Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » El tudná magyarázni nekem...

El tudná magyarázni nekem valaki türelmesen ezeket az ügyeket?

Figyelt kérdés

Questor és Buda-Cash ügy. Már túl sok cikk van apósról stb, de a történetek lényegét nem értem, mert sokáig nem voltam internet közelben.

Mi történt ezeknél a cégeknél, kik okozták, hány évig csinálták ezeket a dolgokat folyamatosan, miért történt, hogy csaltak, milyen károsultak tüntetnek stb.


2015. ápr. 15. 15:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Kérdező! Ezek le vannak írva sok sok cikkben. Lehet elolvasni őket, nem kell hozzá internet.


Mit csinál egy brókerház? Üzletel, kötvényekkel, befektetésekkel, ad, vesz. Vannak rá szabályok, hogyan kell. Jó hosszan vannak leírva, részletezve. Ha mindent betartanak, akkor is kockázatos annak, aki nem ért hozzá. A hozzá nem értés azt jelenti, kevés a rálátása cégek működésére, gazdaság mozgására, nem ismeri az összefüggéseket, röviden nincs ilyen szakképesítése. Aki ide pénzt tesz, kötvényt vásárol, abban a reményben teszi, hogy jóval drágábban tudja eladni. De ehhez tudnia kéne, mitől, mikor megy föl az ára. Nem tudja, tehát veszíteni fog. Mondom, ha minden szabályos. HA nem az, akkor még véletlenül se lehet nyerni. Ezt áttekinteni: gondold meg - mondjuk az Audi itt működő vállalatainak működését mennyi idő alatt tekintenéd át? Pedig az sokkal egyszerűbb egy brókerházhoz képest. Ha ott szemét emberek vannak, soká tudnak csalni. Ha soká csinálják, nagy lesz a csalás. Ha a politikusok segítik őket, még nagyobb. És azok tüntetnek, akik elhitték, hogy tőzsdézni biztos és nagyon jó üzlet. Most megtapasztalják, hogy nem az. ÉS azt várják, a többiek dobják össze nekik a veszteségüket. Adóban. Az együttérzésemet megkapják. Ha kérik, a tanácsaimat is. A pénzemért én dolgoztam meg, azt tehát nem tudom adni. Nekem is szükségem van rá. Annyira azért nem megy jól, hogy legyen sok fölösleg. Éppen miattuk nem megy annyira jól.

2015. ápr. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Pilótajáték (vagy piramis?) Az újonnan beszervezett befektetők pénzéből elégítik ki a korábbiaknak megígért hozamokat, de ez nyilván nem mehet a végtelenségig.

És ezt lehet igazán nagyban is játszani:

[link]


"De hogyan tudott évtizedekig játszani ügyfelei vagyonával anélkül, hogy lebukott volna? Valószínűleg azért, mert nagyon jól ismerte a befektetési üzletre vonatkozó szabályokat, és nagyon jó kapcsolata volt befolyásos emberekkel."


A kvesztor is rendesen ki volt bélelve politikusbűnöző cimborákkal, akik gondoskodtak róla, hogy ne legyen fennakadás a pénzszivattyúban.



Tanmese a Huckleberry Finn c. örökbecsű regényből:


"- Akkor maradt öt dollárod és tíz cented. Avval meg mit spekuláltál?

- Ismered azt a féllábú négert, aki az öreg Bradish úré? Hát az bankot alapított, és aszonta, mindenki négy dollárt kap egy év múlva, ha betesz egy dollárt. Minden néger tett be valamit, de nem vót sok pénzük. Én vótam az egyetlen, akinek sok vót. Így hát én többet akartam, mint négy dollárt, és aszontam, ha nem kapok többet, magam is bankot alapítok. Persze az a néger nem akart belevenni a bótjába, mer aszonta, kettőnek az kevés, és aszonta, tegyem be az öt dollárt, és az év végin harmincötöt fizet nekem. Én be is tettem. Gondoltam, a harmincötöt befektetem mielőbb. Vót egy néger, Bob nevezetű, annak vót egy csomó uszadékfája összegyűjtve, amirül a gazdája nem tudott. Azt megvettem tüle, és mondtam neki, hogy az év végin övé lehet a harmincöt dollár. De egy éjjel valaki ellopta a fát, és másnap jött a féllábú néger, és aszonta, hogy a bank tönkrement. Így hát senki sem kapta vissza a pénzit."


És a kifosztás, pénzeltüntetés a valóságban is ilyen egyszerűen megy, csak a bankvilágot körbetekerték valamiféle misztikus, átláthatatlan köddel, amitől azt képzeljük, hogy ez valami felfoghatatlanul bonyolult világ. Közba lófasszt.

2015. ápr. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!