Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértetek, hogy a biciklise...

Egyetértetek, hogy a bicikliseknek túl sok joga van az EU-ban?

Figyelt kérdés

[link]


Különleges támogatásokat élveznek, privilégiumuk van.


Az autósokat meg nyakra-főre szívatják és agyonadóztatják.


Az egyik válaszoló is megírta, hogy nyáron különösen idegesítőek, mert nem tudnak viselkedni, amikor főútra merészkednek.



2015. ápr. 13. 15:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
55%

"Különleges támogatásokat élveznek, privilégiumuk van"


Sorold őket, de aztán qrva hosszú legyán ám a lista. Szeretném végre megtudni, milyen különleges támogatásokat és milyen jellegű privilégiumot is élvezek.


"A biciklisek meg nem nagyon adóznak."

Tényleg? A bringás nem fizet se áfát, se szja-t, se kommunális adót, erre gondolsz? Ez az oly sokszor olvasható tipikus félhülye arrogáns pesti autóbuzzancs okoskodás. Azt már nem engedi az arroganciád, hogy hozzátedd: a bringás nem füstöl az orrod alá, nem növeli a dugókat és nem foglalja a parkolóhelyet sem?

2015. ápr. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

9/11-es.

Sokszor le volt már írva a bölcsesség. nem a biciklisekkel van a baj, és nem is az autósokkal. Hanem az idiótákkal. A biciklis idiótákkal és az autós idiótákkal.

Abban egyrészről igazad van, hogy ha az út mellett kerékpárút megy, akkor ott kellene haladni. Ebben az esetben sem mindig a kerékpáros a hibás, ugyanis sok kerékpárút alapból használhatatlanra van megépítve, még többet pedig vastagon borít a szemét, törmelék és a gyalogosok. Ebben az esetben szabályosan használja az utat a kerékpáros.

Azt nem tudom, te hol tettél kresz vizsgát a jogosítványodhoz (illetve inkább melyik piacon vetted), de kerékpárnak semmi keresnivalója nincs a járdán, tiltja az a szabályzat, amit át kellett volna nézned, ahelyett hogy lefizeted a vizsgáztatót.

Napi szinten közlekedek kerékpárral, érdekes módon az autósok 99%-ával semmilyen konfliktusom nincsen, csak a hozzád hasonló kresz-t hírből nem ismerő (de közben meg van róla győződve, hogy csak ő tudja a tutit), vezetés közben mobilozókkal. Lehet nem a kerékpárosokkal, vagy az autósokkal van a baj, hanem a fenti kategóriával.

2015. ápr. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
65%

#12


Pontosan az ilyen önző láma szar biciklisekről beszéltem mint amilyen te vagy


"Sokszor le volt már írva a bölcsesség. nem a biciklisekkel van a baj, és nem is az autósokkal. Hanem az idiótákkal. A biciklis idiótákkal és az autós idiótákkal"


Igen szépen magadra ismertél :D A hülye kifogásaidra meg nem vagyok kíváncsi.Az általam említett kerékpárutak tökéletes állapotúak,biciklizésre tökéletesen alkalmasak.Inkább arról van szó hogy az említett biciklisek önzőek és lusták arra hogy áttolják a rohadt biciklijüket a másik oldalra ahol a kerékpárút van.K,,rva jó már hogy egy b..zi biciklis miatt külterületen 80-ról le kell lassítanom 40-re hogy negogy elcsapjam azt a nyavalyás biciklist mert ő kegyelme nem képes a kerékpárúton tekerni.Takarodjon már az ilyen a francba


Csak úgy elmondanám kiskoma hogy mindenben átmentem elsőre a KRESZBEN úgyhogy nem tudom miről beszélsz,valószínűleg pont te vagy túl hülye a KRESZ-hez ezért is közlekedsz biciklin mert túl hülye vagy ahhoz hogy megszerezd a jogsit.Engem az meg k..rvára nem érdekel hogy mit tilt a szabályzat,én akkor se lennék képes arra hogy az úton biciklizzek,inkább biciklizek a járdán hogy ne akadályozzam az autósokat.Egyébként meg a rendőrök sem szokták megbüntetni azokat akik járdán bicikliznek,erről ennyit.Itt nem erről van szó,nem azért bicikliznek az úton egyesek mert követni akarják a szabályokat hanem azért mert önző férgek akik nem törődnek mással csak magukkal


