Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A török családmodell bevezetés...

A török családmodell bevezetése, szerintetek jó ötlet lenne?

Figyelt kérdés

[link]


Én jártam már Törökországban és tényleg sok a gyerek.Az életszínvonal sem jobb, mint a magyar.

Úgy vettem észre, hogy, ugyan sok nő dolgozik, de többségük részmunkaidőben, viszont az anya szerep még azért megvan.


A jó demográfiai adatok a gazdaságnak is jót tesznek, hiszen nem nehezedik egyre nagyobb teher a dolgozó, aktív rétegre.

Törökországban is 4 százalék feletti a GDP.


Magyarországon a "nyugatosodás" egyik legnegatívabb következménye volt az alacsony születésszám.

Nálunk, anyai nagyszüleimnél 7-en voltak testvérek, az apainál meg 5-en.


Egy öregedő, hanyatló népességű országgal sok mindent nem lehet kezdeni.



2015. márc. 27. 18:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"hiszen nem nehezedik egyre nagyobb teher a dolgozó, aktív rétegre"


Aki nem dolgozik, ne is egyék. Nyugdíjat meg tegyen félre magának mindenki. A cocializmus ideje lejárt.

2015. márc. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
11-es: A buta embereké (igen ezt vedd magadra) meg még tart! Remélem annak is hamar vége lesz!
2015. márc. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"Úgy vettem észre, hogy, ugyan sok nő dolgozik, de többségük részmunkaidőben, viszont az anya szerep még azért megvan."

Ha nem dolgozna az anya is, akkor sok család éhen halna. Hála a családbarát kormánynak.

2015. márc. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

tegnap 20:26

Koma, itt 20-30 év múlva lesz majd 4 millió nyugger, meg 4 millió feketelábú, oszt majd néznek egymásra, hogy ki tartson el kit.

Mert az aktív dolgozó réteg addigra már elhúz a francba innen.

2015. márc. 28. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A böszme Feri


Talán ha nem csak beszélnél, hanem használnád a fejed, bár elnézve a hozzászólásaidat az kemény dió lesz, szóval a nyugdíjasok száma elég jól kalkulálható előre 2050-ben várhatóan 2.5 millió nyugdíjas lesz, aki betölti a 65-öt, ráadásul az olyan észlények mint te mindig figyelmen kívül hagyjátok, hogy a világ változik a korral, például a 19. század elején egy francia közgazdász terjedelmes cikket írt arról, hogyha ilyen ütemben nő a lakosság és a lovak száma, akkor száz év múlva annyi zabot kell majd termelni, hogy nem marad hely a gabonának, de mesélhetnék azokról a 60-as években készült tanulmányokról is, miszerint 2000-re a Föld kőolajkészletei kiapadnak, és majd ilyen Mad Max szerű világban fogunk élni, a helyzet ehhez képest az, hogy jelenlegi kitermelési ütem mellett még kb. 100 évig elég (az ismert) kőolajkészlet. Soroljam, hogy hány apokaliptikus jóslat nem jött be eddig?

A nyugdíjasok száma egyáltalán nem nő olyan drasztikus ütemben mint, ahogyan azt sok rettegő gondolni szereti, ráadásul mindenki azt hiszi, hogy 65 évesen mindenki csak úgy kidől a munka világából, és "lopja a napot, amíg meg nem hal", na ez sem igaz! Rengeteg olyan munka van, amit idősek is végezhetnek, főleg most, hogy az ipari termelést és a nehéz fizikai munkát egyre inkább gépesítik, tehát ez a 2050-re 2.5 millió nyugdíjas lesz is talán túlzás! Néhány éve például elég nagy meglepetést okozott a magyar sajtóban, hogy kevesebb nyugdíjat kellett kifizetni, mint előző évben, szimplán annyi történt, hogy többen haltak meg, mint ahányan nyugdíjba mentek.

Tehát az "összeomlik a nyugdíjrendszer" mantrát sem kellene erőltetni, igen valóban komoly megterhelést jelent majd 2020 után, de egyáltalán nem kifizethetetlen.


"Cigányozzunk" is? Mert a hazai cigányság létszáma nem, hogy négymillió nem lesz 2050-re, kb. másfél millió körül lesz a számuk, és ez talán egy túlbecslés mert a jelenlegi születési arányszámaik extrapolálásán alapszik, ami szerintem pontatlan, ugyanis a cigányok körében is terjed a kétgyerekes családmodell és egyre kevesebb a roma nagycsalád, míg korábban a hazai cigányság harmada élt nagycsaládban, mostanra ez a szám 22%, és a trend javulni látszik. Az egy dolog, hogy állandóan csak a putrikban élő cigányokról készül riportfilm, meg "rettegtető" cikk.

Meg csak nagyon halkan teszem hozzá, hogy a hazai romák egy jelentős része is dolgozik, csak ezt valamiért szeretik agyonhallgatni, nálunk például mindig egy cigány festő szokott dolgozni, ő a legolcsóbb és megbízható munkát végez, majd hülye leszek megfogadni a magyar "mestert", aki kétszer annyit kér, és már azért is pénzt követel, ha ránéz a kifestendő szobára.

De ugyanígy mesélhetnék azokról a cigány segédmunkásokról, akik a csatornaépítésen dolgoztak, vagy az egyik cigány nehézgépkezelőről, és ezek csak azok, akiket én ismerek.

Amin javítani kellene az a romák körében a felsőfokú végzettséget szerzők aránya, mert többségük csak szakmunkás végzettséggel rendelkezik, a romaintegrációt nem azért találták ki, mert ez egy jól hangzó szókapcsolat, hanem szimplán arról van szó, hogy a cigányok világlátását a "jó lesz neki a szakmunkásképző is"-t kell megváltoztatni, ha ez megvan, jön vele a többi is.

Egy valamit viszont túlbecsülsz, ez pedig a születések száma, ugyanis 2050-re "tokkal-vonóval" lesz kb. 8.5 milliós lakosságunk.


Na vitatkozzunk még "koma", mert szerintem inkább maradj csendben, a szocializmus véget ért, de a hülyeség még nem.

2015. márc. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

ma 07:34

Meggyőztél, ezek szerint dübörög a gazdaság, és minden a legnagyobb rendben van. Csak az ilyen böszme ellenzékiek keltik fölöslegesen a feszültséget.

Birkamenetre mikor megyünk?

2015. márc. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!