Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vasárnapi zárvatartás: Miért...

Vasárnapi zárvatartás: Miért nem foglalkoztak azzal, hogy mit akar a lakosság?

Figyelt kérdés

"A KDNP szerint a jövő héttől olyan hangulatuk lesz a magyar városoknak, mint az osztrákoknak, vagy a németeknek."


Ezen a mondaton akadt meg a szemem. Olyan hangulat? A KDNP szeretné követni Ausztriát, de így? A feltételek nálunk szerintem nem engedik meg azt, hogy ezt megtehessük. Nem keresnek az emberek eleget ahhoz, hogy vasárnap családi programokat szervezzenek, ne dolgozzanak.

Értem, hogy sok családnak tényleg segítség hogy így pihenhet és a családdal lehet a dolgozó. De sokaknak a megélhetése kerül veszélybe.


Ezután valami béremelésen vagy teher csökkentésen nem gondolkoznak el??


2015. márc. 11. 20:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A közhangulat ezen múlott! Itt volt a szemünk előtt a válasz, de nem voltunk képesek észrevenni!


(Igen, csak vicceltem.)

2015. márc. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg ezt mondták? Ha én ott lettem volna, hangosan felkaccantottam volna.
2015. márc. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

Ezek a politikusok nem közöttünk élnek ők egy álomvilágban élnek azthiszik hogy mindenki összelop havi 3-4 millát ezért megengedheti mindenki magának hogy vasárnap csládi programokkal múlassa az időt, vagy vadászatokra járjanak mint Lázár, vagy kétmillás utazásokra mint Kósa. Beteg egy társaság ez orbánostól mutyistól oligarhástól.

Nemgondolták a fideszre szavazók 2010-ben hogy egy rablóbandát szabadítanak rá az országra mikor megszavazták orbánt és a fideszt.

2015. márc. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

"azthiszik hogy mindenki összelop havi 3-4 millát"


Ezzel az egyel vitatkoznék. Nem hiszik ezt. Tudják ők nagyon jól hány mélyszegény van az országban, csak leszarják azt.

2015. márc. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A magyar inkább otthon marad a vasárnapokon és keresgél, hogyan tudná kiegészíteni a fizetését valamivel, hogy normálisan meg tudjon élni. Szóval a kívánt hatást nem fogják elérni. Nem ám, hogy azt teszi, mint az osztrákok/németek.

Egy szavazáson szerintem nagynak mondható fölénnyel nyerne a nyitva tartás.

2015. márc. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

ez csak kísérleti jelleg


meg fog bukni, mint más országban

2015. márc. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
21:19. Jogos.
2015. márc. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
55%

Nem tudom, milyen vizsgálatok előzték meg a kormány döntését ez ügyben. Én bárkit hallottam az érintettek közül, mind örült, hogy vasárnap nem kell majd dolgoznia. Van, aki azzal indokolta, hogy nem kapott több pénzt a vasárnapi munkaóráiért.

Mindemellett egyetértek a kérdezővel: a vasárnap hasznos eltöltéséhez pénz kell, hacsak nem arról szól majd a nap, hogy a tv előtt ül majd a család, mint az ünnepek alatt is általában vagy minden vasárnap helyi szabadidős program lesz (hátizsákos, hűtőtáskás). Hosszan lehetne írni nyilván pro és kontra, én minden korosztálynál látok problémát: kisbabát nem lehet majd sehol pelenkázni (marad a kocsi, ha valaki autóval indul útnak), vidéken, falvakban a kocsmákat lehet majd felkeresni innivalóért, ha elfogyott, vagy kiöntötte az egyik gyermek, városokban az éttermeket (extra költség), vagy 100 métereket gyalogolni egy éjjel-nappaliért (idegen terepen). Aki vonattal megy, az nem tud felpakolni pelenkából, enni-innivalóból. A fiatalok nem a plázában fognak "csellengeni", ahol bajuk nem eshet és úgy tudnak találkozni, beszélgetni, hogy nem kötelesek fogyasztani mellé, hanem majd az utcán bóklásznak. Ha rossz idő lesz, akkor lehet otthon maradni (a mozi, színházjegy ugye 3000 ft/fő, nem mindenki engedheti meg magának, múzeumot sem). Igaz, hogy megmarad a pénz, de az államnak egy fillér sem folyik be adók formájában. Az idők megváltoztak, az emberek hétvégén vásárolnak, mert akkor tudnak, akkor van idejük rá. Nem csak az üzleteknek esnek el a bevételtől, hanem az állam is..). Aki a plázákban vásárolt, legtöbbször ott is ebédelt. Nem tudom, hogy ezután hányan mennek majd csak ebédelni a plázákba... Szerintem a választás lehetőségét meg kellett volna hagyni az embereknek és inkább az érintetteknek kellett volna biztosítani a kötelező jövedelemkiegészítést a vasárnapi munkanapokra. Egyébként rengetegen dolgoznak vasárnap, nem csak a közgyógyellátásban és az idegenforgalomban, hanem állami szerveknél is, mint a rendőrség, áramszolgáltatók, egyéb szolgáltatók (útkezelők), a volánnál, a mávnál, gyárakban, mezőgazdaságban. Én úgy gondolom, hogy egyértelműen nem egy érdekvédelmi intézkedés történt itt (nem az eladókat sajnálták, hogy szegények ők is hagy legyenek a családdal; főleg, hogy nem minden vasárnap kellett dolgozniuk, hanem nyilván be is voltak osztva), hanem egy ideológiai: mi mindannyian maradjunk otthon, kötelező. A kérdezővel tehát egyetértek: inkább legyen meg az anyagi lehetőségünk arra, hogy vasárnap valóban el tudjon menni egy magyar család gond nélkül szórakozni, várost nézni, fesztiválozni, állatkertbe, vagy ahová akar, minthogy elvenni a szabad választás lehetőségét. A plázákban kiállítások is vannak, gyerekprogramok, koncertek teljesen ingyenesen, nyilván csalogató céllal, de rossz idő esetén vagy télen a nagy hidegben nagyon jól jöhet alternatív programnak.

2015. márc. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Hisz azzal foglakoztak ! A KDNP keresztényei a vasárnapi templomban azon agyalnak, miért megy a jó kis bevásárlóközpontba a családtag, miért nem sikerült ide elcipelni?
2015. márc. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ettől nem fognak PLÁZA helyett TEMPLOMBA szaladni az emberek!

Csak A KDNP-nek is kellet egy "önálló" VÁLTOZTATÁS!

-mert kezd elveszni a Fidesz mögött-

2015. márc. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!