Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha minden magyar azt hajtogatj...

Ha minden magyar azt hajtogatja, hogy ő bizony ki fog menni Nyugat-Európába miért vagyunk itt még mindig ennyien?

Figyelt kérdés
2015. márc. 13. 17:16
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
86%

Bakker... te se voltál még Nyugat Európában ecsém! Szatyorral, meg 70 forinttal Ausztriába? Ezekkel a tündérmesékkel legfeljebb a szomszéd faluba jutsz el... koldultál Bécsben? Miből fizetted a kaját, a szállást, a helyi közlekedést, a tisztálkodást? 70 forintból? :D


Nyugat Európa tele van olyan kelet európai hajléktalanokkal, akik bevették az ilyen sötét süketelést amit itt nyomsz ecsém...

Hazudjál nagyobbat! A hozzád hasonlók úgysem értenek máshoz.

2015. márc. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 LazyJones ***** válasza:
68%
A családomban 8an vagyunk korombeliek (30 év és környéke. Összesen én, és a gyógyszerész unokatestvérem maradtunk az országban, a többiek mind kiköltöztek valamerre. >MI< tényleg kevesebben lettünk...
2015. márc. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
63%
Azért, mert a magyarországi diktatúrák megfojtották az emberekben a vállalkozói kedvet és kiölték a bátorságot, valamint az önmagukba vetett hitet.
2015. márc. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
11%

"Bakker... te se volt�l m�g Nyugat Eur�p�ban ecs�m! "


Akkor hol voltam OkosT�ni? Kaliforni�ban? �rtem �n a t�bb sz�z kil�m�terr�l mindent jobban tud� OkosT�dorokat, csak nem szeretem.

2015. márc. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%
#8! "50es években is ezt mondta mindenki." Hát ezt meg honnan vetted?
2015. márc. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
80%

Igazából szerintem a mostanában érettségiző/diplomázó generáció az, aki hamarosan távozni fog (legalábbis azok, akikből jó szakember lesz; a trehányak nyugaton sem kellenek). Az én szakomról is több embert tudok mondani, akik már külföldön kezdtek el dolgozni. De olyan ismerősöm is van, aki 2-3 évnyi magyar gyakorlat után ment ki Ausztriába, mérnökként. De persze vannak olyan idősebbek is (40-50 év körül), akik a devizahitel miatt mentek ki, hogy tudják törleszteni. Amint törlesztettek, ők szerintem jönnek is haza.


Egyedül csak azok maradnak, akiknek nehezen megy a nyelvtanulás, vagy nehezen szakadnak el a családtól és a barátoktól. Én meg itthon szeretnék még dolgozni úgy 1-2 évet, amíg felhozom magamat németből (régen nagyon ment, de már 7 éve nem használtam) és összegyűjtök egy kis pénzt a kezdéshez. Utána én is megyek és nem lesz annyira nehéz dolgom; tele van a net (korrekt!!) állásajánlatokkal.


Én is tudok egyébként olyan települést mondani, ahol a fiatalok több, mint 50%-a külföldön dolgozik és csak pár hetente jönnek haza játszani az agyukat/kruvázni/drogozni... aztán mennek vissza. Gyakorlatilag nem itthon laknak, de mégis itt szórakoznak és bsaszák el a pénzüket.


Sőt, ahol én lakom, ott is a lakosság 70%-a már nyugdíjas, a fiatalok közül pedig sokan elmentek a fővárosba, vagy nyugatra dolgozni.


6: A 70-es, 80-as években még meg lehetett azt csinálni, hogy kimentél egy IBUSZ úttal egy peták nélkül és ottfelejtetted magad... Aztán kaptál szállást és munkát az államtól. De manapság már nem így van. Ha kimész úgy, ahogy te írtad, nagyon hamar hajléktalan leszel. Hacsak nincsenek barátok/rokonok kint. Állást meg szintén nem a Jézuska fog hozni...

2015. márc. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
55%

A falvakból felmentek Pestre. A pestiek elmentek külföldre.

Vagy szerintetek az 400 000 ezer magyar csak úgy, osztódással szaporodott bele Londonba?

2015. márc. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Hallottuk, te marha. Te honnan szoktál venni információkat?
2015. márc. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
33%

"Igazából szerintem a mostanában érettségiző/diplomázó generáció az, aki hamarosan távozni fog "


Az meg minek távozna? Jó szakember itthon is vígan megél, én vagyok rá az élő példa. Eddig még csak a hulladék távozott, mitől fordulna ez meg épp most?

2015. márc. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
20: Te igen. De 9 másik nem. Ráadásul aki itthon nem képes megállni a helyét, az nyugatra sem kell.
2015. márc. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!