"Napi szinten közlekedek kerékpárral, érdekes módon az autósok 99%-ával semmilyen konfliktusom nincsen"


Te szerencsétlen hát milyen konfliktusod lenne velük?Csak azért mert dudálás nélkül megelőznek nem jelenti azt hogy nem szidják az anyádat,pedig hidd el sokan megteszik.Az hogy te ezt nem veszed észre az egy dolog.Hányszor van az hogy a kocsisnak ott kell döcögnie a biciklis mögött mert az ott szerencsétlenkedik?Utána meg megy a rinya ha valaki elsodor titeket.Nagyon szánalmas ez a semmiben vagdalózásod mert sosem telefonálok vezetés közben


Mindegy bringázgass csak,én maradok a kényelmesebb opciónál a kocsikázással,de ugye én vagyok a hülye aki nem tudta letenni a KRESZT LOL Mindegy talán hatodszorra majd sikerülni fog neked :)

2015. ápr. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
8%
13-as jót nevettem rajtad. Szeretem, mikor a hülyéknek (igen neked) szófo*ásuk van.
2015. ápr. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Jó, ezt az UKIP-ost vagy kit sem tanították meg normálisan érvelni és hülyeségeket mond.

Ettől függetlenül inkább szigorítani kéne a biciklisek ellenőrzését, mert sokuk valóban nem tartja be a szabályt. De a rendőr engem előbb fog megállítani, hogy ha 40 helyett 50-nel megyek, nem a biciklist, akinek kb. 3x ki volt téve a főútra, hogy nem szabad rajta biciklizni. Nagyon balesetveszélyes, főleg hogy ha két kamion jön egymással szemben és közben ott a biciklis, akit nem tudnak kikerülni. De ez már nem politikai kérdés.

2015. ápr. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Akkor viszont szabálytalan volt a biciklis. Senki sem mondta, hogy minden ember, aki alá kerékpárt tolnak szentté válik. Én speciel rühellem a kerékpárutakat, a legtöbb baleset közeli helyzetem rajtuk volt (gyalogosok teljes lelki nyugalommal sétálnak rajta, autósok nem veszik figyelembe, ráállnak, nem adják meg az elsőbbséget, sok rajta a gyakorlatlan, szabályokat nem ismerő kerékpáros, akik az útra nem mernek rámenni {mint a 41%-os}), ezért ha egy mód van rá, akkor elkerülöm, de ha kresz szerint kötelező ott haladnom, akkor ott is megyek. Nem azért tartom be a szabályokat, mert a rendőr ott áll mögöttem, hanem mert azok nem poénból vannak.

Azt állítod, hogy a kerékpározás balesetveszélyes (ahogy minden közlekedési forma egyébként), aztán kérkedsz azzal, hogy közelről értelmetlenül dudálgatsz rá emberekre, amivel közvetlen, tényleges balesetveszélyt idézel elő.

Szintén, minden forgalom, ami nem én vagyok, az akadályozza a közlekedést. Nekem is sokkal kényelmesebb lenne, ha csak én mennék az úton, a többi hülye meg mind otthon maradna, mert csak zavarnak engem. Ja, hogy nem rólam szól a világ és talán együtt kéne élni a többiekkel? Az út nem a tiéd, nem az autósoké, nem a kerékpárosoké, hanem mindenkié. Autósoké, kerékpárosoké, buszoké, robogóké, kisteherautóké, nyerges vontatóké, motoroké, páncélozott szállító harcjárműveké, stb. Ezt meg lehet érteni, szokni (nem túl nehéz, legtöbb embernek sikerül), de lehet nyavalyogni is rajta, csak akkor ne csodálkozz ha kiröhögnek az emberek és nem vesznek komolyan, főleg ha nyíltan hirdeted, hogy a kresz ismerete nélkül ülsz autóba.

