Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem akarja meglépni...

Miért nem akarja meglépni egyik párt sem az igazán drasztikus büntethetőségeket?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy miért nincs tényleges életfogytiglan? Nem olyan, hogy maximum 30 év múlva szabadulhat, hanem tényleges. Vagy akár halálbüntetés? Azt nekem ne mondja senki, hogy nem lenne visszatartó ereje. Csak azért kérdezem, mert én személy szerint már esélyt sem látok arra, hogy bármi más visszatartó erő legyen bizonyos elkövetőkkel szemben, pl. az olyanokkal, mint ez a 11 éves takony, aki részt vett a 92 éves ózdi néni agyonverésében.
2010. febr. 17. 18:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%
Életfogytiglan ezeknek?! Hogy utána még évtizedekig zabáljanak az én adómból? A rohadt fajtájukat, kettőt-hármat kirángatni a cigánysoron az utca közepére, a s.ggükbe dugni a géppisztolyt, aztán meghúzni a ravaszt, hogy a gyomruktól az agyukig át lehessen látni rajtuk, máris kuss lenne egy darabig.
2010. febr. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem, kapjanak csak életfogytiglant...de ne egy börtönben, hanem egy szibériai munkatáborban. És akkor a dolgok a helyükre kerülnének, mert ők azt tényleg megérdemelnék, hogy oda kerüljenek.
2010. febr. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Munka tábort itt is lehetne csinálni ,de az unió biztos bele ugatna.
2010. febr. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
98%

"Miért nem akarja meglépni egyik párt sem az igazán drasztikus büntethetőségeket?"


Akinek vaj van a füle mögött az nem áll ki a napra.

2010. febr. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
jobbik asz'ondja, hogy önfenntartó börtön. támogatom.
2010. febr. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
munka vagy halálbüntetés, bár inkább az első lenne hazsnosabb már csak a magyar igazszágszolgáltzatás begbízhatatlansága miatt is
2010. febr. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
21%

"Gondolok itt arra, hogy miért nincs tényleges életfogytiglan?"


- Azért, mert van. Nem vagy eléggé tájékozott.


"Vagy akár halálbüntetés? Azt nekem ne mondja senki, hogy nem lenne visszatartó ereje."


- De, azt mondom.


"Csak azért kérdezem, mert én személy szerint már esélyt sem látok arra, hogy bármi más visszatartó erő legyen bizonyos elkövetőkkel szemben, pl. az olyanokkal, mint ez a 11 éves takony, aki részt vett a 92 éves ózdi néni agyonverésében."


- Akkor most mi a kérdésed lényege? Éppen most mondtál magadnak ellen.


Nem a büntetés általános mértékének, hanem az elkapott bűnözők arányának van visszatartó ereje. Ahhoz meg jobb rendőrség kell, amihez pusztán a létszámnövelés még nem elég.

2010. febr. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
19:39 pont az ilyen filozófálgatások miatt toporgunk még mindig egyhelyben, mint a sz@rós galamb. Kit az istent érdekel, hogy hogyan fogalmazták meg ez a kib. kérdés, megértetted a lényegét, nem? Az elfogott bűnözők arányát meg cseszheted, szerinted érdekli őket, ha elkapják, amikor ha egy luxusszanatóriumban húznak le 4-5 évet, aztán mehetnek haza.
2010. febr. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__657..


Mondjuk ilyen helytől, mint ez, én se félnék, még 99%-os elfogási ráta mellett sem.

2010. febr. 17. 19:52
 10/21 anonim ***** válasza:
41%

19:49: ez hol filozofálgatás? Mindent, amit leírtam, alá lehet támasztani más országok tapsztalatával. Azt meg végképp nem értem, hol kötöttem bele a kérdező megfogalmazásába...

Normális megoldást ugyan nem mondasz.

2010. febr. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!