A KDNP nem tervez esetleg egy javaslatot az inkvizíció visszavezetéséről?
Meg fogsz lepődni, de létezik ilyen:
333. §60 Aki nagy nyilvánosság előtt a nemzetiszocialista vagy kommunista rendszerek által elkövetett népirtás vagy más, emberiesség elleni cselekmények tényét tagadja, kétségbe vonja, jelentéktelen színben tünteti fel, vagy azokat igazolni törekszik, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
A holokauszt már-már vallássá vált, dogmái vannak, amiket kétségbe vonni ördögtől való vétek.
Egy magyar férfit, ha nem is forró viaszba, de arra kötelezett a bíróság, hogy kötelezően el kell zarándokolnia Auschwitzba.
Börtön jár a holo-dogmák megkérdőjelezéséért.
Ennyi erővel az Istentagadást is lehetne büntetni.
Minden bizonnyal már dolgoznak a terven, ahogy az egyházi tized beszedésén is,
"a kevéske katonát pedig keresztes hadjáratokra képzik ki ezentúl. Basszus, én már meg sem lepődnék, ha tényleg megtörténne."
Miért, nem ez történik ma is?
Elvisszük a demokráciát a Közel-Keletre, ha akarják, ha nem. Főleg az USA áll az élen a "demokrácia-importban".
Mert ugye meg kell szabadítani szegény elnyomott arabokat, akarom mondani "fel kell szabadítani" szegény elnyomott arabokat a kőolajuktól... Természetesen a demokrácia jegyében.
Afganisztán, Irak, Líbia, Irán...
Most az állítólagos Iszlám Állam ellen.
A történet ugyanaz, csak a nevek változnak.
Primitív vagy kérdező, de sebaj. Az ilyennek kár lenne most elkezdenem magyarázni, hogy mi volt a különbség a középkori és pl. a kora újkori spanyol vagy portugál, valamint a Római Szent Officium, mint intézmény között és hogy a mai politikelmélet és hatalomgyakorlás formái miben változtak az említett korok óta.
annyi hátha érthető lesz, hogy régebben is ugyanúgy eltávolították a társadalomból a fennálló rendet veszélyeztető elemeket, ahogy ma is. Csak akkor ezeket eretnekeknek hívták, ma bűnözőknek. Akkor, sok más szerv mellett az inkvizíció is foglalkozott ezek felkutatásával, ma ezt a szervez úgy hívjuk, hogy rendőrség, az igazságszolgáltatás meg úgy, hogy bíróság. Akkor az uralkodóé volt a legfőbb bírói hatalom, a mai államrendben a montesquieu-i elvek szerint a hatalmi ágak szétválnak.
A rendszerváltás bár visszahozta a papokat és izmosabbak is mint a rendszerváltás előtt DE olyan hatalmuk olyan élet-halál urai már soha nem lesznek mint a középkorban vagy akár (klerikális reakció) Horthy idejében. El misézgetnek a templomban van aki bemegy (a többség nem) aki bemegy annak is a nagy része nem hisz bennük csak bemegy de ismétlem már nincs olyan hatalmuk mint volt régen.
Nem vagyok érintett csak a példa kedvéért, hogy régen micsoda hatalma volt a papnak:
Régen ha házasságon kívül született egy gyermek a pap nem keresztelte meg ha meghalt nem temette el nem viselhette az apja nevét kiközösítették ott kellett elkaparni sötétben saját kezűleg a bokor tövében.
Ma?
Ma körberöhögnék a papot ha megpróbálna a fentiekkel jönni.
Vagy régen ugye az egyházi esküvő volt a hivatalos, stb. Ma bemész a "csajoddal" a házasságközvetítőbe fülön fogva az utcán két tanút és negyedóra múlva már férj és feleség vagytok.
És lehetne sorolni hetekig a különbségeket...
A lényeg, hogy a papoktól már nem kell félni, nincs hatalmuk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!