Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A mai állapotokra tekintettel,...

A mai állapotokra tekintettel, nem lenne ránk nézve előnyösebb, ha az ember saját döntéssel lemondhatna a TB nyújtotta jogokról, és cserébe fizetnie sem kéne?

Figyelt kérdés
Tehát nem vonnák tőle a 18,5%-ot, de nem kapna ellátást a kórházakban, orvosi rendelőkben, nem járna neki nyugdíj sem. Cserébe járhatna maszek orvosokhoz és kórházakba, gyűjtögethetne magának nyugdíj helyett. Vagy esetlegesen választhatna, hogy mondjuk csak a nyugdíjjárulékot fizeti be. Azért merült fel bennem, mert az ember fizeti a TB-t és alig kap érte valamit. A kórházakban magának kell megvenni a gyógyszert, néhol még ágyneműt is magának kell vinni, wc papírt, szappant, az orvosok rengeteg helyen bunkók és elvárják a hálapénzt, holott ennyiből már egy maszekorvoshoz is el lehet menni, aki rendesen megvizsgálja az embert. A nyugdíj is bizonytalan. Ki tudja, hogy mire egy mai középkorú odakerül kap-e majd egyáltalán, megéri-e egyáltalán a nyugdíjt, ki tudja hova emelik még a korhatárt.
2015. ápr. 27. 18:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
45%

Csak halkan jegyzem meg, hogy az MSZP-nek ez volt a terve 2006-ban, csak az okos nép nagy elánnal le is szavazta.


Vagyis konkrétan, hogy az állam vonuljon ki ebből és az emberek maguk döntsék el, hogy hol, mennyit, kinek fizetnek biztosítást, ha egyáltalán akarnak fizetni.


"gyűjtögethetne magának nyugdíj helyett."


Ez meg a MANYUP lett volna

2015. ápr. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előző válaszolókkal. (A 8-9.-nek pedig külön elismerésem. :)


Mindezekhez pluszban (leszögezve, hogy gyalázatosnak tartom az egészségügy jelenlegi állapotát):


1. Én is hallottam olyan esetről, hogy a kórházban nem adtak gyógyszert.

De azt is tudni kell, hogy a bármikor, bárhol megvásárolt gyógyszerek egy részén van TB-támogatás, tehát a TB-járulék fizetése ellenében nem csak a kórházi ellátásra jogosult az ember, hanem pl. az alacsonyabb gyógyszerárra is. Persze felháborító, hogy az elmúlt években rengeteg gyógyszer támogatását megszüntették vagy csökkentették, de még így is sok van, aminél nem mindegy, hogy x vagy 2x vagy 10x Ft-ot kell fizetni.


2. A betegségek nem csak az idősebb korosztályt érintik. Régebben nem igazán volt ismeretségi körben beteg fiatal, talán ezért nem is tudtam ilyenekről. De vannak pl. olyanok, akik gyerekkoruktól fogva cukorbetegek, vagy fiatalon/középkorúan válnak azzá. Vagy vannak a különböző allergiákban vagy autoimmun betegségekben szenvedők... Utóbbiból sajnos lett a családban is: az állami ellátásban fél évig küldözgették ide-oda, próbálkoztak különböző vizsgálatokkal és diagnózisokkal, egyik se jött be. Aztán kb. fél évig természetgyógyász "kísérletezett", szintén eredménytelenül. Aztán most magánorvosnál 80 ezerbe került a konzultáció és a többféle vizsgálat (köztük olyan is, amit TB-re egyáltalán nem végeznek az országban), havi közel 10 ezerbe fájnak a gyógyszerek, de már mutatkozik némi javulás.


3. Vannak látás-/mozgás-/hallássérültek, nekik nem főleg a gyógyszer-, hanem a segédeszközök TB-támogatása jelentős. Egy szemüveg vagy egy hallókészülék még hagyján, már amennyire én tudom, de mondjuk egy kerekesszék már csillagászati összeg.

Vagy ha valaki balesetet szenved, a gipszeléstől kezdve az esetlegesen szükséges mankóig rengeteg pénzbe kerül minden.


