Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért piacellenes a nép ennyi...

Miért piacellenes a nép ennyi szoci idő után?

Figyelt kérdés

Nem volt nekik elég 40 év szocializmus, aztán ~20 év szocipopulista lopás? Most akarnak megszavazni egy szélsőjobboldaliba bújtatott kommunista pártot, ami ellenez mindenféle kapitalista piacgazdaságot?


Miből gondolják még mindig, hogy nekik minden mindig jár, és közben legyen 5% az áfa? Meg, hogy a kapálás a földeken hozza majd el az országnak a jólétet?


Miért utálják azt a gazdasági rendszert, amely felvirágoztatta nyugatot?


2015. márc. 17. 15:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mert azt mondják nekik, hogy ami most van, az a piac.

A gyenge elméjükbe nem fér bele az, hogy az mszp meg a fidesz is ugyanannak a komcsi bandának az ivadéka, akiket "elkergettek" '89ben...

2015. márc. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Azért, mert volt egy párt, ami ezzel a piacpárti szöveggel nyomult és elég rossz dolgokat csinált.

Emellett, amikor Magyarország átállt részben a piacgazdaságra a rendszerváltás után, akkor bagóért privatizáltak mindent, szétlopták az egészet.


Emiatt, nem annyira népszerű ez.

2015. márc. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És? Akik loptak, ők bűnözők. De miért a piacgazdaság az oka ennek? És miből gondolják, hogy a szocializmus megszünteti a lopást, és jólétet hoz? Miféle emberi logika ez? Ez inkább valami patkány gondolkozás vagy nem tudom.
2015. márc. 17. 15:21
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Befejezhetnéd a kampányolást, kérdező. A kérdést jelentettem.


Szabad kérdeznem, milyen párti vagy, hogy csinálod a Jobbik ellen a hisztériakeltést ?


Csak akkor van demokrácia, ha minden privatizálva van és nincs állami kontroll, minimális állami tulajdon és kontroll esetén kőkemény diktatúra van ?

2015. márc. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

# 4/4 Időpont ma 15:30


Nyugaton sincs minden privatizálva, erősebb és korrektebb az állami kontroll, állami tulajdon rengeteg piaci cégben (T-csoport rémlik?) van...

Szóval miről is beszélünk?


Bár én sem gondolom kommunista pártnak a jobbikot, de a piacellenességben igazat kell adnom a kérdezőnek. Magyarországon szabad piac még nem volt.

2015. márc. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

4-es, hagyjuk már ezt a kis állami tulajdonos kamut. Mindenbe beleakar pofázni, nyugati béreket parancsolni a multiknak, mintha az csak úgy menne.


Fidesz 2

2015. márc. 17. 16:09
 7/11 anonim ***** válasza:

Én diákmunkásként dolgoztam Tescoban, igaz nem a csarnoknak, hanem irodán, de ami sokszor a csarnokban megy.....sajnálom szegényeket.


Nem csoda, hogy sokan haragszanak rájuk. Porig alázzák a dolgozókat, jó mélyen az emberi méltóságukba rúgnak, WC-re alig engedik el őket.


Na, a Tescot, Pennyt, meg a többit tényleg meg kellene kicsit szorongatni.


Egy haverom Ausztriában dolgozik egy Lidl-ben, 1500 euró körül keres és nem hajtják ki a belét, nem alázzák a sárga földig.

Ezt miért nem lehetne Magyarországon is így csinálni?


Nem kivételezésre gondolok, hanem azt, hogy a munkáltató bánjon ugyanúgy a munkásaival a leányvállalatoknál, mint az anyavállalatnál.

2015. márc. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A magyar ilyen... mi egymást utáljuk és egymást elnyomva igyekszünk megkülönböztetni magunkat a többitől.


Egyébként; tudom, hogy miről beszél az, aki azt állítja, hogy az irodisták állatszámba veszik a fizikaiakat... livestock! Soha nem felejtem el a döbbenetet az anyacég dolgozóinak az arcán, amikor az ebédlőben pl. livestock-ként emlegették a magyarok a saját operációjukat... magyarok vagyunk. Nem piacellenesek; magyarellenesek.

2015. márc. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Köszönjük bejelentésed. Moderátoraink amint tudják, ellenőrzik ezt a kérdést.
2015. márc. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mert a büdös kapitalisták már mindent elloptak amit lehetett. jó lenne már tőlük megszabadulni.
2015. márc. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!