Mi értelme volt annak a szabályozásnak amit 2-3 éve vezettek be, hogy nem lehet (kivéve idegen nyel és informatika) előrehozott érettségit tenni? Ez mégis mire és kinek volt jó?
#1.
Érettségizni 5 tárgyból kell, nem 6 - 7-ből, és mivel az érettségi tantárgyakat négy évig oktatják, gondolom fölösleges volt fenntartani egy olyan rendszert, az összes nyilvántartásával, amit senki sem használt ki. Hogy értsd: a 3.-as gimis nem tud és nem is akart négy év anyagából vizsgázni.
Az érettségi egyébként nem egy nagy durranás, még kifejezetten hülyéknek is sikerül, nem kell egyáltalán vért izzadni.
"Hogy értsd: a 3.-as gimis nem tud és nem is akart négy év anyagából vizsgázni. "
Már miért ne tudna? Nekem is van rokonom aki előrehozva csinálta meg pl a magyart. Ha ő tudja az anyagot, tesz egy osztályozót és kész. Most itt nem attól fogod tudni, hogy végig szenvedtél még egy évet.
De, általában attól fogod tudni.:) Ha oktatás nélkül is tudta az anyagot, akkor gondolom szuperintelligens és egyszerre a többivel sem okozott volna gondot.
Mi értelme előbbre hozni, egyébként? Akkor sem mehet előbb egyetemre.:)
De van. Pl történelem az amiből kb az egész érettségire könyvből fel lehetett készülni. Órán konkrétan a könyv anyagát vettük végig. De a magyar is hasonló.
Nekem például tök jó volt, hogy egyel kevesebb tárgyból kellet érettségizni mint a többieknek.
"mivel az érettségi tantárgyakat négy évig oktatják, gondolom fölösleges volt fenntartani egy olyan rendszert, az összes nyilvántartásával, amit senki sem használt ki. Hogy értsd: a 3.-as gimis nem tud és nem is akart négy év anyagából vizsgázni."
1. Nemhogy senki, de elég sokan kihasználták. Az őszi (előrehozott) érettségiken részt vevők számát nem tudom pontosan, nézz utána, ha akarsz, de az biztos, hogy a diákok elég jelentős hányada élt a lehetőséggel.
2. Nem minden tantárgy esetén 4 éves a vizsgaanyag. A feltétel az volt, hogy olyan tantárgyból lehet előrehozott érettségit tenni, amit a diák legalább 2 éven át tanult. (És ez normál érettséginél is így volt még pár éve legalábbis, pl. szakközépiskolákban nem mindenhol van 4 éven át földrajz, fizika, kémia és biológia. Sőt, egy-egy szaktantárgy sem, amiből aztán kötelező érettségizni.)
3. Nekem szintén rokonságban volt olyan, aki 3 (azaz három!) előrehozottat csinált; ehhez nem okvetlenül kell "szuperintelligensnek" lenni, de az biztos, hogy kell hozzá ész és szorgalom is. Pláne, hogy sem ezekhez, sem az ezekhez szükséges éves osztályozó vizsgákhoz nem kapott érdemi segítséget a tanároktól.
Nem azt mondom, hogy a tiltásnak van értelme, de annak az előnyét sem látom, hogy év közben a többi tantárgy mellett egyből + 1 évet előre tanuljál, csak azértr, hogy a végén eggyel kevesebb legyen.
Aki erre képes, szorgalom szempontjából, annak egyszerre vizsgázni sem gond.
Abból a tantárgyból pedig, amit nem vettek végig, mint nálunk a kémiát, vagy a földrajzot, nem volt érdemes megpróbálni az érettségit. Szakközépben végig van szaktantárgy, több is, csak a neve változik témák szerint.
"Nem azt mondom, hogy a tiltásnak van értelme, de annak az előnyét sem látom, hogy év közben a többi tantárgy mellett egyből + 1 évet előre tanuljál, csak azértr, hogy a végén eggyel kevesebb legyen. "
Te amúgy megpróbáltad az előrehozottat? Nem olyan hú de vészes. Most jaj év közben felkészülni meg minden. Ez megy a többinél is. Újra tanulod a többi tárgyad mellet normális időszakban az érettségi tárgyakat. Egyáltalán nem vészes. Még zseninek se kell lennie az embernek. Ennél egy egyetemi tárgy ezerszer nehezebb. Amúgy meg akik ősszel csinálják azok általában nyáron készülnek fel rá. Konkrétan az osztályozóra, majd az érettségire.
Hátránya van? Max az amit Hoffmann is mondott, hogy hát nem szépen együtt érettségizik mindenből az osztály. És ezt tényleg ő mondta. Előnye, meg, hogy lazább lesz az érettségi időszakod. Netán több időt tudsz fordítani a tárgyakra, ha sokat számít az eredmény.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!