Szóval persze, nagyon nem jó a jelenlegi helyzet; én is örülnék, ha a helyi szakrendelőben tiszta lenne a wc, lenne wc-papír és kézmosószer (nem csak a tartóik...), ha minden orvos, orvosasszisztens és nővér topon lenne szaktudásban és a betegekhez való hozzáállásban, és ha nem lennének több hetes vagy hónapos várakozási listák stb. De ha nem lenne TB-ellátás, nem biztos, hogy mindig ki tudnám fizetni a magánorvosokat, a gyógyszereket, egyebeket, pedig az átlagkereset környékén vagyok, így elég magas járulékokat fizetek. Szerencsére kórházban csak egyszer voltam életemben, és nincs komoly betegségem sem; de tört már el a lábam, volt bokaszalag-szakadásom is, kisebb és rövidebb betegségek többször is voltak (pl. nátha, influenza, különböző gyulladások, egyéb akut problémák). Érdekes lenne egyszer mérleget készíteni, mennyibe kerültek volna az eddigiek összesen, és a befizetett járulékokkal összehasonlítani.

Ja, és a nyugdíj is valóban necces, tényleg sok helyről hallottam már, hogy az én generációmnak vagy kevesebb lesz, vagy már nem is lesz. (A manyupomat meg lenyúlta az állam... De ismerem annyira magamat, hogy önként nem fizettem volna/nem fizetnék rendszeresen nagyobb összegeket megtakarítási céllal, pedig az átlaghoz képest nagyon tudatosan kezelem a pénzügyeimet.)

2015. ápr. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne, de sajnos ez ma nem működik. Az emberek úgy vannak szocializálódva, hogy állam bácsi gondoskodik a dolgokról, ha baj van, nem képesek felelősséget vállalni a saját sorsukért. Képzeld el, mi lenne, ha azt mondanák, mostantól nem kell nyugdíjat fizetni, mindenki tegyen félre magának! A ledes tévé kell, meg három évente új kocsi, elvégre telik rá, aztán mindenki addig maradna a munkahelyen, amíg felfordul, vagy kirúgják, mert már nem tud dolgozni, és guberálhatna a kukákban.
2015. ápr. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Utolsóval értek egyet. Én is támogatom, hogy mindenki magának fizesse az orvosi ellátását, max. a fogászati alapellátás, nőgyógyászati alapellátás meg a háziorvos maradjon meg a mai rendszerben, minden más mehetne magánszférán keresztül.

Az erősen pofátlanság, hogy én 2-3 évente egyszer vagyok beteg és azért fizetem a TB-t, mert mások hetente betegeskednek.


De a magyar társadalom még nem érte fel ésszel, hogy nincs ingyen ebéd, még legalább egy generációnak ki kell mennie a divatból ehhez.

2015. ápr. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

10:11


Na pont ezért volt kötelező a Magánnyugdíj péztári tagság! Egyébként helyesen! Most már csak önkéntes pénztárak vannak. Kíváncsi lennék, hányan rendelkeznek ilyennel!

2015. ápr. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"Én is támogatom, hogy mindenki magának fizesse az orvosi ellátását, max. a fogászati alapellátás, nőgyógyászati alapellátás meg a háziorvos maradjon meg a mai rendszerben, minden más mehetne magánszférán keresztül."


Pont ezeken kívül vannak azok a dolgok, amiket NEM TUDNÁL MEGIFZETNI. Érted? Akkor sem tudnád megfizetni, ha nem kéne a járulékodat fizetned. Aki a kezébe 300 ezer forintot kap ma, az kb. 38 ezret fizet be havonta egészségbiztosítási járuléknak. Ez rohadt jól hangzik, amíg nem kapsz vakbélgyulladást, nem üt el egy kamion, nem kapsz rákot, nem kell dialízisre járni stb. mert hogy te évente egyszer vagy beteg. De ez megváltozhat akár jövő héttől is! Akkor meg sírnád vissza a régi rendszert, mert nem fussa... Vagy mikor nyugdíjas anyád lesz rákos és akkor vakarjátok a fejeteket, hogy forduljon fel, úgy is öreg, vagy az egész család rakja össze a kis pénzét, hogy meg lehessen műttetni, meg kezeltetni. Vagy ha kell egy csípőprotézis mondjuk.


A magánkórházakban a minimális ápolási idő van mindig a műtétek árában, de ha van valami gond, ha nem tudsz hazamenni, az 15-30 ezer forint naponta, csak, hogy van egy ágy alattad. Számold már ki mennyi egy hét!



