Múltkor olyan jót röhögtem a feltétel nélküli Alapjövedelem ellenző embereken, akik az ECHO tévén beszélgettek erről, ti nem?
https://www.youtube.com/watch?v=pSyQmXvHOcw
Őszintén, szerintem a PM javaslata jó, mert leginkább a nőket segíti.
Egyetemistaként bár államilag támogatott képzésen vagyok, de mégis ahogy számolom, szerintem egy alapképzésen évi 105.000 Ft és mesterképzésben 150.000 Ft. tűrhető lett volna, ez a gyurcsány-csomagban volt benne. Most ha kiszámoljuk, 10 hónapra elosztva, simán kijöttek volna a diákok, ráadásul ezt csak 2. évtől kellett volna fizetni.
Vizitdíjra is szükség van, mert van aki nem fizet TB-t, így kijátssza a rendszert, ráadásul vizitdíjjal itthon lehetne tartani a fiatalokat.
Jól van, hagyjuk ha te is abban a tévhitben élsz, hogy a cigány nem akar dolgozni, akkor nincs miről beszélnünk!
Annyit elmesélek azért, hogy míg volt hagymaföldünk a legjobb idénymunkásaink pont a cigányok voltak, azok nem jajongtak másfél óra munka után, hogy de meleg van, meg nem bírja a háta.
Én meg is kaptam az egyiktől, hogy: "Maguk magyarok nem nagyon bírják a munkát ugyé?" -marha jól esett mondhatom, mert tény, hogy én kevesebbet tudtam dolgozni mint a "lusta" cigányok.
Egy igazság három kulcsos Szja-BÓL lehetne finanszoríni ezt a dolgot ugyebár.
Amúgy meg Surányi György is támogatta a javaslatot :) [link] szóval ennyit közgazdászkám.
Ingatlan adóból lehetne finanszorízni a szociális bérlakás építéseket.
Tandíjból meg az egyetemek fejlesztését
Vizitdíj? Tandíj? Ezek jó dolgok? Mi a f**zt olvasok?
A vizitdíj anno úgy nézett ki, hogy elmentem az orvoshoz, kifizettem a 300 forintot, aztán minden pénteken jöttek a központból és vitték el a pénzt valahova-akárhova. Új eszközök? Egy frászt, ment a központi költségvetésbe az a pénz is...
A tandíj meg olyan dolog, hogy így is jelentősen csökkent a felsőoktatásban tanulók száma Magyarországon a pár évvel ezelőtti szinthez képest. Rengetegen már külföldre mennek, mert színvonalban magasabb, nehézségét tekintve könnyebb, a költségeket tekintve pedig alacsonyabb néha ott tanulni, mint itthon.
Dolgozni egyetem mellett meg... hát sok sikert hozzá. Én dolgoztam heti 36-48 órát éjszakai 12 órás műszakokban és alig bírtam megcsinálni a maradék 4 tárgyamat két félév alatt. A szakdolgozatomnak meg a címéig sem jutottam el. Az a heti 48 órás munka meg körülbelül annyira volt elég, hogy albérletet fizettem és nem döglöttem éhen.
A TB-t egyébként nem lehet kijátszani manapság. Beírja a gépbe az asszisztens és két másodperc alatt kibukik a dolog. HA pedig nincs befizetve, akkor jeleznek az illetékesek felé, aztán megy a bünti amit be is hajtanak (ha tudnak).
Az alapjövedelemről nincs negatív véleményem, de jelen esetben nem lehetne bevezetni. Ahhoz egy erőforrás alapú társadalom kéne, magas automatizáltsággal. Akkor lehetne róla beszélni, de így nem igazán. Inkább adókedvezményekkel kéne kedveskedni a dolgozóknak.
"Én jót röhögök az alapjövedelmet pártoló embereken. Állítólag egyetemista vagy , de közgazdaságtant (amiből speciel én pont holnap írok ZH-t :D ) egy betűt nem tanultál az szent."
Ezt mondd Thomas Pikettynek is, aki közgazdasági nobel díjat kapott a kitalálásáért. De nyilván nem ezt tanuljátok, hanem a 40 évvel ezelőtti dolgokat.
Thomas Pikettynek semmi köze a feltétel nélküli alapjövedelemhez. Ő csak annyit állít hogy ha a tőkéből származó jövedelmek meghaladják a gazdasági növekedést, akkor a társadalmi különbségek nőnek.
Erre megoldásként progresszív adórendszert/progresszív vagyonadót javasol.
Hol jön itt a képbe az alapjövedelem? sehol. Semmi köze hozzá.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!