azt meg főképp nem értem, hogy vajon egy gyerek miért, mi okból venné akárcsak minimálisan is komolyan ezt az erkölcstant? Szerintem annyi haszna lenne, mint egy osztályfőnöki órának, mindig ott írná meg a matek háziját:).


Bár ha liberálisan gondolkodnék, mondhatnám azt is, hogy leszarom. Én már nem járok iskolába, gyerekem meg még nincs. Tehát abszolút nem érint engem, úgyhogy különösebben nem is kell vele foglalkoznom.

2010. márc. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Mert ugye lehet erkölcsöt oktatni, de mi fog hatni a gyerekre főképp:


- A család

- A barátok (lakóhelyi környezet)

- A média


Persze be lehet tiltani a TV2 és az RTL "liberális agymosó" műsorait, de ugye ott az Internet és a külföldi adók.


Tehát a világ nem egy zárt tér, a gyerekeket rengeteg külső befolyásoló inger éri, és ezzel az erkölcstan önmagában nem sokat ér.


Ez olyan, mint az abortusz tiltása népességnövelési célból! Tényleg ha tiltva lenne, biztos nőne a népesség! Gondolom a cigányoknál, Kínában vagy Afrikában is pont az abortusz tiltása miatt nő a népesség!

2010. márc. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

"ma 17:50"

akkor ennyi erővel az ellen is tiltakozzál, hogy ott kell ülniük még egy halom tantárgyon, hisz azoknak egy nagy részét nem fogja használni úgy se.


de ennyi erővel jah suliba se menjen mert az kényszer. hülye e vagy? már bocs.

2010. márc. 1. 18:59
 10/19 A kérdező kommentje:

"Mert ugye lehet erkölcsöt oktatni, de mi fog hatni a gyerekre főképp: "


pesszimista hozzáállás, hogy "úgyse sikerül", "úgysincs értelme"

ártani nem ártana nem? de nem értek ezt a foggal-körömmel való védekezést ellene mintha valami hatalmas szar szemét dolog lenne. Valaki legalább megpróbál tenni valamit, ha csak egy gyereknél érik el vele 30-ból, hogy nem lesz bűnöző aki az lett volna, akkor már megérte nem?


mellesleg a jobbik nem akarja tiltani az abortuszt, hanem csökkenteni azok számát, pl felvilágosítással, avgy szerinted helyén van, hogy fogamzásgátlóként használják az abortuszt az emberek?


a cigányoknál pedig nem kell tiltani, ők megélhetésből szülnek.

2010. márc. 1. 19:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!