Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az MSZP miért provokálja a...

Az MSZP miért provokálja a keresztény vallásúakat is?

Figyelt kérdés

A napokban az MSZP ifjúsági szervezete, politikusképzője, a Societas új borítóképet rakott fel, melyen egy lány "Az én templomom a pláza" feliratú táblával vigyorog. A borítóképük miatt kaptak sok megjegyzést, melyben elküldték őket melegebb éghajlatra. A hozzászólások hatására törölték az eredeti borítóképet és egy szelídebb, "Én szeretek vasárnap vásárolni" feliratos táblás változatát rakták fel ugyanannak a képnek.


Engemet, mit katolikus keresztényt meg szerintem sok más keresztény felekezethez tartozót is megsértett a kép. Nem mintha szoci szavazók lennénk, alapból nem szimpatizáltunk velünk, de ezzel a legutóbbi akciójukkal még jobban élezték az amúgy is feszült viszonyt a két tábor között.


[link]


2015. márc. 18. 17:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
73%

Én is katolikus vagyok, de nem érzem sértőnek, hogy a vasárnapi boltbezárás ellen tiltakoznak.

A KDNP provokálta az embereket, amikor elrendelte a vasárnapi boltbezárást. Nem érdekli őket, hogy emiatt hány ember veszíti el a munkáját, vagy keres kevesebbet. Ahogy az sem, hogy vannak, akik hétköznap nem tudnak bevásárolni, mert nincs rá idejük.

2015. márc. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
26%

Az mszp azt akarja magával elhitwtni, hogy itt nem keresztény emberek élnek, és hogy itt senki sem vallásos.


Valaki szóljon nekik, hogy ez az ország 1000 éve egy keresztény ország, és ezen még ezek a szélsőbaloldaliak sem fognak változtatni. Hiába van néhány elvakult szavazójuk, aki bedől a hazugságaiknak. Szerencsére ezek is egyre kevesebben vannak.

Be vannak sértődve, hogy a Fidesz és a Jobbik a 2 nagy párt, és nekik nem osztottak lapot.

2015. márc. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
75%
Engem pedig az sértett meg, hogy az álkeresztény, képmutató, tolvaj hazug banda dönti el, hogy ki mit csináljon a szabadnapjain.
2015. márc. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
23%

1:

Látom nem fogtad fel, hogy tulajdonképpen miről is szól a kérdés. Nem a boltbezárások elleni tiltakozások helyességéről, hanem arról, ahogyan a szélsőbal provokálja a keresztény embereket.

2015. márc. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
16%

3:

Miért, te azzal töltöd az összes vasárnapot, hogy egész nap vásárolsz? Nem értem, miért kell úgy beállítani, hogy ők mondják meg, mit csinálj vasárnap. Nem mondta neked a kutya se, mit csinálj.

2015. márc. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
22%
Mert szélsőliberálisok, és mint ilyenek, gyűlölik a keresztényeket (is).
2015. márc. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
96%
"Miért, te azzal töltöd az összes vasárnapot, hogy egész nap vásárolsz? Nem értem, miért kell úgy beállítani, hogy ők mondják meg, mit csinálj vasárnap. Nem mondta neked a kutya se, mit csinálj." Mert hála nekik és az ostoba, tapsoló nyaligátoroknak, az ember már nem vásárolhat vasárnap. Aminek mellesleg még a nevében is benne van, hogy milyen nap: vásár. Hétköznap dolgozok, szombatonként esti suliba járok, csak vasárnap értem rá nagyobb bevásárlásra. Ahogy sokan mások. De nem is ez idegesít a legjobban, hanem a gusztustalan képmutatás. Elárulom, hogy nem a családokért teszik, hanem a cba és a haverok kisboltjainak árbevételnöveléséért, illetve a normális, megfizethető áru külföldi boltok tönkretevése, kiűzése érdekében. Aki pedig a családdal akart lenni, eddig is megtehette. Nem kell ehhez a felcsúti minidiktátor és a kdmp intézkedése. És ha már család, csak a boltosoknak van? Az eü dolgozóknak, tűzoltóknak, gyári munkásoknak és még sokaknak is van.
2015. márc. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

5-ös, akkor is szükség lehet vasárnap elmenni vásárolni. Nem csak pár órával előbb vannak zárva a boltok, hanem egész nap. Az pedig, hogy nem vásárolhatsz vasárnap, a cselekvőképességed korlátozása, mászóval igen, pontosan meg akarják mondani, hogy te vasárnap nem vásárolhatsz.


Az meg, hogy a Societas ilyen borítóképet használ, lényegtelen. Valószínűleg 90%-a azoknak akiket ez megsértett, eddig azt se tudta, hogy mi az a Societas.


Ez itt nem a Charlie Hebdo ahol mindenféle ízléstelen viccnek beállított dolgokat hoznak le a különböző vallásokról, csupán egy amolyan poénos kis megnyilvánulás. Nem kell ilyenek miatt rögtön megsértődni.

2015. márc. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
87%
A liberálisok pedig nem gyűlölik a keresztényeket. Gyűlölködést inkább a keresztényektől láttam eddig. Már a középkorban is máglyán égették, aki kicsit is értelmes volt, sok, tudományos értékű könyvvel egyetemben. A pedofil papokról már nem is beszélve. Bármilyen hihetetlen is, én hiszek Istenben. De abban már nem hiszek, hogy csak képmutató, álkeresztény egyházakon és hívekkel együtt kommunikálhatok vele. Ha létezik, akkor így is meghall. Tisztelet a kivételnek.
2015. márc. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

7:


Teljesen igazad van ebben. És nem a cba-nak kedveznek, mivel a cba is zárva lesz. Azok lesznek zárva, amik meghaladnak egy bizonyos alapterületet, és nem az van, hogy a cba-n kívül minden más bezár. A kisebb boltokban pedig csak a tulaj dolgozhat, vagy a hozzátartozója, ott sem a teljes brigád.


Én csak azt kifogásoltam, hogy azt mondtad, ők mondják meg, mit csinálj vasárnap.

2015. márc. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!