2015. ápr. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Ja, egyébként találtam egy plusz jogot, aminek az elvételét teljes mértékben támogatom: ittas kerékpározás engedélyezése a főutakon. Remélhetőleg ennek a tiltását sikerül majd visszaállítani valamikor.
2015. ápr. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

#14


Vicces hogy pont az hülyézik aki csak fröcsögni tud de érvelni véletlenül se.Szerencsétlen gyökér...


#16


Látom hogy még mindig a kifogásokat keresed.Az még talán elfogadható hogy nem akarsz járdán tekerni de még kerékpárúton se?Csodálkozom rajta hogy még nem csaptak el egyszer sem vagy senki se állt meg hogy jól beverje a képed.Nem értem miért hozod fel a gyalogosokat.Ha a kerékpárúton mennek akkor kikerülöd őket,van elég hely,ennyi.Ha gyalogost előzöl akkor lelassítasz nem úgy suhansz el mellettük mint egy őrült.Most komolyan azt is kifogásnak hozod fel hogy ráállnak a kerékpárútra az autósok?Hát basszus nem tudod kikerülni őket?Az meg a te felelősséged is hogy körbe nézel ha keresztül mész az úton még akkor is ha neked van elsőbbséged a kocsissal szemben


Már megbocsáss de én azért nem megyek rá az útra mert nem akarom akadályozni az autósokat.Tudod nem mindenki olyan önző f..szfej mint amilyen te vagy.Ja de értem mostmár szóval te ilyen becsületes szabálybetartó ember vagy?Tehát ha az a szabály hogy minden veled szembejövő embernek a szádba kell pisilnie akkor azt is betartod?Véletlenül se arról van szó hogy egy magának való önző ember vagy aki nem törődik mással?Még a kerékpárutat se használod annyira beleszarsz ebbe a dolgoba.Könnyű a szabályokra hivatkozni.Én még sosem láttam olyat hogy egy rendőr azért büntetett meg egy biciklist mert a járdán tekert.Van a rendőröknek ennél fontosabb dolguk is.Az meg már megint más kérdés ha valahol kifejezetten tábla jelzi hogy bicikliseknek behajtani tilos,de nem véletlenül vannak jó páran azért akik járdán bicikliznek,őket tisztelem és becsülöm.Ha olyan úton bicikliznek ami nem olyan forgalmas engem az se zavar de forgalmas úton ne akadályozzák már a kocsik közlekedését.Rossz nézni amikor egy egész kocsisor valamelyik szerencsétlen biciklisre vár a kereszteződésben mert ő b..szik feltakarodni a járdára és igénybe venni a zebrát.Kár hogy legálisan ezeket nem lehet elverni mert én biztosan azt tenném


Biciklisekre nagyon ritkán dudálok és csakis akkor ha külterületen tekernek az úton (kerékpárút mellett !!!) ahol az autósok átlagosan 80-al mennek.Természetesen nem mögöttük dudálok rájuk mert a marhák még ijedtükben elém esnének,hanem akkor amikor már megelőztem őket.Már csak azért is szoktam ezt csinálni hogy vegyék már észre magukat,azért a pofátlanságnak is van határa...


Az út nem kéne hogy a kerékpárosoké legyen mert egyszerűen feleslegesen tekernek ott,ráadásul baleset is történhet miattuk.Komolyan jobban zavarnak a kerékpárosok az úton mint a lovaskocsik.De legalább az utóbbi csinál valami hasznosat is és persze nem várhatom el tőlük hogy közlekedjenek a járdán,de ti mi a jó büdös fészkes fenéért nem vagytok erre képesek az elkényelmesedett seggetekkel?


Engem az meg marhára nem érdekel ha a tömegemberek kinevetnek,hol ne szarjam le ezt?


