Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg ennyire okosak lennénk...

Tényleg ennyire okosak lennénk? Vagy csak szimplán mások ennyire ostobák?

Figyelt kérdés

Már-már közhely, hogy egy átlag amerikai kövér és hülye. Nagyon. Q

Utánanéztem, kérdeztem, láttam, hallottam, tapasztaltam. Ez nem csaj egy városi legenda. Igaz. Azonban a jelenség kb.: mindenütt előfordul. Kivéve persze minket és a legtöbb közép-keleteurópai nemzetet. Mielőtt valami ultranácinak tituláltok, figyelmetekbe ajánlom a következő tényeket: 1. Igen, mondhatnád, hogy hülyék mindenütt vannak. Ezel nem is vitatkoznék. De hogy nálunk úgy a fejedbe verik, hogy most akkor hol is van Ojmjakon vagy Szingapúr, mint a huzat. Ez tény, tapasztalat. Sok tapasztalat.

2. Egy átlag angol azt sem tudja, mikor alapították angliát, nem hogy alapvető történelmi/földrajzi fogalmakkal tisztában legyen. Ugyan ez igaz a legtöbb angolszász/nagyon nyugat-európai országra.

3. Igen, mindenütt vannak kivételek. Mondjuk 10000-ből 1.

4. A legtöbb brit még a GDP fogalmát sem ismeri. De még "úgy nagyjából" se.

5. Borzalmasan buták. Az amerikaiak többsége szerint A NAP KERING A FÖLD KÖRÜL.

Ezekután csak egy kérdésem van: mi vagyunk ilyen okosak, vagy inkább ők ilyen hülyék?


2015. márc. 30. 14:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Az átlag magyar sincs ezekkel tisztában, mert lehet, hogy belé verik, de hamar elfelejti. Az angolszász oktatási rendszerben ezért inkább kevesebb dolgot, de azon belül több praktikus ismeretet tanítanak, és azt sem a fejükbe verik, így aztán több megmarad.
2015. márc. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
22%

Amiket felsoroltál, mind műveltségi kérdés. Okosabb vagy butább nem lesz ettől még senki.


Egyébként meg ha tényleg olyan okosak vagyunk, miért vernek ránk köröket szinte mindenben?

2015. márc. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Az angolszász oktatási rendszernek megvannak a hátrányai és az előnyei.

Hátránya, hogy műveltséget nem ad, még egy felsőoktatásiból kikerülő is elég műveletlen, ez alól kivétel az angolszász elit egyetemekben tanult emberek.


Előnye viszont az, hogy a választott szakmát, hivatást nagyon jól megtanítja, tényleg profi leszel benne.

2015. márc. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
44%

Az a helyzet, hogy nekem csak az angolokkal van tapasztalatom, ahogy egy ismerősömnek is. És mi is hasonló megállapításokra jutottunk. Szerintem részben azért, mert ha nálunk elromlik bármi otthon, ház körül megpróbáljuk megjavítani, bütykölni, mert nincs pénzünk kapásból újra. De ők meg nem "fejlesztik" ilyenekkel az agyukat, hanem gondolkodás nélkül kidobják. Ez csak egy a sok közül.


Ahogy előttem is írták, ott olyanokat tanítanak, ami az élethez kell, errefelé pedig sok száraz "tudományos" tananyag van. De alapvetően egyetértek veled.

2015. márc. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
41%

2: butaságokat beszélsz, ki ver ránk köröket szinte midnenben?

Egy csomó dologban ott vagyunk a világ élvonalában! Csak hogy egy ne túl nehezen megérthető dolgot mondjak: sport; egy rakás sportágban verhetetlenek vagyunk. De a tudományban is ott vagyunk a világélvonalban.

Nem értem, hogy ha esetleg magyar vagy, akkor minek az önostorozás részedről, ki tanított erre? Túl sok 444-et néztél.

2015. márc. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Valószínűleg ez állhat a dolog hátterében...
2015. márc. 30. 16:10
 7/18 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalat: Munkatárs megkérdezte egyszer, hogy hol van Délvidék? Mondom Szerbiában. És az hol van, Oroszországban? Következő alkalommal egy másik: kiket szoktunk románoknak csúfolni? Mondom az erdélyieket. Az hol van, Ukrajnában?? Mondom Romániában... és az hol van?


Tényleg csak az amerikaiak ostobák? Ezeknek pedig érettségiük és felsőfokú szakképesítésük volt.


Ojmjakonról én sem tudom, hogy hol van, de Szingapúrt is csak azért, mert baromira tetszik az ország, úgyhogy sokat nézegettem a google mapson.


Egyébként kapcsolódik:

https://www.youtube.com/watch?v=_mWtWz_aGyk

2015. márc. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
93%
Ezek nem tények csak a saját véleményed amit felsoroltál, amúgy nem tudom az angolok mennyire ismerik vagy te honnan tudod hogy az átlag angol mennyire van otthon ebben, de szerintem az átlag népesség itthon se tudja mi az a GDP. Az meg tény, hogy a tudomány területén köröket vernek ránk más országok. Ez nem azt jelenti, hogy mi hülyék lennénk, sőt a kutatóink kiemelkedőek szerintem csak a politikusaink ostobák, hogy beosszák a pénzt és jusson kutatásra, mert az röhej, hogy a Phd-m csinálása közben kapok egy kis zsebpénzt és egy kolesz szobát és legyek vele boldog.
2015. márc. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

8:

Szakértlelemben és tudásban nálunk sosincs hiány, a pénz az, ami legfőképp határt szab annak, mennyire tud ez kibontakozni.

2015. márc. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Az irasod/fogalmazasod nem igazan kompatibilis az altalad emlitett kozep-keleteuropai tudasi folennyel, kedves kerdezo, pszeudofrappans stilusod pedig egyszeruen idegesito :P

Mindezek ellenere van a kerdesnek valosagtartalma, megpedig olyan vonatkozasban, h nyugateuropaban az oktatas kevesebb hangsulyt fektet a lexikalis tudasra, inkabb a gyakorlati tudast szorgalmazzak, az USA-rol meg inkabb ne is beszeljunk, mert abban igaza van a kerdezonek, h az atlag amerikai egy szamunkra elkepzelhetetlenul beszukult, egyszeru vilagban el.

2015. márc. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!