Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon a gyűlölettörvé...

Magyarországon a gyűlölettörvények miért ennyire enyhék?

Figyelt kérdés

Nyugaton negyed ennyiért is megbüntetik azt, aki gyűlölködik.


A magyarok nagyon megengedőek magukkal szemben, azt hiszik, nincs következménye, amit mondanak, vagy fórumokra írogatnak.


Rengetegszer követnek el közösség elleni izgatást és nem csak 1-2 ember, hanem a magyarok többsége ilyen gyűlölködő, nem képes visszafogni magát.



2015. máj. 19. 20:09
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

Mert ezek a magyarok már csak ilyenek...


[link]

2015. máj. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Ez most egy gyűlöletbeszéd részedről a magyarság ellen?

Szerintem ezzel kimeríted: "magyarok többsége ilyen gyűlölködő".

2015. máj. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2%
A magyarok szeretnek gyűlölni. Az olaszok se hoznak szigorú törvényeket a pizza ellen.
2015. máj. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

USA-ban meg horogkeresztes zászlót is tehetsz a házadra ha épp ahhoz van kedved.


Mondjuk hogy a nyugat-európai demokrácia érdekes dolog... Charliék Mohamedet meg Jézust karikatúrázták elég gyűlölködő módon...

2015. máj. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 ConnectCare ***** válasza:
100%

A véleménynyilvánítás szabadsága egy nagyon értékes alapjog, amit csak akkor szabad korlátozni, ha az tényleg indokolt.


Önmagában az, hogy valakinek másokkal szemben valamilyen véleménye van és azt szimpla kinyilatkoztatásként megosztja, nem okoz akkora sérelmet, hogy ezt az értékes jogot korlátozni legyen érdemes.


Más a helyzet akkor, ha valaki közvetlenül valakinek pl. a megtámadására szólít fel. De amíg valaki csak véleményt nyilvánít (akár történelmi esemény megtörténtével kapcsolatban - szándékos a példa), addig nem szabad a véleménynyilvánítás szabadságát korlátozni, mert enélkül a szabadság nélkül nem tudnánk vitákat folytatni, anélkül pedig közös eredményeket elérni.

2015. máj. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
23%

Ja, ja...persze ezek a magyarok:



https://www.youtube.com/watch?v=E0DvP0ionuU

2015. máj. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a liberalizmus lényege, hogy azt csinálsz amit akarsz, addig amíg másoknak nem ártasz vele? Mert az, hogy valaki gyűlölködik, még nem jelenti az, hogy árt is azoknak akiket utál. Én gyűlölöm a tudjukkiket, és szoktam is hangoztatni, de még egyhez sem nyúltam, egyet sem diszkrimináltam, meg semmit sem csináltam velük. Csak szájkaratézok meg fotelharcolok
2015. máj. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%

Főleg a magyarellenes hőbörgésre nincs megfelelő törvény.


Amúgy meg diktatúrákban szokás ilyen szájkosártörvényeket hozni.


Vagy ilyenkor már nem vagytok csárlik? :)

2015. máj. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem még sokszor így is túl szigorúak. A vélemény-, véleménynyilvánítás szabadságát nem kellene korlátozni. A gond azzal van, amikor már uszításra vagy (fizikai vagy verbális) erőszakra kerül sor.


A primitív ember nem lesz kevésbé primitív az ilyen korlátozásoktól. És egyébként sem köteles mindenki szeretni mindenkit, ez nem is lehetséges, kikényszeríteni pedig pláne nem lehet. Viszont ez onnantól kezdve gond, hogy mondjuk nyilvánosan szidalmaz, megszégyenít, emberi méltóságukban megsért vagy hátrányba hoz valaki mást, csak mert az általa utált csoporthoz tartozik.


Például, amikor egy cigány banda parasztozik és fenyeget magyarokat, akiknek annyi a bűne, hogy akkor épp arra jártak, vagy épp magyarok kötekednek zsinagógák előtt.

2015. máj. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
a kérdező nem magyar?
2015. máj. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!