Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerinted baj, ha egy politiku...

Szerinted baj, ha egy politikus előre szeretné megkapni a kérdéseket, amiket az interjún fel fognak neki tenni?

Figyelt kérdés

Találtam pozitívumot és negatívumot is ebben a módszerben.


A pozitívum, hogy precízebb, jobban átgondolt válaszokat tud adni a politikus, kevésbé foghatja rá az indulat hevére a félresikerült szavakat, mondatokat, ezek miatt komolyabban veendő és számon kérhetőbb válaszok fognak születni. Emellett a kérdések színvonala is magasabb, ha azok jobban átgondoltak. Az is pozitívum a számomra, hogy így kevésbé az a lényege az interjúnak, hogy a kérdező vagy a válaszoló jön-e ki győztesen az interjúból, és sokkal inkább az igazság győzelme válik fontossá illetve kerül előtérbe illetve válik az interjú értelmévé, mivel kevésbé az a cél, hogy a spontaneitásban valakit pucérra vetkőztetve hurcolásszanak meg egy rajtakapott túl őszinte vagy éppen hazug mondaton.


Negatívum, hogy nincs lehetőség a válaszok alapján új kérdéseket feltenni abban az interjúban, ezért azokat a kérdéseket a szabályok miatt csak egy következő interjún lehetne feltenni.


Bár a kérdés a politika témakörre van korlátozva, de még talán itt is érdemes megemlíteni negatívumként, hogy ez a módszer alkalmas lehet kiölni a szórakoztató, néha bulváros jelleget a politikából, ami így kevésbé érdekelheti a szélesebb közönséget, és ez okozhat politika iránti érdektelenséget.


Ti hogyan látjátok?


2015. ápr. 19. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:

szerintem az interjúnak az a lényege, hogy az éppen akkor kiderült dolgokra real time rá lehessen kérdezni

szerintem csak a témát kéne előre meghatározni, mivel akkor is jól fel tud készülni az interjúztató és az alany is az adott területből, a kérdések meg annak függvényében változhatnak, hogy mik a válaszok

ha előre meg van határozva a kérdés is, ahhoz nem kell interjú, az oylan mint egy közlemény

2015. ápr. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem csak a politikusoknál van így, hanem mindenkivel. Minden riportműsorban is a vendég előre megkapja a kérdéweket, sőt, sokszor még ő mondja meg, hogy mit kérdezzenek.
2015. ápr. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ha az interjúalany mondja meg, hogy mit lehet tőle kérdezni, az már nem interjú. Egyébként az sem fair, ha nem válaszolnak a kérdésekre a politikusok.
2015. ápr. 19. 15:32
 4/4 A kérdező kommentje:

"szerintem az interjúnak az a lényege, hogy az éppen akkor kiderült dolgokra real time rá lehessen kérdezni

szerintem csak a témát kéne előre meghatározni, mivel akkor is jól fel tud készülni az interjúztató és az alany is az adott területből, a kérdések meg annak függvényében változhatnak, hogy mik a válaszok "


Ezt a problémát feloldják a jól átgondolt kérdések és válaszok, illetve az, hogy egy következő interjúban lehet kérdést feltenni egy előző interjú válaszai alapján. Nekem csak a real time-mal van bajom, mintha az egy bulváros megoldás lenne, hogy hátha sikerül kimondatni valakivel egy szerencsétlen kifejezést, vagy hátha sikerül annyira felidegesíteni, hogy megtudhatjuk a válaszából még azt is, hogy milyen színű bugyit visel.

2015. ápr. 19. 15:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!