Azt meg azért vitatnám hogy ki nem ismeri a KRESZT.Nem tudom melyikünk tekeri a bringát minden nap mert nem képes elvégezni egy KRESZ tanfolyamot :) Nekem sikerült elsőre,de neked úgy látom el kell még jónéhány próbálkozás mire sikerül :)

2015. ápr. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Nem értem miért hozod fel a gyalogosokat.Ha a kerékpárúton mennek akkor kikerülöd őket,van elég hely,ennyi.Ha gyalogost előzöl akkor lelassítasz nem úgy suhansz el mellettük mint egy őrült.Most komolyan azt is kifogásnak hozod fel hogy ráállnak a kerékpárútra a.. stb blalbla" Ha már ilyen jól ismered az alkamazkodást, akkor használhatnád is. Ha kerékpáros van az úton, lelassítasz, nem mellette 10 centivel suhansz el. Van elég hely az úton, nem?

"Tudod nem mindenki olyan önző f..szfej mint amilyen te vagy."

Kettőnk közül nem én jelentem ki, hogy az utat csak én használhatom. Előbb a gerendát kéne megkeresni a saját szemünkben, utána a szálkát a másokéban.

"Ja de értem mostmár szóval te ilyen becsületes szabálybetartó ember vagy?"

Igen, igyekszem.

"Tehát ha az a szabály hogy minden veled szembejövő embernek a szádba kell pisilnie akkor azt is betartod?"

Ilyenről én nem tudok, de ha bevezetnék valószínűleg átmennék értelmesebb állam területére.

"Véletlenül se arról van szó hogy egy magának való önző ember vagy aki nem törődik mással?"

Lásd fent.

"Még a kerékpárutat se használod annyira beleszarsz ebbe a dolgoba."

Ha egy helyzet balesetveszélyes számomra, és van más lehetőség, akkor ugyi nem a rosszabbat fogom választani. Arról nem én tehetek, hogy a kerékpárutakat idióta módra építik meg, nem tartják karban, illetve nem rendeltetésszerűen használják.

"Rossz nézni amikor egy egész kocsisor valamelyik szerencsétlen biciklisre vár a kereszteződésben mert ő b..szik feltakarodni a járdára és igénybe venni a zebrát."

Nekem meg rossz nézni, ahogy a város reggel 7 és 9 illetve 16 és 18 óra között járhatatlanná válik, mert a sok szerencsétlen autós beül és 1,5 órán keresztül araszol, ahelyett hogy felülne a metróra, vagy kerékpárra és tizedakkora helyet foglalna el. De ettől még tiszteletben tartom a döntésüket és nem szólítok fel nyílt erőszakra ellenük, veled ellentétben. Megint csak, nem tudom kettőnk közül ki az önző.

"Az út nem kéne hogy a kerékpárosoké legyen mert stb"

Szerencsére nem te döntesz róla, és nem is fogsz.

"Nem tudom melyikünk tekeri a bringát minden nap mert nem képes elvégezni egy KRESZ tanfolyamot"

Én sem. Valószínűleg te nem lennél rá képes, ha újra meg kéne csinálnod. Nekem menne, de semmi szükségem autóra, sem mint péniszpótlékra, sem mint közlekedési eszközre. Előbbit nem kell pótolni, utóbbira meg jobb, gyorsabb és olcsóbb a kerékpár számomra.

2015. ápr. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Először is gratulálok az összehányt,összetákolt fos kommentedhez.Még véletlenül se úgy írtad hogy más esetleg normálisan eltudja olvasni,ebből is látszik hogy mennyire trehány,önző, "nem törődöm" ember vagy


"Ha már ilyen jól ismered az alkamazkodást, akkor használhatnád is. Ha kerékpáros van az úton, lelassítasz, nem mellette 10 centivel suhansz el. Van elég hely az úton, nem?"


