Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormánynak nem kéne moderáln...

A kormánynak nem kéne moderálnia kicsit a diákszövetkezeteket?

Figyelt kérdés
Egyre több olyat látok, ami nem diákmunka, hanem rendes, teljes állásban foglalkoztathatnának valakit. Gyakori a heti minimum 5 napos kikötés, mindenféle pozícióban, kasszás, kulcsmásoló, úszómester, különféle boltosok, szakács, felszolgáló, de láttam már sofőrt is, minimum 4 éves tapasztalattal és több kifejezetten szaktudást igénylő munkát. Ezekre simán alkalmazhatnának felnőtt, nem diák embereket.

2015. ápr. 9. 12:22
 1/4 anonim válasza:
100%
Csak, hogy a diákok után nem kell annyit adózni :)
2015. ápr. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%

Igen, de egy egyetemistából kinézik azt az értelmet, hogy betanulja azt amit jóvanazúgy OKJ emberek "tanulnak".


A világ kicsit átalakult 1930 óta, mi meg a kommunizmusban kicsit el lettünk kényeztetve. Ma már nem konkrétan a személyes termelésben a bolt, hanem a technológiában.


21 évesen szerintem meg én is épp annyira vagyok felnőtt, mint aki 30 éves és kénytelen ilyen jellegű munkákat elvállalni. Sőt bizonyos szempontok szerint én még felnőttebb is vagyok...

2015. ápr. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja,meg amikor olyan hirdetést adnak ki, hogy heti három meghatározott nap KÖTELEZŐ ettől-eddig tartó időpontig és nappalos diák kell. :D
2015. ápr. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi már gondolkodtunk rajta, hogy nyitunk egy diákbarát diákszövetkezetet, a többiek meg elmehetnek a sóhivatalba.

Egy helyen voltam, a srác azt mondta, hogy ilyen-olyan munka van, ha nem tetszik, nem kell jönni. Nem is mentem többet :D



Arról nem ők tehetnek, hogy a munkáltatók ilyen elmebeteg módon akarnak felvenni diákot, hogy heti 3 nap 8 órában és legyél nappalis. :D Meg 12 órában minimálbérért és csodálkoznak, ha hónapokig nem találtam jelentkezőt az állásokra.


Viszont az érthetetlen, hogy minek íratják fel, hogy mikor érsz rá dolgozni, ha meg sem nézik, ugyanúgy zaklatnak és hívnak akkor is, ha nem akarod.

És a slusszpoén az, hogy amikor megmondod, hogy "ne haragudj, nem érek rá, órám van", akkor SÉRTŐDÖTTEN visszakérdeznek, hogy "akarsz te egyáltalán dolgozni?"


Oda sem az eszükért veszik fel az embereket, abban biztos vagyok.

2015. ápr. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!