Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik korlátozni akarják a...

Akik korlátozni akarják a külföldi magyarok szavazójogát azok tudják mi az a liberális demokrácia?

Figyelt kérdés

A liberális demokrácia egyik alappillére, hogy minden nagykorú állampolgár, nemtől, etnikumtól, lakhelytől,tartózkodási helytől független szavazhat az országgyűlései választásokon.


Jó, vonjuk meg a nem Magyarországon tartózkodó magyar állampolgárok szavazati jogát.

Mi akadályoz meg utána, hogy megvonjuk a nyugdíjasok vagy a 25 évesek esetleg a nők szavazati jogát?


Elérkeznénk a 18. századba, ahol csak az nemesi származású férfiak szavazhattak.



2015. ápr. 19. 18:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

"Mi akadályoz meg utána, hogy megvonjuk a nyugdíjasok vagy a 25 évesek esetleg a nők szavazati jogát? "

Ez nem ugyanaz a kategória. Én sem magyarázok bele olyan ország életébe, ahová lehet soha nem is teszem be a lábam. Ők a szavazaton kívül semmit nem adnak a közösbe, de mégis nekik jár pl. az ösztöndíj, várakozás nélküli orvosi ellátás, ingyen vonat, sőt még nyugdíj is. Mi pedig robotoljunk úgy, hogy pl. az én generációmnak már nyugdíja sem lesz. Ha pedig képezni akarná magát az ember, akkor nem kevés összegért teheti csak meg. Ezt egyáltalán nem tartom igazságosnak. Azt pedig végképp nem, hogy szinte már boldog-boldogtalan megkaphatja az állampolgárságot. Az is, aki egy szót nem beszél magyarul. Élőben találkoztam ilyen példával. Egyébként nem tudom mit szólnának pl. Erdélyben, ha én is szavahatnék Romániának és kiválasztanám a legnyagobb szemétládát, mert a tv-ben olyan szimpatikus arca volt.

2015. ápr. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
És? Olyan hülye vagy, hogy az már fáj, ha holnap kitör egy világháború, mert pl Oroszország meg Amerika összebalhézik, mi meg közéjük keveredünk- mert biztoshétszentség, hogy ez az ország mindíg két tűz közé kerül- akkor miből gondolod, hogy nem fognak bevágni téged is a frontra, nem vetnek ki rád 80 új adót stb. Rohadtul negy tévedésben élsz, ha azt hiszed, hogy egyik napról a másikra nem lehet tőled mindent elvenni, mert valaki úgy dönt.
2015. ápr. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

En is korlatoznam. Miert szavazzanak azok a hataron tuli magyarok akik soha eletukben nem eltek itt? Egyszeruen nem az o dolguk az hogy mi tortenik itt, mivel a megszavazott kormany torvenyei nem vonatkoznak rajuk.


Jo nagy hulyeseg amit irsz... A 25 evesek meg a nok akik itt elnek a sajat jovojukrol szavaznak, a sajat kepviseloiket valasztjak meg.

2015. ápr. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
Személy szerint nem is értem, miért akarnak a külföldi magyarok szavazni. Én nem Magyarországon élek. Minek szavaznék, ha úgyse érint közvetlenül az a téma, amiről szavaznom kellene? Semmi közöm hozzá, hogy mi történik Magyarországon. Élnek ott ismerőseim, rokonaim, na és? Szavazzanak ők, őket érinti. Panelgyűlésre se megyek el attól még, hogy a nagymamám panelban lakik.
2015. ápr. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Egyszerü. Tudod, testvér a határontuli, de azt azért rühellem ha az én zsebemben turkál!!!!! (Nem tudom, neked van-e testvéred. Ha rászorul biztosan kisegited, adsz neki de azért ne legyen ott önkiszolgálo!!!)
2015. ápr. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Azt mondjuk szeretném megemlíteni, hogy lehet sokan árnyékra vetődtek, ugyanis a kérdező "külföldi magyarokról" beszélt, ez jelentheti a mondjuk Németországban élő magyarokat is, nem feltétlenül csak a Kárpát-medenceieket.
2015. ápr. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%

# 6


Szerintem teljesen lenyegtelen hogy londoni vagy erdelyi magyarokrol van-e szo. Aki nem Magyarorszagon lakik az ne szavazzon. Aki kivandorol Angliaba vagy Amerikaba hogy jobban eljen az ne szavazzon arrol hogy mi tortenik itthon.


Felreertes ne essek, semmi bajom azzal ha valaki kivandorol es romaniai vagy szlovakai magyarokkal sincs semmi problemam, csak egyszeruen nem az o dolguk hogy kik a kepviselok Magyarorszagon. En hamarabb adnek szavazati jogot olyan kulfoldi allampolgarnak aki x eve el es dolgozik itt - tehat adot fizet es erintik a valtozasok.