Te most tényleg ennyire hülye lennél vagy magad se gondoltad ezt komolyan?Azért a járdát és a kerékpárutat ne hasonlítsuk már össze az autóúttal.Egy járda vagy kerékpárút közel sem olyan forgalmas mint egy autóút.Egy gyalogos megelőzése biciklivel közel sem annyira veszélyes mint egy biciklis megelőzése kocsival.Járdán kicsi a valószínűsége hogy jönnek veled szemben,továbbá általában azért van annyi hely hogy simán megelőzd a gyalogost.Autóútnál viszont más a helyzet.Nem nincs elég hely az úton mindig,főleg ha jönnek szemből is (és ugye az illető kocsis inkább neki menne a másik járműnek de akkor se húzódna le hogy a másik autós normálisan megelőzze a biciklist) ráadásul a hülye biciklire is vigyázni kell hogy nehogy elénk essen meg ugye vannak olyan idióta biciklisek is akik nem képesek lehúzódni az út szélére.Úgyhogy ezeket a dolgokat ne hasonlítsuk össze,szerintem a kerékpárosoknak SEMMI keresnivalójuk nincs az autóúton mert nemcsak hogy akadályozzák a kocsisokat de még komoly baleseteket is okozhatnak


"Kettőnk közül nem én jelentem ki, hogy az utat csak én használhatom."


Már megbocsáss de hol állítottam én olyat hogy az utat csak én használhatom?Én csak azt mondom hogy az autóút nem a kerékpárosoknak való,nekik ott van a járda vagy a kerékpárút ahol kényelmesen eltekerhetnek


"Ha egy helyzet balesetveszélyes számomra, és van más lehetőség, akkor ugyi nem a rosszabbat fogom választani. Arról nem én tehetek, hogy a kerékpárutakat idióta módra építik meg, nem tartják karban, illetve nem rendeltetésszerűen használják."


Te normális vagy egyáltalán?A járda vagy a kerékpárút hogy lenne már balesetveszélyesebb az autóútnál?Te valami álomvilágban élsz vagy honnan szeded ezeket a hülyeségeket?Valami faluban laksz amúgy vagy mi?Érdekes módon én miért nem látom akadályát annak hogy a biciklisek járdán vagy kerékpárutakon közlekedjenek?Nincs azokkal semmi baj,ha meg előfordul pár huppanó vagy egyenletlenség azt ki tudod kerülni vagy ne adj Isten át tudsz menni rajta,attól nem rongálódik a biciklid.Azt meg ki ne találd hogy szakadékok vannak a kerékpárutakon.Ezek nagyon értelmetlen kifogások,jobb lenne ha inkább bevallanád hogy önző vagy és leszarod a kocsisokat


"Nekem meg rossz nézni, ahogy a város reggel 7 és 9 illetve 16 és 18 óra között járhatatlanná válik, mert a sok szerencsétlen autós beül és 1,5 órán keresztül araszol, ahelyett hogy felülne a metróra, vagy kerékpárra és tizedakkora helyet foglalna el"


Gratulálok az eszméletlen hülye felfogásodhoz.Tudod van akinek kényelmesebb a kocsi és vannak olyanok is akik sok cuccot hordanak magukkal amit csak kocsival tudnak vinni,nem is beszélve arról ha több személyt is kell szállítani.Nem elég ha nagy forgalmi dugó van ráadásul még a magadfajták mégjobban akadályozzák az autósokat,hát büszkék lehettek magatokra.Nem azért vettek egyesek kocsit hogy utána ne használják azt.Össze se lehet hasonlítani azt ha valaki metrón vagy kocsin utazik,ég és föld a különbség,dehát hiába is magyarázok egy olyan személynek aki kocsit legfeljebb csak földúton vezetett :D


"Én sem. Valószínűleg te nem lennél rá képes, ha újra meg kéne csinálnod. Nekem menne, de semmi szükségem autóra, sem mint péniszpótlékra, sem mint közlekedési eszközre."


Ja elsőre levizsgáztam KRESZ-ből de persze nem sikerülne mégegyszer :D Fogadjunk neked nincs is jogsid mert túl hülye vagy ahhoz hogy átmenj a vizsgán.Vagy csak azért nem mész kocsival mert egy csóringer gyerek vagy akinek nincs pénze kocsira ezért utálja ennyire az autósokat :D A kerékpár meg csak rövid távon gyorsabb erről ennyit


Hát mit mondjak eléggé gyenge vitapartner vagy,olyan hülyeségeket írsz hogy az valami eszméletlen,nagyon könnyű téged megcáfolni.Inkább maradtál volna csendben

2015. ápr. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!