Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az az autokratikus? Itt is...

Mi az az autokratikus? Itt is az lesz? Orbán azt mondja hogy neki az jobban tetszik?

2015. máj. 11. 22:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Naná hogy jobban tetszik neki, azt jelenti hogy egy ember kezében van az összes hatalom, más néven diktatúra.
2015. máj. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Ez az illiberális demokrácia továbbfejlődött változata.
2015. máj. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az autokratikus rendszerek sikeresebbek, mondja a fiatal demokraták vezére. :D
2015. máj. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha kíváncsi vagy arra, valójában milyen is az autokrácia, javasolnám neked a német Hullám című filmet. A témával foglalkozik, és nagyon érdekes.
2015. máj. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A Hullámot pont múlt héten néztem meg.

Jó volt. :)

2015. máj. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Megnéztem én is, de olyan szempontból problémás film, hogy szándékosan elferdítik egy "szerveződés" hatásait. Azaz azt sugallják, hogy minden ilyen jellegű dolog csak negatívumból áll.
2015. máj. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: Igen, de ez egy megtörtént kísérletet mutat be, és itt az volt a lényeg, hogy megmutassák milyen, ha negatív irányba csap át. Természetesen a legtöbb szerveződés azért nem ilyen, de a film nem a normális szerveződéseket akarta bemutatni.
2015. máj. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igazad van, de jobb lett volna, ha a negatívumokat csak 1-2 részletre húzzák rá, nem a teljesre. Engem teljesen ledöbbentett, hogy a 2006-os VB kapcsán (kifeszítettek a német szurkolók egy gigantikus német zászlót), negatívan nyilatkozott az egyik diák. Elvileg az már "sok". Olvastam a könyvet is, az elgondolás egyébként nem rossz!
2015. máj. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: Igen, az engem is meglepett. De hát Németországban egész más a helyzet, mint itt, ott valóban nem nagyon voltak a vb előtt nemzeti zászlók láthatók, a vb alatt lett ez megszokott. Én sem értem a németeket, de ott még erősen él a náci múlt.
2015. máj. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát igen, ott a balosok űztek sportot abból, hogy mennyi német zászlót tudnak leszedetni, még a nemzeti ünnepeiken is. Manapság már nem ennyire vészes a helyzet, de a mostani VB győzelmükkor szintén előjött az "óvatosan ünnepeljünk" szlogen, mivel ez is "veszélyes lehet".
2015. máj. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!