Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Minek van a navos kassza ha...

Minek van a navos kassza ha így is elcsalják az áfát? Többi lent

Figyelt kérdés
A környékünkön (Budapest) az összes boltba szinte kivétel nélkül soha nem ütik be a gépbe a termékeket de főleg ma döbbentem le hogy még a REÁL élelmiszer diszkontba sem ütik be mert ügy trükköznek hogy két gép van egy navos és egy számítógépes programos és miútán oda adtad az összeget csak ki ESC-zi a beütött árukat.Meg nyílt elé egy ilyen utcai zöldséges erre ma látom hogy a navos kassza helyett már a régi fajta pénztárgép van.Miért nem ellenőrzik jobban a boltokat??

2015. ápr. 19. 15:48
 1/10 anonim ***** válasza:

vannak a NAVban ennél nagyobb gondok is

https://www.youtube.com/watch?v=0OLBhF0TWAg


az összes kassza csalásánál nagyobb pénzek tűnnek el egyetlen toll vonásokkal

2015. ápr. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jó ezt értem én de akkor csökkenteni kéne az áfát hisz az állam úgyse kapja meg akkor miért fizessem ki a bunkó vállalkozóknak az áfát hogy terepjárót vegyenek belőle
2015. ápr. 19. 16:00
 3/10 anonim ***** válasza:
blokkot az ESC-es módszer nem ad, úgy meg ugyan úgy meg×asznak a NAVos ellenőrök, az átlag vásárlót meg pont nem érdekli az ilyen irányú trükközés
2015. ápr. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ezt irtam én is idézem " ki ESC-zi a beütött árukat" tehát kiveszi a gépből.De ha egy kerületen belül kb minden bolt csalja az áfát akkor mikor ellenörzik őket
2015. ápr. 19. 16:46
 5/10 anonim ***** válasza:

"Miért nem ellenőrzik jobban a boltokat?"


Basszus most neked ez a legnagyobb gondod te undorító féreg?A magad fajták miatt tart itt ez az ország,tipikus magyar mentalitás,önzőség,irigység,kárörvendés stb


Ha a NAV MILLIÁRDOKAT lop el akkor hogy a jó büdös francba várod el a szerencsétlen boltosoktól hogy becsületesek legyenek te szerencsétlen?

2015. ápr. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

nem lehet ki ESC-ezni a cuccot, mert egyrészt be van kötve a NAVhoz másrészt két szallag van a gépben, az egyiket a vevő kapja a másik a gépben marad az elszámoláshoz


biztos volt már olyan hogy te vagy egy előtted álló valamiért meggondoltad magad a kasszánál és csak egy terméket le kellett húzni, hozni kellett a boltvezetőt a kis kártáyval meg aláírás minden macera...

2015. ápr. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
hát akkor ha már az adót nem fizeti meg akkor adja olcsóbban vagy te szívesen fizeted más zsebébe az adót?az nem lehet hogy az igy kiesett bevétel rontja az ország színvonalat?itt sajna ilyen nincs.
2015. ápr. 19. 18:32
 8/10 anonim ***** válasza:
Az ország színvonalát a nagyhalak rontják nem a kishalak -_-
2015. ápr. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Jó akkor vegyük úgy mindenki csalja el az áfát.Miért nem adja akkor olcsóbban az árút ha áfát amúgy sem fizet
2015. ápr. 20. 13:21
 10/10 anonim ***** válasza:
mit tegyünk ha nem az a valóság amit hallani akarsz?
2015. ápr. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!