Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg ennyire okosak lennénk...

Tényleg ennyire okosak lennénk? Vagy csak szimplán mások ennyire ostobák?

Figyelt kérdés

Már-már közhely, hogy egy átlag amerikai kövér és hülye. Nagyon. Q

Utánanéztem, kérdeztem, láttam, hallottam, tapasztaltam. Ez nem csaj egy városi legenda. Igaz. Azonban a jelenség kb.: mindenütt előfordul. Kivéve persze minket és a legtöbb közép-keleteurópai nemzetet. Mielőtt valami ultranácinak tituláltok, figyelmetekbe ajánlom a következő tényeket: 1. Igen, mondhatnád, hogy hülyék mindenütt vannak. Ezel nem is vitatkoznék. De hogy nálunk úgy a fejedbe verik, hogy most akkor hol is van Ojmjakon vagy Szingapúr, mint a huzat. Ez tény, tapasztalat. Sok tapasztalat.

2. Egy átlag angol azt sem tudja, mikor alapították angliát, nem hogy alapvető történelmi/földrajzi fogalmakkal tisztában legyen. Ugyan ez igaz a legtöbb angolszász/nagyon nyugat-európai országra.

3. Igen, mindenütt vannak kivételek. Mondjuk 10000-ből 1.

4. A legtöbb brit még a GDP fogalmát sem ismeri. De még "úgy nagyjából" se.

5. Borzalmasan buták. Az amerikaiak többsége szerint A NAP KERING A FÖLD KÖRÜL.

Ezekután csak egy kérdésem van: mi vagyunk ilyen okosak, vagy inkább ők ilyen hülyék?


2015. márc. 30. 14:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"Az amerikaiak többsége szerint A NAP KERING A FÖLD KÖRÜL. "


Azért ezt nem hiszem el.


Amúgy meg az átlag magyar sem feltétlen egy agyon művelt ember ilyen szempontból.

Plusz egy amerikainak az alapműveltség teljesen mást jelent mint a magyaroknak.

Lehet van olyan dolog, ami számodra teljesen alap hogy tudod, de az amerikaiaknak meg nem. Ez fordítva is igaz.


Azt miért kéne mindenkinek tudnia hogy hol van Ojmjakon? Csak mert én még nem is hallottam erről a településről. Most néztem utána.


Meg úgy alapból minek kell mindent tudnia az embernek? Amit az iskolákban tanulsz annak a legnagyobb részét úgy is elfelejted, és csak az tudás marad meg, amire tényleg szükséges van, mondjuk a munkád miatt.

Én például informatikai suliba jártam, és sosem értettem miért kellett kémiát tanulni. Persze 2-3-as jegyekkel átmentem, de a kémia tudásom a víz meg a szén-dioxid képletéig terjed. Többet nem tudok. Nem is kell tudom. Persze arra jó volt, hogy okozzon keserű pillanatokat.

2015. márc. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Pszeudofrappáns...ezt megjegyzem. De legalább nagyrészt egyetértesz.
2015. márc. 30. 17:12
 13/18 anonim ***** válasza:
Borzalmasan elmaradottak. Állitolag csak a népesség kevesebb mint 80%-a tud csak okarinán játszani. Röhej!!!! (Gondolkozz csak el!!!!????)
2015. márc. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Index fillinges beszólás... ez tetszik, ezt megjegyeztem. Egyébként a napkeringaFöldkörül tényleg nagyon elterjedt nézet, valószínű oknak azt tudnám megemlíteni, hogy ott tényleg elvannak a kis világilukban, a Hollywoodi sci-fikben is az ufoinvázió (Tom Cruise Ryenközlegényeskedéséig) is mindig csak az USAt sújtotta... valamint hát ugye ugye, az összeesküvéselméletek ott Roswell óta igen népszerűek.
2015. márc. 30. 20:57
 15/18 anonim ***** válasza:
A 90-es években volt Los Angelesben egy nagy áramszünet, és csomó bejelentés érkezett UFO-król, amik az égen lebegnek. Csillagok voltak.
2015. márc. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Azt hiszem mégsem gyűjtöttél elég tapasztalatot, ajánlom gyűjts tényleges tapasztalatot az amerikaiakról vagy a brit oktatásrendszerről, stb.. Hajrá! :)
2015. márc. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
...figyelj: nem egy ismerősöm él kint angliában, én is voltam már kint "hosszabb" időre, és láttam amit láttam. Amerikába sajnos még nem jutottam el, de találkoztam olyanokkal, akik igen. Egybehangzó élménybeszámolójuk kb.mind ugyan ez: szép városok, történelem nélkül, szép lányok-agy nélkül, kedves embere-de gyakorlatilagbsegíteni képtelenek. Egy rohadt villanykötrtét nem csavarnak be, inkább élénkítil a belföldi gazdaságukat azzal, hogy kihívnal egy villamyszerelőt, merrt az az ő dolga. Gratula.
2015. márc. 31. 06:56
 18/18 A kérdező kommentje:
Ha neked mások a taoasztalataid, nagyon örülök, szerencsés vagy. De hátbnem véletlenül azonosítják az amerikaiakat kövér, buta embereknek.
2015. márc. 31. 06:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!