Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar kormánypolitika...

A magyar kormánypolitika miért csatlakozott a náci Németországhoz a gyengébb országok függetlenségére törő illetve népirtó és az emberi szabadságjogokat megcsúfoló bűnös agressziók során?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 23. 09:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Mert mondjuk a nácik akkoriban kvra erősek voltak.
2015. ápr. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Gratulálok a választott nevedhez, kedves Szamuely LENIN Tibor.
2015. ápr. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
mert csak ez az egy választás volt
2015. ápr. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 qqqxxx ***** válasza:
13%

Mert az akkori idiota, reviziomanias vezetest az orruknal fogva tudtak vezetni azzal, h elveszett teruleteket kapnak vissza. Teruleti igeretert cserebe szinte akarmit megtettek vna.

Ezzel elso sorban maganak akart az akkori vezetes, es foleg Horthy Miklos emleket allita, h kesobb ugy emlekezzenek ra, mint aki visszaallitotta Nagymagyarorszagot, csakhogy a szamitasi nem jottek be...

2015. ápr. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem önszántából csatlakozott. A trianoni döntés után a magyar politika a revízión dolgozott, és ebben konszenzus volt a politikai erők között. Ebben a törekvésében partnereket keresett, egyebek mellett pl. Olaszországban talált támogatókra.


'34 - től kezdve a hitleri politika egyre inkább kihasználta ezt a törekvést a saját céljaira, azzal kecsegtetve hazánkat, hogy ha szorosabbra fogjuk velük az együttműködésünket, segít a revízió megvalósításában - ám ennek ára volt - részvétel az oldalukon a háborúban.


Mikor már látható volt a náci térnyerés és annak jövőbéli várható kudarca, a magyar vezetés próbált kihátrálni a háborúból, ám ekkor Hitler azzal fenyegetőzött megvonja a támogatását, sőt, a szomszédos szlovák, román szélsőségeknek szabad kezet ad Magyarországgal szemben, ha hazánk nem elég "lelkesen" harcol az oldalán.


Mikor a magyar politika ezután is tovább kereste a háborúból való kiszállásunk módját, végül - bár legutolsóként - meg is szállta az országot.

2015. ápr. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%

Mert Franciaország lerohanása után úgy tűnt, hogy a németek levernek mindenkit, mint vak a poharat.

Nagy-Britannia szanaszét volt bombázva és a kapituláció szélén táncolt, a szovjeteknek pedig mindenki a világon 2-3 hetet jósolt egy német támadás esetén.

2015. ápr. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%

Nem akarom menteni az akkori emberek bűnét, de milyen egyéb választásunk lett volna?


Az akkoriban gyűlölt Szovjetunió, a kommunizmus fészke?

Álltunk volna a nyugat mellé? Jugoszlávia és Görögország megpróbálta.

Vagy maradtunk volna semlegesek? A dánok sem ártottak senkinek, de "útba voltak". Valószínűleg Magyarország is előbb-utóbb útba lett volna Európa közepén egyetlen semlegesként.


Innen még már nem volt sok lehetőség, mint aki legalább felkarolta Versaillest, Trianont és Neullyt.

2015. ápr. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha valaki megtámad téged, és elveszi a pénzed akkor az a te hibád, mert miért nem álltál ellen?
2015. ápr. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
95%

- mert visszacsatolásokat ígértek, ezzel gyakorlatilag bármire rálehet venni a legtöbbünket, még ha erősen gyanús is, hogy ki akarnak használni


- úgy nézett ki egy ideig, hogy ők fognak nyerni


- itt voltak a szomszédban, akkor rohanhattak volna le minket, amikor csak akarnak

2015. ápr. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
47%

1. Mert a úgy gondolták, hogy a területi visszacsatolásokért nekik kell hálálkodni, illetve újabb területvisszaszerzéseket reméltek. A magyar mentalitáshoz különben is szervesen hozzátartozik ez a "genetikusan alattvaló" hajlam.



2. Az 1941 -ig tartó politika még valahogy elmegy, de utána rengeteg bűnt és hibát követtek el. Először a Jugoszlávia elleni orvtámadással(!), majd az oroszok és az USA elleni hadüzenettel.


3. A Versaillesi békeszerződést az oroszok sem támogatták. 1941 júniusában elismerték az addigi területi revizíót, sőt támogatták volna a további "visszaszerzéseket" is. Cserébe csak semlegességet kértek.


Az, hogy a magyarok részt vettek a Szovjetunió elleni offenzívában az egy dolog, de az ott elkövetett brutalitások és pusztítások nem lettek volna szükségszerűek. A magyar csapatok megszállásának 100 000 orosz/ukrán és egyéb nemzetiségű áldozata volt, a lerombolt komplett falvakról nem is beszélve.


Csak ezeket mostanában nem hangsúlyozzák, mert a horthy restauráció nagy erőkkel zajlik, -sajnos.



Van is erről egy könyv:

A magyar megszálló csapatok a Szovjetunióban

Levéltári dokumentumok 1941-1947


Hihetetlen nagyságú kutatómunkával készült el a könyv mondhatni az utóbbi évtizedek legnagyobb forrásmunkája jött létre.


"Hiába a II. világháború óta eltelt hetven év, hiába a sokféle feldolgozás, könyv és tanulmány, a háború magyar fejezete amely a szovjet területek majd hároméves megszállásával kapcsolatos gyakorlatilag mindmáig ismeretlen még a legszűkebb szakmai közegben is.

Az oroszországi archívumok, mindenekelőtt az Oroszországi Szövetségi Biztonsági Szolgálat (FSZB) Központi Archívuma végre e tekintetben is hozzáférhetővé teszi a magyarországi megszálló csapatok háborús bűncselekményeinek dokumentumait.

Jelen kötet a magyar megszálló erők szovjet területen játszott szerepéhez nyújt eddig ismeretlen, elsődleges forrásokat. Az Álgya-Pap Zoltán tábornok és társai, valamint a Somlay tábornok és társai ellen 1947-ben lefolytatott perek anyagaiból e kötetben olvashat először a magyar olvasóközönség unikális dokumentumokat.

A magyar rendfenntartás a hiedelemmel ellentétben nemcsak Ukrajnára, hanem Oroszország főképpen brjanszki, kurszki, harkovi és voronyezsi területeire, valamint Belorusszia jelentős körzeteire terjedt ki, ami együttesen Magyarország területének többszöröse. 1941 őszétől a Szovjetunió területén több mint félmillió négyzetkilométeren a magyar csapatok láttak el megszálló feladatokat.

Jelen könyv hiteles dokumentumai feltárják e történet megdöbbentő részleteit. "



4. A hibát jóvá lehetett volna tenni, ha a magyar katonák esküjükhöz híven ellenállnak a fasiszta német megszállásnak. (Legalább névleg) Na ez lett volna az igazi becsület napja. Nem az amit a kollaboránsok leszármazottai és neofasiszták ünnepelnek februárban.


5. Másik lehetőség a román példa követése és 1944 augusztusban vagy szeptemberében megnyitni a frontot az oroszok előtt. Így talán a területvisszafoglalásokból is meg lehetett volna tartani valamennyit.



Ügyes politikával mint például a bolgárok, finnek, románok előrébb lenne ma az ország az biztos.

2015. ápr. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!