Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha valóban létezik ma Magyaror...

Ha valóban létezik ma Magyarországon egy 10-13% Liberális nézetekben gondolkodó szavazó állampolgár, akkor ők hol vannak és milyen új liberális párt kéne, ami őket megtudná fogni?

Figyelt kérdés

[link]


Egyébként én PM szimpatizáns vagyok és bár baloldali-zöld párti vagyok, úgy gondolom, hogy hiányzik egy liberális és egy igazi baloldali párt a Magyar Országgyűlésből.



2015. márc. 26. 01:45
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem egy valodi jobboldali part is hianyzik.
2015. márc. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem is egy jobboldali liberális párt hiányzik (pl Moma).
2015. márc. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az LMP szerintem megfelel a leírtaknak. Elsősorban zöldek, de úgy gondolom, valamilyen szinten liberális politikát folytatnak. Persze nem az SZDSZ-szintű liberalizmusra kell gondolni. Én követem a munkásságukat, szerintem mindent összevetve egy korrekt, tisztességes párt. Le lehet pontozni, de szerintem az LMP megfelel a kérdező által írt követelményeknek.
2015. márc. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az LMP nem liberalis, hanem egy erosen baloldali beutesu zoldpart.
2015. márc. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tudod az kevés, ha egy párt liberálisnak hazudja magát. A probléma kettős: egyfelől aki ilyen színekben ma fel próbál lépni, nem hiteles, és ennek a fogalomnak amúgy is csak egy kis, lehetőleg lényegtelen szegmensét próbálja képviselni. Másfelől ma egy ilyen fellépés a mocsok dicsőítésével azonos, részben mert tettekkel ezt igazolták, részben mert minden fontos jelzőjét hamis hazug szajkózással befeketítették. Idő kell, míg az ocsút a búzától el lehet választani.
2015. márc. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mit értesz liberalizmus alatt?


A klasszikus liberalizmus (vagy manchesteri, illetve elitista) a liberalizmus azon formája, állapota, ahogy az a 19. századra kialakult. Akkor egyszerűen ez volt a liberalizmus, a klasszikus jelzőt az utókor ragasztotta rá, hogy megkülönböztesse a későbbi formáktól. A klasszikus liberalizmus az alkotmányosan korlátozott állam és az egyéni szabadságjogok hirdetője. Az isteni és tételes joggal szemben a természetjogra alapozza az emberi jogokat. Bár a korábbiakhoz képest szélesítette a választójogot, az általános választójogig nem jutott el. A gazdaságnak szerinte a laissez-faire elve szerint kell működnie, a piacnak szabadnak, mindenféle intervenciótól mentesnek kell lennie. Ellene van a protekcionizmusnak és a merkantilizmusnak, a szabadkereskedelem híve. Tulajdonképpen a politikai liberalizmus és a gazdasági liberalizmus fúziójának tekinthető.


Van a klasszikus ugyebár: Személyes szabadságot és törvény előtti egyenlőséget biztosítja.


Van a gazdasági liberalizmus, amikor az állam nem szól bele a gazdaságba. Adam Smith elmélete.


Montesquieau hatalmi ágak szétválasztásában látta a liberalizmust.


David Ricardo: A szabadkereskedelmet hangsúlyozta.


John Stuart Mill, pedig azt, hogy miként védhető meg az egyéni szabadság, az állam illetve a társadalom befolyásától.


kulturális liberalizmus a liberalizmus formái közül az egyéni jogokra koncentrál, a lelkiismeret és az életmód szabadságára, köztük olyanokra mint a szexuális szabadság, vallásszabadság, megismerés szabadsága, az államnak az egyén magánéletébe való behatolása elleni szabadság. John Stuart Mill szerint csak egyetlen ok létezik arra, hogy valakit vagy valakiket meggátoljunk a szabad cselekvésben, mégpedig a másoknak ezáltal okozott sérelem. Saját fizikai vagy morális jólétünk nem elégséges ok erre.


A kulturális liberalizmus általában ellenez minden állami szabályozást a következő területeken: irodalom, művészet, tudomány, szerencsejáték, szex, prostitúció, abortusz, eutanázia, alkohol, könnyű drogok. A legtöbb liberális is elutasít néhány vagy több kérdésben bármely állami beavatkozást a felsorolt témákban.


A kultúrháborúkat a modern Amerikában általában a kulturális liberalizmus vívja a kulturális konzervativizmussal.


szociálliberalizmus vagy reformliberalizmus egy politikai ideológia, mely a liberalizmus egyik ágaként a 19. század végén keletkezett, majd 1945 után vált elterjedtté a nyugati világon belül. Az irányzat a politikai centrumhoz vagy a balközéphez sorolható; sajátossága, hogy a politikai- és szabadságjogok mellett kiemelt hangsúlyt helyez a gazdasági és társadalmi kérdésekre, mint a szegénység orvoslására, az egészségügyre és az oktatásra. Az ideológia az Egyesült Államokban és Európában mai napig meghatározónak számít, jóllehet olyan alternatívái is megjelentek, mint a neokonzervativizmus és a neoliberalizmus.

2015. márc. 26. 16:27
 7/7 anonim ***** válasza:

Jelenleg minden párt baloldali-szocialista-kádárista a magyar parlamentben.


Nincs 10-13 százaléknyi liberális érzelmű választópolgár Magyarországon.

2015. márc. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!