Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország tudná emelni a...

Magyarország tudná emelni a minimálbéreket a jelenlegi helyzetben, ha akarná?

Figyelt kérdés

Nettó 120-ra mondjuk a gyári munkát, a képesítéshez kötött szakmunkát pedig 140-150-re

Ha én kerülnék az ország élére, meg tudnám oldani hogy ilyen béreket adjak a polgáraimnak?


2015. ápr. 5. 19:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Mivel ez baromi sok dologtól függ, nem.

Ez nem úgy működik, hogy hoznak egy rendeletet, hogy holnaptól mindenki x összeget kell minimum keressen.

2015. ápr. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

[link]


Itt van a témáról egy cikk.

2015. ápr. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
15%

Lehetne, csak amíg a magyar politikusok meg vállalkozók lopnak addig bukó.

(Tudom-tudom, szegény magyar vállakozóknak busszal kell majd bejárni, ha 20 ezer forinttal megemelik a munkavállalók fizetését)

(Tudom-tudom, az a 3 főnek az 20 ezer forint a magyar vállakozóknak havi 3 milliónak van benne, mert a bl bla bla, mert hát ugye arról híresek, hogy mindenkit bejelentenek forintra pontosan)

2015. ápr. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
A második válaszoló nem ugyanaz, mint az első.
2015. ápr. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Sok kis vállalkozás csődbe menne :/.
2015. ápr. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
20%

Milyen kisvállalkozás???

Minden vállalkozó terepjáróval jár...

2015. ápr. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
De most akkor mi van? Eddig úgy volt hogy a multik a szemetek, mert sajnálják megfizetni a rabszolgáit, most meg a kisvállalkozást írjátok, hol ott pont hogy Ők becsülik meg néhány helyen a dolgozókat, éves prémium, nyaralás egy hétvégére. zsebbe fizetés kiegészítés.
2015. ápr. 5. 20:39
 8/20 anonim ***** válasza:
Tudná, ha akarná. Ehhez "csak" annyi kellene, hogy egyesek ne duplán vegyék fel a fizetésüket, ami mellesleg irreálisan magas. Nem kéne feleslegesen stadionokat, kisvasútakat építeni, illetve az ország pénzéből bizonyos illetők tandíját fizetni.
2015. ápr. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Szerintem a magyar főnökök szemetebbek, mint a multik. Sajnos tapasztaltam. Az egyik legjobb munkahelyem egy skandináv vezetőségű multi volt addig, amíg át nem vették a magyarok. Onnantól kezdve ment a lopás, kihasználás orrba-szájba.
2015. ápr. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Ha megemelnék a fizetéseket és levinnék a járulékokat, akkor a vállalkozásoknak nem maradna kevesebb, vagy sokkal kevesebb pénze, viszont az embereknek több lenne, amit el is költenének, vagyis végre elkezdene pörögni a gazdaság. Ezt fent is tudják, csak nem az a cél, hogy jobbá tegyék az országot.

Ha az adórendszer nem arra lenne kihegyezve, hogy minden lehetséges tőkét elvonjon a lakosságtól és a kisvállalkozóktól, már kinevelődhetett volna 25 év alatt egy olyan vállalkozói réteg, amelyik modern technológiával, tőkével a nyugati vállalkozásoknak is konkurenciát jelenthetne, nem pedig az osztrákokat kéne idehívni például autópályát építeni.

Akik eddig hatalmon voltak, inkább hagyták magukat a külföldi tőkésektől megvesztegetni, és az adórendszert is az ő érdekeikhez szabták.

Ráadásul a megfizethetetlenül magas adók erkölcsileg is lezüllesztik az népet, mert 27% áfa helyett inkább legtöbben nem kérnek számlát, vagyis csökken a morál és valójában az adóbevétel is.

2015. ápr. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!