2015. ápr. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

minden állampolgár.


a külföldiek nem ÁLLAMpolgárok, mondom nagy magyarként (mivel lehet hülyíteni őket a duna tv, mtv hazugságaival stb.). sőt, aki külföldön dolgozik, tehát nem lakik itthon életvitelszerűen, ő se szóljon nagyon bele az állam működésébe.


persze ott kéne kezdeni, hogy az itthoni ostobákat is ki zárni a szavazásból. mert aki hülye, az mi alapján akar dönteni? és hogy?


itt egy jó írás erről:

[link]


"Jó, vonjuk meg a nem Magyarországon tartózkodó magyar állampolgárok szavazati jogát.

Mi akadályoz meg utána, hogy megvonjuk a nyugdíjasok vagy a 25 évesek esetleg a nők szavazati jogát? "


egy gonosz kis manó biztos megakadályozná!

sehogy nem jön az egyik kérdésb ől a másik! alap formállogika megvan? miért nincs?

2015. ápr. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
9%

Mert fáj nekik, hogy valakik nemzetben gondolkoznak és nem korlátozódnak le az országhatárokra, számukra meg a magyarság csak az adózásig tart (ja, azzal nincs baj, hogy az egyébként szintén nem adózó kisebbségi is szavaz...)

Pedig máshol is ez van, ha valaki kettős állampolgár. Meg azért egy határon túli magyar életében nem olyan mindegy, hogy ki van itt kormányon, és milyen politikát folytatnak feléjük. Nagynéném gyerekkora óta Németországban él, mert 56 után disszidált a családja, de magyar állampolgár (is) és ő is szavazhat, pedig az ő életét kevésbé határozza meg, hogy itt mi van.

Másfelől meg 4 évente x-elnek egyet. Nagy dolog. Itt úgy beszélnek egyesek, mintha itt mi kis-magyarországiak annyira befolyásolni tudnánk, hogy mit csinál a "politikai elitük"...

2015. ápr. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
94%

"Mert fáj nekik, hogy valakik nemzetben gondolkoznak és nem korlátozódnak le az országhatárokra, számukra meg a magyarság csak az adózásig tart (ja, azzal nincs baj, hogy az egyébként szintén nem adózó kisebbségi is szavaz...) "

Látom nem sikerült felfognod mi a lényeg. Nemcsak az adózásig tart a magyarság. De mint mondtam (látom hiába), igazságtalan, hogy a kintieknek több minden jár már lassan, mint azoknak, akikből ezeket a jussokat finanszírozzák. És ha már szóbajöttek a cigányok, ők legalább itt élnek és a saját bőrükön is érezhetik a szavazás következményeit. Egyébként meg nem mindegyik él segélyből, nem egyet ismerek, amelyik dolgozik. A Romániából idetelepítettek a kivételek mifelénk, ők tényleg csak élősködnek.

A kormány pedig nem azért adott nektek szavazati jogot, mert egy nemzetben gondolkodik, hanem hogy lefizessen benneteket. Mivel betegesen ragaszkodik a hatalomhoz.


"Másfelől meg 4 évente x-elnek egyet. Nagy dolog."

Tényleg nem nagy dolog, hogy beleszóltok mások életébe és hatalomra segítetek egy szemétládát, ráaádsul kétharmaddal. Nekem sem lenne nagy dolog, ha szavazhatnék hozzátok, ráaádsul olyanra akit utáltok. Ha tehetném, esküszöm meg is tenném. Amilyen az adjon isten, olyan a fogadj isten alapon.


"Itt úgy beszélnek egyesek, mintha itt mi kis-magyarországiak annyira befolyásolni tudnánk, hogy mit csinál a "politikai elitük"..."

Mert tudjátok is befolyásolni. Majdnem mindenki elment nálatok x-elni, ráaádsul orsósékra. Idejöttetek buszokkal és 800-an bejelentkeztetek egy 40 fős panzióba. Csak gratulálni tudok. Ide is remekül illik egy kínai közmondás: "Egyetlen szem rizs átbillentheti a mérleget, és egyetlen ember eldöntheti egy egész nemzet sorsát."


És mielőtt meggyanúsítanál, hogy utálom a határontúliakat, közlöm, hogy nem. Az unokanővérem Luxemburgban, az egyik testvérem Ausztriában, egy barátnőm Szlovákiában, a legjobb orvosom Erdélyben él. Csak azokat utálom, akik belemagyaráznak az életembe, utána még nekik áll feljebb.

2015. ápr. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!