És akkor most arról beszélek, aki a kezébe 300 ezer forintot kap. A 150 ezer forintot a kezébe kapó fizet 20 ezer forintot havonta.. Éves szinten 240 ezer forint. Egy kisebb műtétet nem bírna megfizetni belőle, ha szüksége lenne rá, nem hogy mi lenne, ha nagyobb baj lenne. Ha a gyereke fitymaszűkületes lesz, akkor is az éves befizetésének a fele már rámegy a műtétre.


A magánbiztosítás meg szép ám, de nem terjed ki mindenre, vagy mondhatja azt közben, hogy háhá én ezt már nem állom, esetleg kötni se tudsz velük semmit, vagy csak valami elképesztően drágát, mert hülyék lesznek ölni beléd a pénzt, ha úgy látják, hogy sokba lennél. Nekik nem kötelességük szolgáltatást biztosítani mindenkinek, csak a profitért vannak benne. Arról nem beszélve, ha ugyanúgy ki kell fizetned, és akkor majd elküldöd nekik a számlát, amit majd ők megnéznek, eldöntik, hogy térítik-e vagy ha igen, akkor mennyit belőle.

2015. ápr. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

persze, hogy drága ma a magánellátás, mert a lakosság 2-3%-a jár oda kb.

ha mondjuk a felük oda járna, akkor biztos, hogy olcsóbb lenne.

2015. ápr. 28. 20:27
 18/20 anonim ***** válasza:

Nyilván fellépne valamennyi áresés, feltéve ha kialakulna versengés is (MO nem erről híres), de az kizárt, hogy a kezelési árak az egyhuszadukra esnének. Miért esnének?

Változatlanul butaság az ötleted, hogy ne fizessünk tb-t, hanem ha betegek leszünk, akkor azt fizessük ki. Látom nem nagyon érted, hogy a tömegek nem tudnának akármikor előrántani egy szatyor pénzt a kezelésekre, a legfelső nagyon vékony rétegnek nyilván menne.

Mondjuk az Usa rossz példa, mert ott gyilkosan üzleti vonalon megy az eü, de ott is biztosítás alapú. És akinek nincs biztosítása, kihullik a rendszerből, annak vége, annak egy kézműtét felér egy egzisztenciális összeomlással. Sokan demagóg szemétnek tartják a Sicko c. filmet, de sok kérdést helyretesz az usa-beli eü. rendszerrel kapcsolatban.

2015. ápr. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Magán fogorvoshoz nem a lakosság 2-3%-a jár, mégis olyan drága, hogy átlagembernek a húzáson meg a kivehetős protkón kívül megfizethetetlen, de van akinek még az is túl drága. Mit gondolsz miért van ennyi fogatlan? Nem feltétlen mert igénytelen barmok. Van egy ismerősöm, annak idején a kisvárosi MAGÁN fogász mindig csak húzott neki, alig maradt foga, aztán később sose volt annyi pénze, hogy újat csináltasson normálisat, de azért mivel még elől vannak fogai nem akart azoktól is megszabadulni, hogy kivehetős fogsora legyen 35-40 évesen. Mivel kicsit jobban keres elment ajánlatot kérni egy fogorvoshoz. Ki se mondta neki az összeget, csak leírt a papírra 800 ezer forint körüli árat. És máshol is ennyi ám, ha tisztességes, nem kivehetős fogakat akarsz. Pedig fürtökben lógnak a magán fogorvosi rendelők mindenhonnan, mégsem olcsó, sőt! És ez csak fogászat, nem műtétek meg ilyenek.
2015. ápr. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Százalékot nem tudok, de rengetegen járnak maszek fogorvosokhoz, akik szintén szép számmal képviseltetik magukat mindenhol, talán a kisebb falvak kivételével. Az árak pedig igen magasak, pl. a mi környékünkön tömés 7-10.000 között, bölcsességfog kiműtése 30.000 körül, porcelán korona kb. 40.000/db, cirkóniumos korona 60-80.000/db, sima húzás kb. 7.000, panorámaröntgen 5-6.000...

A várakozási idő mindenhol kb. 3 hét, szóval ebből is az látszik, hogy sokan választják a magánrendeléseket.

2015. ápr. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!