Mikor értik meg a Fidesz-KDNP és a Jobbik politikusok azt, hogy támogatni kéne Ukrajna és Szerbia Európai Uniós csatlakozását?
Érveim:
1. Ha ez a két állam az EU-hoz csatlakozna, szinte olyan lenne, mintha visszanyertük volna az egykori területeinket, különösen ha ezek az államok benne lesznek a schengeni övezetben.
2. Jobban védve lennénk, hiszen körbe vennének más uniós tagországok.
3. Még szorosabb tarthatnánk a kapcsolatot és még gyakrabban látogathatnánk a határon túli magyarokat.
Még hozzáírhattad volna, hogy lesz cukrászdánk Bécsben...
Az egyes pont már rég megdőlt.
Magyarverések, a dunaszerdahelyi rendőrterror, Sólyom László államfőt (!) nem engedik át a komáromi hídon, magyar temetők, emlékművek, szobrok rongálása. Intézményes asszimilációs törekvések. A székelyföldi megyehatárok átrajzolásának kezdeményezése stb.
11 év alatt a helyzet romlott, nemhogy javult volna...
A 2. és 3. kicsit sablonos érv, azon kívül hogy "végül is ja", nem tudok okosabbat reagálni. De az első...
"1. Ha ez a két állam az EU-hoz csatlakozna, szinte olyan lenne, mintha visszanyertük volna az egykori területeinket, különösen ha ezek az államok benne lesznek a schengeni övezetben."
Romániával és Szlovákiával kapcsolatban is vannak ilyen érzéseid? Szlovákiában EU és Schengen óta létezik nyelvtörvény meg állampolgárság megvonása, meg egyéb apróságok...
ezek az érvek elmeháborodott személyiséget tükröznek.a szerbek népírtók ami kiderült a jugoszláviai harcokból.
(azt tudtad hogy mikor Tito átlövetett Magyarba akkor kis híján lerohantak minket?csak Sztálin közvetlen parancsára hátráltak meg,ő védte meg az országot.)
az ukrán külpolitikába meg jobb ha nem szólunk bele,nem hiányzik a feszültség a nagy,(egykor)szomszédos baráti országgal.
Fel van sorolva kettő olyan érv, hogy "ja" (ahogy a #2 írta) meg van egy, ami teljesen megdőlt. (ahogy #1 és #2 írta)
Ezek a mai politikai életben szerintem komolytalanok. Nem gondolom, hogy ilyen egyszerű lenne. Ki tudja, hogy milyen gazdasági, pénzügyi következményei lennének. Talán ellentétbe kerülnének az ő érdekeikkel, ami nekünk nem jó stb. Az egyéni érdekekről nem is beszélve.
Románia is csatlakozott meg Szlovákia is.
Mégsem javult, semmit az ottani magyarok helyzete.
Sőt a szent EU-t még az sem zavarja, hogyha cseh meg szlovák politikusok a Benes dekrétumokat az európai jogrend részének tartják.
A Fidesz kormány nagy támogatója Szerbia EU csatlakozásának.
Ukrajna esetében pedig ez még egyáltalán nem téma, vannak ott ennél sokkal fontosabb kérdések is. Ukrajna még nem is adott be csatlakozási kérelmet.
15-20 éven belül esélytelen a csatlakozásuk, de utána is nagyon bizonytalan, lehet Törökországhoz hasonló helyzetbe fognak kerülni.
Szerbia csatlakozása is bizonytalan, szerintem az is még minimum 8-10 év, de ez nem Magyarországon fog múlni.
Az EU nyugati felében Románia, Bulgária csatlakozása óta inkább bővítés ellenes hangulat van a keleti szegény balkáni országokkal szemben.
Szerbiának is még van tennivalója a jogharmonizáció, korrupcióellenes harc és hasonló követelmények terén.
És ami jelenleg nagyon kényes téma, megakadályozhatja Szerbia csatlakozását, hogy a nyugati nagyhatalmak szerint Szerbia csak akkor válhat az EU tagjává, ha előbb lemond a szakadár tartományáról, Koszovóról és elismeri annak függetlenségét.
Biztosan mindenki ismeri a következő mondásokat:
"Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred."
"Aki elmegy prostituáltnak, ne sírjon ha megkúrják."
"Aki az Eu seggét nyalja, ne csodálkozzon ha kakis lesz a nyelve."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!