Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek jó ötlet volt a...

Szerintetek jó ötlet volt a Trafikok bevezetése?

Figyelt kérdés
Eltel már pár év. Szóval mi a tapasztalatotok? Jobb így vagy jobb volt hogy pl. benzinkúton,kisboltban,tesco pénztárban kaptál cigarettát?

2015. márc. 6. 11:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%

Jobb volt a régi rendszer.

Ezen a nemzeti trafikosításon csak röhögni lehet.

2015. márc. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
5%

A dohánykereskedelmet 100%-ban magyar családi vállalkozások kezébe adták. Mindig is támogattam.

Lehet lepontozni.

2015. márc. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
54%
Elég bolseviszta módszer. Magyarországon nem népszerű a véleményem, de én gazdaságilag jobboldali vagyok.
2015. márc. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%

"A dohánykereskedelmet 100%-ban magyar családi vállalkozások kezébe adták."


Az a cég, aki 70 koncessziót nyert nyilván egy 100%-ban magyar CSALÁDI vállalkozás :-)


Eredeti kérdésre válaszolva: nem, nem jó ötlet egyetlen termékkörre új üzletet létrehozni.

A vásárló érdeke pont az, hogy mindent egy helyen vehessen meg (vagy összetartozó dolgokat egy helyen: pl bútorboltba megkapja a lakáskiegészítőket, stb), és ezzel pont ez az elv sérül (nem tudja a boltba menet megvenni a cigijét, csak ha külön bemegy a dohányboltba is).

Vannak termékkörök, mik igénylik a külön üzletet (pl erotikus termékeket jobb, ha nem látja kisgyermek), de szerintem a dohánytermék nem ilyen.


És akkor még nem is beszéltünk arról, hogy itt tulajdonképpen a piac újrafelosztása történt, haverok kezébe adni a jövedelmező üzletágat, míg az egyszeri embernek nem érte meg pályázni (nem tudták, hogy nagyobb lesz az árrés a cigin és jó eséllyel nem is kaptak volna koncessziót).

2015. márc. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Koplárovics Béci ***** válasza:
77%

"A dohánykereskedelmet 100%-ban magyar családi vállalkozások kezébe adták. "


Ja. De ennek a fele Ukrajnából csempészi.

2015. márc. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%
Jó ötlet volt, csomót spóroltam, mióta az olcsóbb csempészcigit szívom!
2015. márc. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
10%
Engem nem zavar, bár időnként dohányzom, de olyan sok Trafik van, hogy semmi nehézséget nem okoz beszerezni. Szerintem egyébként jó ötlet, hogy csak elkülönítve lehet venni és gyerekek nem mehetnek be. Én támogatnám azt is, hogy alkoholt (töményeket, nem bort, stb.) is csak így lehessen vásárolni.
2015. márc. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%

Igen,nagyon jó ötlet volt.Azóta 100 milliót keresek évente!

(25 db trafikot üzemeltető kisvállalkozó)

2015. márc. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

#2: "A dohánykereskedelmet 100%-ban magyar családi vállalkozások kezébe adták. Mindig is támogattam."


Szerinted akik eddig a kisboltban, kis újságos bódéban árulták azok nem családi vállalkozások voltak????


Neked mióta családi vállalkozás pl. az aki milliomos és az ország másik végében is üzemeltet trafikot?!

2015. márc. 6. 11:58
 10/18 anonim válasza:
89%
"100% ban családi kézbe került"...Hát pont nem.:) Nálunk a városba a városi nyomda tulaja tartja fent az összeset és van vagy 8 trafic.:-) És a kérdésre válaszolva nem.:) Már csak azért sem mert ha valaki nincs 18 és mégis rá akar gyújtani úgyis megoldja. Vagy csempész árut vesz vagy beküld valakit aki elmúlt 18, egy pár szálért még egy csöves is bemegy egy tejfölös szájú nyikhajnak.:) Ahogy anno a kútra is vagy akárhova! Szóval semmi értelme nem volt!
2015. márc. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!