Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Soha életemben nem vettem fel...

Soha életemben nem vettem fel hitelt, akkor miért nekem kell kifizetnem mások CHF alapú hitelét?

Figyelt kérdés

Miért én vagyok a felelős mások rossz döntéseiért? Miért én gürizzek azért is, mert minden kölyök agyatlanul vette fel a hitelt és akkor még én vagyok az antidemokrata, antiszociális meg minden, hogy ez nekem nem tetszik?


Azért nem vettem fel hitelt mert tudtam, hogy rosszul járnék, de most mégis én járok rosszul mert nem vagyok devizahiteles?


2015. márc. 31. 19:03
 1/10 anonim ***** válasza:

"most mégis én járok rosszul mert nem vagyok devizahiteles?"


Miért is jársz rosszul?

2015. márc. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tényleg én is kíváncsi vagyok arra, amire az első, amennyire tudom az állam egyedül annyi segítséget nyújtott (volna), de végül ezt sem kellett, hogy azok a devizaalapú hitelesek, akik árfolyamgátat igényeltek, a gyűjtőszámlán felhalmozott tartozásuk kamatának a felét vállalta volna át az állam. De az új törvény, miszerint a bankoknak be kell nyelniük ezt a veszteséget is lényegében véve érvénytelenné tette ezt a részt, tehát az államnak (így közvetve neked) sem kell egy petákot sem fizetni.
2015. márc. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Devizahiteles vagyok, és 10 évvel ezelőtt ez volt az egyetlen értelmesnek tűnő hitelkonstrukció, más lehetőség szóba se jöhetett. Volt forinthitel 140%-ra, vagy volt a deviza, 3%-ra. A bankok is mind ezt nyomták, senki épeszű nem vett fel 140%-ra hitelt. A gyerekemnek pedig a büdös életbe' nem lehetett volna lakása hitel nélkül. Most legalább van tető a fele fölött, igaz, háromszor annyiba került, mintha egyáltalán nem lenne.
2015. márc. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Értem én amit a kérdező mond. Igaza is van.


Ha valaki jó döntést hozott és nem vett fel devizahitelt annak nem jár kedvezményes árfolyam, hitel-visszatérítés, egyebek.


Nekünk ugyanúgy piaci áron van az euró, ha pénzt váltunk van árfolyamkülönbség, és ezek mellett nincs új családiházunk.


Ehelyett fizetjük a megemelkedett bankköltségeket amit a devizahiteles mentés miatt agyonsarcolt bankok vetnek ki ránk.


dislike!

2015. márc. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Soha nem mentem még brókercég közelébe. Miért akarják őket az én pénzemből kártalanítani, amikor aláírták azt, hogy bármikor bebukhatják azt a pénzt?


Én direkt nem fektettem be, mert nem volt rá pénzem és amúgy sem mentem volna brókercégek közelébe; de most mégis én járok rosszul, mert nekem nincs bebukott befektetésem egy brókercégnél?

2015. márc. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%

Ugyanazért, amiért téged is meggyógyítanak, ha nyakadat töröd, utána kapod a segélyt, ha rokkant leszel, még akkor is, ha az messze több, mint ami tb-t valaha befizettél. És senki nem kérdezi meg, hogy miért voltál olyan hülye, hogy fejest ugrottál a vízibicikliről, vagy 180-nal mentél a pályán, hanem sajnálnak, mert bajba kerültél.


Tudod, közösség, felelősségvállalás, szolidaritás, társadalom, ilyenek... de ha nem tetszik, menj el egy lakatlan szigetre, ott tutira nem kell mások hülyesége miatt fizetned.

2015. márc. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Más dolog meggyógyítani valakit aki szerencsétlenül járt, szociális alapon


És más dolog, fizetni valakinek a családi házát ami a bank pénzén vett, és aztán fizessék ki mások. Ennyi erővel vegyenek mindenkinek egy családi házat, azoknak is akik nem vettek fel hitelt, szolidaritásból, nem?

2015. márc. 31. 23:29
 8/10 anonim ***** válasza:

Társadalombiztosítás kötelező, szükséges.

Devizahitel, kétes bróker befektetés a te személyes rossz döntésed! Magas hozam, nagyobb kockázatvállalás - most a kockázat jött be.

2015. ápr. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7: Szerintem annyira nem lett az rossz példa.
2015. ápr. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem autóhitelem volt és tudtommal én fizettem ki nem te. Mégis kinek a hitelét fizetted te ki? Amúgy akkor én hány ember műtétét, hány árvízkárosultat támogattam és még végtelenségig sorolhatnám a dolgokat. Hagyjátok már ezt az én fizetem dolgot, mert már marha unalmas.
2015. ápr. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!